bu kadar su eksiltme doğalmı??

akyuz.cagri

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar,araba su eksiltmekteydi,contadır dedik bikaç ustaya gittik.conta sağlam,bi hortum gevşemiş,sıktılar su eksiltme baya azaldı ama devam etmekte...şuan ortalama olarak 750 km yaptım,1 litre su eksiltti,bu ölçü normalmidir acaba??

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cagri kardesim, eger dedigin gibi contanta sorun yoksa hala biryerlerden kaciriyor iyice araba isininca bak nerelerden kaciriyor,antifriz kokusunu alman lazim..birde takviye kapagin cevresinde beyaz iz varmi ona bak...belki kapagin basinc ventili bozuktur atiyordur...

berkay1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar,araba su eksiltmekteydi,contadır dedik bikaç ustaya gittik.conta sağlam,bi hortum gevşemiş,sıktılar su eksiltme baya azaldı ama devam etmekte...şuan ortalama olarak 750 km yaptım,1 litre su eksiltti,bu ölçü normalmidir acaba??

Normal olmadığını sizde biliyorsunuz. Fazla soruna sebeb vermemek için bir an önce tesbit ettirin derim.

bako

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncemotor sıcakken arabayı kaldırıp bakın ahtapot vb hortumlarda su damlatma vb varmı yoksa depo kapagını degiştirin ventiller bozulmuş olabilir eger olnlalrda degilse motor blok yüzeyinde egrilik var su kanalı blokla kapak araından bir yerden piston kafasına kaçırıyordur ve ateşlemede suyu atıyordur en kolay 2 yöntem var 1 bujiyi söküp bakmak 2. egzıst muayenesi yaptırıpoksijen miktarına baktırmak ben hepsini yaptırdım olmadı blokda egrilik varmıştı 2 haftadır motor yapılıyor blok egriligi yüzünden

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
öncemotor sıcakken arabayı kaldırıp bakın ahtapot vb hortumlarda su damlatma vb varmı yoksa depo kapagını degiştirin ventiller bozulmuş olabilir eger olnlalrda degilse motor blok yüzeyinde egrilik var su kanalı blokla kapak araından bir yerden piston kafasına kaçırıyordur ve ateşlemede suyu atıyordur en kolay 2 yöntem var 1 bujiyi söküp bakmak 2. egzıst muayenesi yaptırıpoksijen miktarına baktırmak ben hepsini yaptırdım olmadı blokda egrilik varmıştı 2 haftadır motor yapılıyor blok egriligi yüzünden

Off be gecmis olsun valla. Uzuldum :(

bako

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Off be gecmis olsun valla. Uzuldum :(
valla bende üzüldüm ama tüm yöntemler denendi cık olmadı blok yüzeyinde egrilik varmış rektefiiye yapılıyor ilerde yakın zamanda dogabilecek extra arızlarıda şimdiden 0 lıyorum bittiginde tüm detayları yazacagım

knightrider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla bende üzüldüm ama tüm yöntemler denendi cık olmadı blok yüzeyinde egrilik varmış rektefiiye yapılıyor ilerde yakın zamanda dogabilecek extra arızlarıda şimdiden 0 lıyorum bittiginde tüm detayları yazacagım
Yaz hocam yaz, bize de bir fikir edinme fırsatı olur hiç değilse. Geçmiş olsun maalesef arabaların ilk sahipleri bizler kadar düşünmüyor.