Bu Ne yaaa

vetuar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:sorry: efetttt astramı kullanırken takı takır ses geliyo en ufacık kasisler de bile zannımca amortisör leri değişecek dedim gittim Nezire Yarabbimmm çıkardılar da çıkardılar kışlık lastikte alınacakmış bide kış bakımı noluyoz dedim ben yeni oto kullananlardım bu konuda sizlerden bana yol göstermenizi istiyorum :cry:

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu ses tam olarak nereden gelıyor tespıt edıldımı ? Lastıklerden mı ? Motor kısmından mı?Ön panelden mi ? Bagaj tarafından mı ?

vetuar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu ses arka sağ ve soldan geliyo hani langurlungur derler ya sürüş sırasında tümseklerde falan daha rahat hissediyorum bide debriyajdan ayağımı çekip gaza basarken araba öne geri zıplıyo

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arabanızın bagajındakı yedek teker bölümünü acın, yedek tekerınızı yerine iyice oturtun büyük ihtimal ses gidecekdır .. İlk zamanlar bende de o tarz arkada lag lag sses yapıyordu megerse yedek teker in sabitlendiği cubuk kevşemiş , sıktım düzeldi.. Diğer ihtimalse en kötü amortisörler patlamısdır dıcem ki onun da olması zor gibi..

knightrider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Serviste söylenenlere de kulak asmayın fazla, bu konulardan anlamadığınız kanısına varırlarsa falasıyla kabarık fatura çıkar. Aciliyeti olmayan şeylerle bile.

vetuar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
süpersiniz arkadaşlar çok teşekkür ederim yedek lastiğe bi bakıcam

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ricaa ederizz...

vetuar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pekiii debriyajda yaşaığım sıkıntı ne olabilir... hadi ben acemiyim eşim yıllardır kullanıyo oda kullanırken sıkıntı yaşıyo

EGR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:sorry: efetttt astramı kullanırken takı takır ses geliyo en ufacık kasisler de bile zannımca amortisör leri değişecek dedim gittim Nezire Yarabbimmm çıkardılar da çıkardılar kışlık lastikte alınacakmış bide kış bakımı noluyoz dedim ben yeni oto kullananlardım bu konuda sizlerden bana yol göstermenizi istiyorum :cry:

Amartisörlerde sorun yoksa rotilleri kontrol ettir. :)

terkene

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hb Astra'larda arkadan gelen sesler ve kaynakları:
*Bagaj kapağı(kapağı kaldır, aracın gövdesinde hem sağda hem solda iki adet siyah lastik var.Sağa-sola döner ve ayar yapılır, kendin yapabilirsin ayarını).
*Arka koltuk üç parçadan oluştuğu için en çok ses bunlardan gelir. Herbir parçayı tam yerine oturt, boşlık yapanın arasına bagajın içinden doğru kalın bir mukavva sıkıştır bırak.
*Pandizot(arka cam ile koltuğun arasındaki üzeri tüylü bakalit bölme).Hb araçların hepsinde en çok ses buradan gelir.
*Emniyet kemer tokalarının(kapı tarafında kalanları) kapının kenarındaki sert plastiğe çarpması ile ortaya çıkan ses.
*Stepnenin tam yerine oturmamış olması.
**Ve en önemlisi, sadece arkada değil başka yerlerdeki pek çok sesin kaynağı ve sebebiyet vericisi: "Yüksek hava basılmış lastiklerdir"(max 32 olsun dördü de, ben 31 kullanırım yumuşak ve sessiz oluyor fakat; 31 hava basınca direksiyon biraz daha ağırlaşır ve yakıtın artar)
Sert amorisörlere ve büyük lastiklere sahip bir araç olan Astra'lardaki en büyük ses kaynağı; yüksek hava basılmış lastiklerdir.
Bu saydıklarımın pek çoğu bir müddet sonra(lastik basınçları ayarlandıktan sonra) kesilmekte.
Her araçta olduğu gibi, araç içerisindeki tıkırtılar kışın daha fazla olmakta.
Servislerin her söylediğine atlayıp ta aracınızı ve kesenizi fazla yormayın derim. Bu araçlar cidden çok sağlam ve pektirler. Toleransları da bayağı iyidir. Kendi müzmin sorunlarının dışına asla çıkmazlar(çok-çok şanssız biri değilseniz).

Son düzenleme: