Bu havalarda Cizik, Göçük vs yatırılır mı?

dejaay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kasko maddelerinin hangisinin altında ki bu "çizik,göçük..vs "olayı. Benim kaskoda tam kasko ama öyle bir madde yok. Mesela hangi maddeye dayanarak bunu yaptıracam ki.. İlk defa duydum "yılda 3 defa olan çizik göçük vs yi bedava yaptırma olayı"nı..

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
dejaay' Alıntı:
Kasko maddelerinin hangisinin altında ki bu "çizik,göçük..vs "olayı. Benim kaskoda tam kasko ama öyle bir madde yok. Mesela hangi maddeye dayanarak bunu yaptıracam ki.. İlk defa duydum "yılda 3 defa olan çizik göçük vs yi bedava yaptırma olayı"nı..
Poliçeyi alırken bu konuyu içeren küçük bir kitapçık veriliyor onda dedayları var. Poliçeyialınca iyi incelemek gerek . Tekraladığımda policeyi inceledim ve birde internetteki sitesinden karşılaştırma yaptım çok kunudan yenisi eksik yapılmış. tekrar geriye gittiğimde cevap değişiklikler güncellenmemiş oldu. uyanmassan yandığının resmidir. Çünki poliçede sigorta alınan hizmet karşılığı poliçede yazılı olandan sorumludur diyor . Genel müdürlükle görüşmelerden sonra sorun giderildi. Poliçeni incelemende fayda var.bildiğim kadarıyla anadolu ve ak sigorta bunu uyguluyor.

irfan_1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arıza veya yolda kalmalarda otel,araç verme olayı var da çizik olayını ilk duydum kasko yu bozmadıgını sorarım sigortacıma zaten bu sigortacıları,bankacıları anlamak mümkün degil küçük yazılar yazarlar sonra oku derler.ama bir yandan da kalemi veriler hemen şuraları imzala sonra okursun derler.tabii o sırada olan olmuş imzayı atmış olursun.Ben de kitapcık var o kadar baktım görmedim full sigorta.belki bazı sigortalara özeldir.Müşteri çekmek için yapılmış bir kampanyadır.

CengoCenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dostlar ben köklü bir sigorta firmasında genel müdürlükte orta düzey yönetici olarak çalışıyorum. Genel olarak sigorta veya kasko gibi konularda bildiğim kadarıyla yardımcı olmaya hazırım.
Mesela benim için çok can alıcı bir bilgiyi hemen paylaşayım.

Siz gidersiniz sigortacınıza bana kasko yap dersiniz fiyatına bakarsınız ona göre karar verirsiniz. Sorarlarsa nasılsa full kasko yaptırdım dersiniz içiniz rahat olur.
Ancaaak İhtiyari mali mesuliyet diye bir madde vardır kasko poliçelerinde. Burdaki teminat sizin kaza halinde karşı tarafa vereceğiniz zararları karşılar. Genelde sigorta şirketleri varsayılan olarak bu maddeyi 5.000 YTL maddi 25.000 ytl ölüm vs için teminat verirler. (Kasko ucuz olsun diye)

İşte sizde (Allah Korusun) suçun sizde olduğu maddi hasarı büyük bir kaza yaparsanız bu teminat dahilinde korunursunuz. Zorunlu trafik sigortası 6.000 YTL verir. Sizin kasko 5.000 YTL verir. Eğer karşı tarafa verdiğiniz hasar 11.000 ytl den fazla ise vay halinize.

Geçenlerde bir müşteri Bolu yolunda ani fren yüzünden 4 arabayı birbirine sokmuş. 20.000 YTL hasar çıkmış diğer arabalarda. Nasılsa kaskom öder diye düşünürken zorunlu trafik ile biz sadece 11.000 ytl sini karşıladık. Adam cebinden ödedi.

Kaskonuzdaki ihtiyari mali mesuliyet maddesine iyice bakın. Eğer limit düşükse aradaki pirim farkını verin bu teminatı arttırın.

irfan_1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cenk sanırım sigortacısın.ama çizik konusunu açan da sensin.madem bilgin var açıklasana nasıl oldugunu bizde bilelim.

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
kurt.ibrahim' Alıntı:
Anadolu sigortanın oto ging ile anlaşması var orada yapıldı.:good:
:)

ssahin

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
irfan_1' Alıntı:
cenk sanırım sigortacısın.ama çizik konusunu açan da sensin.madem bilgin var açıklasana nasıl oldugunu bizde bilelim.

:pon: :pon: :pon:

CengoCenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bizim sigorta şirketi için bilgileri yazayım. Diğerleri içinde durum aynıdır diye tahmin ediyorum.
Bizdeki uygulamada;
Küçük Hasar Hizmeti poliçe dönemi içerisinde azami üç kez ile sınırlı olmak üzere kaporta göçük düzeltme (10 cm'ye kadar kaporta göçükleri), boya tamiri (30 cm'ye kadar kaporta sıyrık ve çizikleri ile 20 cm çapa kadar tampon sıyrık ve çizikleri) ve plastik tampon tamiri (10 cm'ye kadar göçükler, yırtıklar ve kopuklar) hizmetlerini kapsamaktadır. Söz konusu hizmet sadece bizim sigortanın özel servislerinde verilmekte olup poliçenin hasarsızlık durumunu etkilememektedir.
Gerçi yukarıdaki yazıyı alıntı yaptım ama bizim hizmeti tam anlamı ile anlatıyor.
Bir diğer soru da "Bu hizmet belli kasko paketlerinde mi oluyor? Yani pahalısında olur ucuzunda olmaz diye birşey varmı?"
Bizim yaptığımız muafiyetli muafiyetsiz tüm kaskolarda bu hizmet var. Yani kasko bazında değil de sigorta şirketi eğer kasko sigortalarına bu hizmet veriyorsa hepsinde verir. Bu bir kloz (poliçe içerisinde teminat maddeleri) olmadığı için sigorta şirketi bu hizmet adına poliçede ek meblağ talep edemez. Bu yüzden de bunu bir ürün değil bir tür hizmet olarak kaskonun yanında verir. Bir çok sigorta firması bu hizmeti veriyor. Bence kasko için sigorta firması araştırırken bu avantajı da göz ardı etmemek lazım.