Bu boya nasıl silinir?

mustafa_ksu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracımı geçen hafta elektrik sorunu için teknik servise bıraktım ama geri aldığımda Aracımın dış plastik çıtalarında, maun göğsünde ve direksiyon simidinin üzerinde boya lekeleri vardı:mad: . teknik servis arkadaşım olduğundan sesimide çıkaramadım. Bu boya lekeleri damlalar halinde aracın göğsünün heryerinde. Boya ise beyaz kaporta boyası olduğu kesin. Sanırım benim aracın kapıları açıkken yanında başka bi araca boya uygulama esnasında sıçramış.:sorry:

Ben bu boyalardan nasıl kurtulurum. Aracın maun kaplamasına ve plastik aksamına zarar vermeden çıkarmanın bi yolu varmı?:help:
Lütfen yardım edin aracım kızamık çıkarmış gibi oldu yaaaaaa:cry:

mustafa_ksu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu gaz dediğin nedir hocam

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
eskıden lukuslerde kullanılırdı petrol lerde bulunur gaz yagı derler

mustafa_ksu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tamam kardeşim şimdi anladım. Denedikten sonra sonucu bildiririm Teşekkürler

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracımı geçen hafta elektrik sorunu için teknik servise bıraktım ama geri aldığımda Aracımın dış plastik çıtalarında, maun göğsünde ve direksiyon simidinin üzerinde boya lekeleri vardı:mad: . teknik servis arkadaşım olduğundan sesimide çıkaramadım. Bu boya lekeleri damlalar halinde aracın göğsünün heryerinde. Boya ise beyaz kaporta boyası olduğu kesin. Sanırım benim aracın kapıları açıkken yanında başka bi araca boya uygulama esnasında sıçramış.:sorry:

Ben bu boyalardan nasıl kurtulurum. Aracın maun kaplamasına ve plastik aksamına zarar vermeden çıkarmanın bi yolu varmı?:help:
Lütfen yardım edin aracım kızamık çıkarmış gibi oldu yaaaaaa:cry:
Eğer aracına sıçrayan boyalar ifadende de belirttiğim gibi araç boyası ise bu boya selülozik cins boyadır. Selülozik cins boyaları ancak aynı özelliğe sahip olan selülozik tiner çıkartır. Selülozik tiner de büyük bir ihtimalle maun kaplamalarına zarar verir, direksiyon ve kapı çıtalarındaki plastiklere zarar vermez. Bir pamuk veya bez parçasına biraz selülozik tiner dök ve hafif hafif sil. Boyalar çıkınca da besleyici özelliği olan göğüs parlatıcısı ile sil ki direksiyonun deri aksamı zamanla sertleşip çatlamasın. Bu uygulamalar maun kaplamalarda sorun yaratacaktır. Maun kaplamada sentetik tinerle bir deneme yap. Sentetik tineri ufak bir kısımda göze çok batmayan bir yerde dene. Boyalı kısmın üzerine biraz sentetik tiner sür, biraz bekle tırnağınla boyayı kazımaya çalış. Çıkmaz ise bir başka yol oto cilasını deneyebilirsin, bu iki yolla boyalardan kurtulamazsan ya selülozik tiner kullanacaksın ya da boyalara razı olacaksın. Maun kaplamalı araç sahibi için zor bir durum. Geçmiş olsun, kendi aracım kadar üzüldüm. İşallah sorunun hallolur.

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Selülozik boyayı gaz çıkarmaz.
tamam abı haklısında ugrasark belkı cıkar tınerede ne kadar guvenecnkı soldurur benımde torpıdo komple kaplama vardı yapıskanlı aracı ılk aldım onu sokturdum hep goguste yapıskan ızı kaldı torpıdoyu komple degıstırmeye bıle dusundukkı ustam gazla cıkardedı hafıf dokundurrarak temızledık ve sonuc mumekemmel oldu cıkardı gazı denemek lazım boyanın ustunde mumekemel yarıyoe hatta arabyı onla sılıyom sonrada yıkatıyorum guzel parlatıyor :)