Bu parça nedir ne işe yarar?

ÇAVDAROĞLU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
!B8KByJgCGk~$(KGrHqJ,!iwEzMsvUD!vBM2QN6l5y!~~_12.JPG

Arkadaşlar bu parçayı ebay da gördüm. OPEL ASTRA F WINDOW REGULATOR REPAIR CLIP (OPEL ASTRA F (1991-1998)
PENCERE REGÜLATÖR TAMİR KLİPİ) olarak tercüme ediliyor. Acaba otomatik pencerelerde zamanla oluşan boşlukları gideren bir tamir kiti mi? Eğer öyleyse işe yarayabilir diye düşündüm.

İşte linki ingilizcesi iyi olan arkadaşlar çevirirse daha iyi olur. Biliyorsunuz google translate bazen çok saçmalıyor.

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/OPEL...ptZMotorsQ5fCarQ5fTruckQ5fPartsQ5fAccessories

gdonmez77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Camınızın düz açılmasını sağlayan hareketli parça. Bu parça ya da pim kırılırsa cam açılıp kapanırken yamulur. BMW lerde çok olurdu eski kasalarında. Altta camı iten kola bağlanırken, arkada kapı direğinin içine bu parçayla sabitlenir. Bu sayede cam yukarı aşağı giderken öne doğru gidemez. (Benim başıma geldi yapılırken gördüm. Ama biz tamir kitiyle değil kırık pimi cıvata eskisiyle değiştirip yapmıştık, 3. sanayi sitesi usta işi :D )

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
camı yukarı aşağı taşıyan parçadır. kapının içinde bi asansör sistemi var. bildiğin asansör mantığı. bu plastik parçayı asansör yukarı aşağı taşır.. bu plastik parçada camı taşır..
genelde plastik olduğu için yıllar sonra sertleşiyor ve kırılıyor. cam aşağı düşüyor. camda yamulma yapmaz. direk kırılıp düşer..

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
ebay de aramana gerek yok türkiyede çokk ve zor bir iş değiştirmesi

ÇAVDAROĞLU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ebay de aramana gerek yok türkiyede çokk ve zor bir iş değiştirmesi
Özellikle aradığım bir parça değildi opelle ilgili satılan yedek parça ve aksesuarlardan ne işe yaradığını anlamadığım bir parçaydı. Zaten sonrdan satıcının Türkiye/İstanbuldan olduğunu farkettim.

ozgur_dezen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu satici turkiyedemi ?

banada bu parca lazim cam acilirken sorun yok ama kapatirken egliyor..bu parcayi taktirsam sorun cozurlurmu ?