Bu Kablo Neden Boşta Yahu?

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Bu Kablo Neden Boşta Yahu?

akünün üstündeki kapakta takılması gereken yere takarsam ne olur peki ?bir sorun çıkartır mı ya da bir özellik aktif olur mu ?

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et

bence hiç bir şey aktif olmaz diye düşünüyorum. ve takınca da bir sıkıntı olmaz . kırmızı üzeri mor bagajdaki sigorta kutusuna gidiyor gibi görünüyor. el freniniz elektronik değilse onun kablosu olabilir.

firstemperor1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Deniz kardeşim. arka kapılarda hoparlor olmamasına rağmen tesisat çekili, otomatik kararan dikiz aynası olamamsına rağmen üst tavan lamabasının içinde elektrik soketleri mevcut, vites altı led olmasına rağmen soketi bağlı değildi  benim edition aracımda  kahka536

o sebeble o kablo tesisatı çekilmiş elektronik el freninin kablosudur. ayrıca radyator üst kısmındaki boş sokette afl nin soketi  bravoo

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

firstemperor link' Alıntı:
Deniz kardeşim. arka kapılarda hoparlor olmamasına rağmen tesisat çekili, otomatik kararan dikiz aynası olamamsına rağmen üst tavan lamabasının içinde elektrik soketleri mevcut, vites altı led olmasına rağmen soketi bağlı değildi  benim edition aracımda  kahka536

o sebeble o kablo tesisatı çekilmiş elektronik el freninin kablosudur. ayrıca radyator üst kısmındaki boş sokette afl nin soketi  bravoo
Aynen abi ben de öyle düşünüyorum opel donanımları düşürürken bazı malzeme ve kabloları sökmek yerine o şekilde bırakmayı tercih ediyor olmalı

huseyin06671

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ethem Bozkurt link' Alıntı:
sizin akü üzerinde ki kapağı açınca resimdeki tüm kabloların hepsi  takılımı? birde boşta duran kablonun tam rengi nedir ? kırmızı üzeri mavi mi?

[img=800x449]http://i.hizliresim.com/X2QZgk.jpg[/img]

bu resimde bagajda bulunan sigorta kutusu orada var kalın kırmızı kablo.

[img=337x600]http://i.hizliresim.com/0bM3XB.jpg[/img]

direksiyon kutusundada var kalın kırmızı kablo

[img=800x449]http://i.hizliresim.com/8m4jy1.jpg[/img]
Akünün kapağını çıkarıp baktım. Kaputu açınca bize göre en soldaki soket boş, 100 amper yazıyor. O soketin ne soketi olduğunu öğrenirsek çözmüş oluruz.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

huseyin0667 link' Alıntı:
Akünün kapağını çıkarıp baktım. Kaputu açınca bize göre en soldaki soket boş, 100 amper yazıyor. O soketin ne soketi olduğunu öğrenirsek çözmüş oluruz.
aynen öyle ne bağlantısı o acaba

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et

Bostaki kablonun metal ucunda 4 numara yaziyorsa en sola takilan kablodur.

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Araçlarda bir çok farklı donanım için aynı kablo demetleri kullanıldığı için örneğin elektronik el freni olmayan araçta kablo demetinde bu sistemin kablosu geliyor ama ucu boşta bırakılıyor. Araç üreticisinin her farklı donanım seviyesi için tedarikçisinden farklı kablo demeti üretmesini istemesi maliyetleri daha artıracaktır.

firstemperor1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Burock3427 link' Alıntı:
Araçlarda bir çok farklı donanım için aynı kablo demetleri kullanıldığı için örneğin elektronik el freni olmayan araçta kablo demetinde bu sistemin kablosu geliyor ama ucu boşta bırakılıyor. Araç üreticisinin her farklı donanım seviyesi için tedarikçisinden farklı kablo demeti üretmesini istemesi maliyetleri daha artıracaktır.
Çok doğru. Opel o kabloyu boşta bırakmamalıydı, aynı donanım araç bende de var ama boşta kablo falan yok. Foto çektim o bölgenin yarın eklerim.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

firstemperor link' Alıntı:
Çok doğru. Opel o kabloyu boşta bırakmamalıydı, aynı donanım araç bende de var ama boşta kablo falan yok. Foto çektim o bölgenin yarın eklerim.
Demek ki bazı araçlarda kabloyu takmışlar ama göstermelik yani ucu boş amaç neyse artık..