bu ne biçim ceza arkadaslar

adidas19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sıkıntının en büyüğü değilmidir bu ülkede yanlış olanı düzeltmeye çalışmak:) artık o kadar önümüz kapatılmış kı devlet a harfine b diyorsa evet a değil ya b o diyoruz.
Bir olaya şahit oluyor görüyoruz işin yoksa muhabbeti bi ton dert onun için görüyorsanda görmedim diyorsun yazık yazık halimize çok yazık

Jettaco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle geçmiş olsun, mesajın sinirli bir anda yazıldığı kesin ama unuttuğumuz bir şey var, jandarma tıpkı polis teşkilatı gibi içişleri bakanlığına bağlı olarak görev yapar ve trafik cezası kesmeye de yetkilidir. Her kurumda iyi veya kötü insanların olduğunu biliyoruz, o nedenle herkesi aynı kefeye koymamak lazım. Kötüyü örnek almak bizlere yakışmaz, bırakalım da kötüler iyileri örnek alsın.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 22:57 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 22:54 ----------

Aynen öyle, yakında belediye zabıtası elinde makbuzla ceza keserse şaşmayın.

Not: Başlığı düzelttim.

savaş abi 3 ay önce yedim ben zabıtadan..bisiklet yoluna parketmişim diye.

adidas19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
savaş abi 3 ay önce yedim ben zabıtadan..bisiklet yoluna parketmişim diye.

BU HARBİ İLGİNÇ OLMUŞ UCRETLI SEHİRİÇİ PARK ALANLARINDA HAKIM SAVCI ISEN CEZAYI BIRAK PARK PARASI ALINMIYOR BIZ 10 DK DOLMADAN FİŞİ KESILIP PARASI ALINANLARDANIZ MADURUZ DA MADURUZ :))):rakir:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Biz arabamızı caddede otopark için ayrılan cebe koyduk (iki bina ileride oturuyoruz), cebin olduğu yerde Kiler mağazası var, beyler "burası müşterilerimize ait" diyerek trafiğe şikayet etmişler, Kiler adını duyan trafik polisleri de anında gereğini yaparak aracımızı otoparka çekmişlerdi, o gün bu gündür Kiler'den alışveriş yapmam. Adamlar gaspa ve talana o kadar alışmışlar ki devletin otoparkını bile kendilerinin sanıyorlar, işin asıl acı tarafı devletin memurları da bu duruma maşa oluyorlar. Söylenecek çooook söz var.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
7 günde tebliğ edilmek durumunda. dayımada kitlemişler 90 km hız sınırı adam 101 km hızla geçmiş. 1 ay sonra geldi itiraz etti bakalım :)

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben 70'lik yerden 95'le geçince 343 TL yazdılar..
Görmemişim, radar tabelasını veya ölçen arabayı maalesef yedik..

Heee bu arada duyduğum bişey var, eğer bir araçta bir hasta varsa hastaneye götürüyorsan hastaneye gidip rapor aldığın takdirde cezayı ödemiyormuşsunuz. Bir abim bu şekilde kurtulmuştu cezadan.. Var mı böyle bişey ?

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ambulansmısın sen derler :D trafik cezası 7 gün içinde tebliğ edilmesi şart edilmezse dava açıpta kazananlar va kazanamayanlarda ;)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
............Heee bu arada duyduğum bişey var, eğer bir araçta bir hasta varsa hastaneye götürüyorsan hastaneye gidip rapor aldığın takdirde cezayı ödemiyormuşsunuz. Bir abim bu şekilde kurtulmuştu cezadan.. Var mı böyle bişey ?

Ahmet bu tür şeyler sadece bir söylentiden ibarettir. Yıllarca hastanede görev yaptım, bize verilen ilk öğüt "Yolda yaralı/hasta görürseniz asla aracınıza almayın, çünkü sizin arabanız ambulans değildir". Bize hergün en az 1-2 aile rapor almak için başvururdu, hele hele üniversite sınavı zamanında başımızı kaşıyamazdık. İmkanın olsa sağlık kurulu raporları, cerrahi ve acil müdahale haricindeki bütün doktor raporlarını geçersiz sayardım, çünkü bizim millet nerede durması gerektiğini bilmiyor :(.

Tuncay24

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben 70'lik yerden 95'le geçince 343 TL yazdılar..
Görmemişim, radar tabelasını veya ölçen arabayı maalesef yedik..

Heee bu arada duyduğum bişey var, eğer bir araçta bir hasta varsa hastaneye götürüyorsan hastaneye gidip rapor aldığın takdirde cezayı ödemiyormuşsunuz. Bir abim bu şekilde kurtulmuştu cezadan.. Var mı böyle bişey ?

Radar cezası yedikten sonra aynı gün hastanenin acil girişinden hastaneye giriş yapar ve giriş yaptığınıza dair belgeyi size cezayı yazan Polis/Jandarma Memuruna yada itiraz makamına sunarsanız ceza iptal oluyor.

Tapatalk