Bu Kablo Neyin Nesi??

ertugrulkose

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar ben kaç gündür yeni aldımız 97 model opel vectra 1.6 daki bu direksiyonun altındaki kablonun ne işe yaradığını çözemedim bileniniz varsa bana yardımcı olursanız sevinirim. Ucunda buton var basıyorum hiç gözle görünen bir şeyde omuyor ilginç bir durum kafama takıldı :) Ayrıca alarmı falan nasıl devreye giriyo bunun sağına soluna vurunca hiç alarmı falanda çalmyo :confused: işte o kablo :D

grnt250.jpg
grnt251.jpg

ynsak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Orjinal bi kablo olmadığı kesin alarmla fln ilgili olabilir bak bakalım ucu nereye gidiyo elbet bi bağlantısı var

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
senin araca büyük ihtimal manuel fan sistemi yapılmıs. kaputu aç arac çalışırken dene :D sonuc ortaya çıkacaktır...
eger öyleyse ilk olarak fan müşürünü kontrol ettir. bozuk olduğu için yaptırılmıs olabilir. farkında olmadan hararet yaptırırsın araca...
ama sistem çok güzel ben euro19 ve civic te aynı sistemi kullandım :D zaman zaman iyi oluyor :D

coleman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
alarm varmı arabada varsa büyük ihtimal onun açma kapama yeniden kurma düğmesidir.bizim arabada da var aynı düğme hemde.basılı tuttugunda 'cicucuucik ' ediyo araba alarm devre dısı kalıo .tekrar baslı tutarsan yine bir 'cicucicak' yine devrede oluyo.

coleman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet bahadarın dediğide olabilir ama onun düğmesi bu sekildemi olur bilmiyorum.vectralar hararetli arabalar oldugundn bizimkinede yapmayı düşünmüştüm..

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
direk fan için çekilmiş tesisat kablosu olabilir gizli kontak olup daha sonra iptal ediilip tesisatı çıkarmamış olabilirler ..alarmın ledine pek benzetemedim ama olabilir... motor çalışmıyorken kaputu aç o tuşa bas yada bişiyler yap devreye sok bakalım fan çalışacakmı motor çalışmazken...