bu olaya yetkili servis bile anlam veremedi

METSEL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
daha önce bazı arkadaşlar yardımcı oldu ama tekrar gündeme getirmek istedim çünkü değişik fikirleri olan arkadaşlar olabilir.

x1pPHu2K6HCG6pFVlCMaFXVI74VpMzERApyfir7xnOWuzkDxiedJBgjvKMOFpEdrAIi7D2YDx406hkAKsSopnpGMcA1NwkKo_NGoBc5aXQaMrDb501j5Jk77w

üstteki resimde sadece parklar açık ve yol bilgisayarı arıza gösteriyor resimde göründüğü gibi. Alttaki resimde parktan kısalara geçtiğimizde resimdede göründüğü gibi arıza ortadan kalkıyor, farlar tamamen
kapalıykende herhangibir arıza yok herşey normal

x1pPHu2K6HCG6pFVlCMaFXVI6NDeDq_9aII6MhlRg2HP-vjPYAL-nVnDyE1SQ8WzBptSkBVxKouFFw3DeMkiAxRxIQqUWdNrh_Ya4y8B-Ge4ZZjcq5oZ_cZkQ

bu olaya şimdilik yetkili bir servis bile anlam veremiyor

Experience

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Bir iletişim kopukluğu var gibi ancak birşey söylemek zor.Başka bir servis ya da ustaya sormak lazım....

sismik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
wattları normalinden farklı almpül kullanmıyosun değilmi . passatlarda farklı watt ta ampül kullanınca bu uyarıyı veriyo bizimde başımıza geldi. özellikle plakalık ampülü led ise ondanda veriyor. İstersen bide Osram gibi standard ampül tak öyle dene. (55 watt yerine 100 wattlık kullanıyosan verebilir.)

KA®ANLIK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
xenon falan kullanıyor musun?
sonradan ampullerini değiştirdinmi?

xenon'da genelde bu sorunu verir...

METSEL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
xenon, led veya 100 watlık lamba kullanmıyorum lambalar tamamiyle orjinal

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sigorta tablasının içinde gövde kontrol modülü var yani sigortalar roleler ona takılıyor..iç lambanın zamanlayıcısı ayarlıyor farlar acık ikazı sesi veriyor.gösterge aydınlatmasını saglıyor,göztergeleri kontrol ediyor.onda bir sorun olabilir..yada far acma düğmesinde.park ampüllerin eskileri yeni orjınal ampüllerle değiştirip denemek lazım yani birçok neden var...hatta yol bilgisayarı bile arızalı olabilir

METSEL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Acaba sadece parklar yanarken kısaları yanmıyor gibi algılıyor olabilirmi. ayrıca şunuda belirteyim parkları yaktıktan hemen sonra arıza belirmiyor; bazen 1 dk. sonra bazende 10 dk. sonra görünüyor. neyse arkadaşlar birgün nedenini bulursam sizinlede paylaşırım. Değerli fikirleriniz için teşekkür ederim.

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
far sistemini elden geçirmek gerekicek eğer bi düzelme olmazsa sorunu yazılımda ara

prince

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım, şu yöntemi bir dene.
arka stop lambalarının ikisinide aç. Park ampülünü ve ikili ampülleri (içinde 2 ayrı flaman olan) sök. iki flamanlı ampüllerin durumunu ve tırnaklarını kontrol et, birbirine temas etme gibi bir durum varmı.

Ayrıca kuyruk lambasını( arka sis) da kontrol et, çalışıp çalışmadını gözle. (aslında ilk yapacağın şey Arka sisi kontrol etmek olsun

arka sis lamban 1 adet yanmalı, üzerindeki ampül 21 Watt olmalı 12 v /21 w yazacak

İkili ampüllerde de 12 v /5w-21 w yazmalı

eğer her şey normalse ampülleri teker teker dene ve ekranda uyarı verip vermediğine bak. Örneğin, önce sadece sağı , diğer ampüller bağlama, sonra sağı sök, solu tak, uyarıyı yine kontrol et, sonra arka sis i tak, yine dene

Belki 2 li ampüllerde birbirine temas vardır, zaten saçma olan husus Headlight uyarısı ön kısa farlar içindir. Park lambasını açtığında bu uyarının vermesi çok saçma

denemeni yap, haberleri bekliyoruz

xenon, led veya 100 watlık lamba kullanmıyorum lambalar tamamiyle orjinal

METSEL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım, şu yöntemi bir dene.
arka stop lambalarının ikisinide aç. Park ampülünü ve ikili ampülleri (içinde 2 ayrı flaman olan) sök. iki flamanlı ampüllerin durumunu ve tırnaklarını kontrol et, birbirine temas etme gibi bir durum varmı.

Ayrıca kuyruk lambasını( arka sis) da kontrol et, çalışıp çalışmadını gözle. (aslında ilk yapacağın şey Arka sisi kontrol etmek olsun

arka sis lamban 1 adet yanmalı, üzerindeki ampül 21 Watt olmalı 12 v /21 w yazacak

İkili ampüllerde de 12 v /5w-21 w yazmalı

eğer her şey normalse ampülleri teker teker dene ve ekranda uyarı verip vermediğine bak. Örneğin, önce sadece sağı , diğer ampüller bağlama, sonra sağı sök, solu tak, uyarıyı yine kontrol et, sonra arka sis i tak, yine dene

Belki 2 li ampüllerde birbirine temas vardır, zaten saçma olan husus Headlight uyarısı ön kısa farlar içindir. Park lambasını açtığında bu uyarının vermesi çok saçma

denemeni yap, haberleri bekliyoruz

Teşekkür ederim prince. pek ihtimal vermediysemde gittim arka stopları karşılıklı söktüm, birde ne göreyim lambalardan biri 24 voltlukmuş, hemen gittim orjinalini aldım taktım şuan durum normal. pazartesi ilk iş servise gidip hesap soracağım. İlgilenen arkadaşlarada teşekkür ederim.