Bu bir hastalık mı?

23022010a

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet arkadaşlar bugün nişanlımla otururken şunu düşündük: neden arabalarla bu kadar vakit harcıyorum?

Hiç sevmeyip anlamasa da ne zaman bir araba muhabbeti açsam sıkılmadan dinliyor. Saatlerce araba temizlerim (sonuncusu 4 saat sürdü :D )
Sürekli şöyle yapalım böyle yapalım, onu alalım bunu alalım derim araba için. Ne zaman markete gitsek otomobil reyonuna kitlenir kalırım dakikalarca. Evde olduğum zaman sürekli buradayım, sürekli araba için bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Aslında Corsa'mı almadan önce kullandığım araç için de titizdim, yine saatlerce yıkardım ama fazla onu yapim bunu yapim derdim yoktu, belki de araç benim değil de ailemin olduğu için bir de arabada herşey olduğu için.

Kısacası bugün kahvelerimizi yudumlarken bu kadar arabayla vakit harcamamın normal olup olmadığını sizlere sormaya karar verdik. Aslında sorma fikri nişanlımdan çıktı :D

opc line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorun yok her sey normal bendede durun farkli degil:) neyseki esim, sevgilimle arama girmiyor hep beraber mutluyuz:)

bozdagli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
biz erkekler bazen bu işi çok abartıyoruz. araba adı üstünde ARAÇ olmalı AMAÇ değil. Yunus ne güzel demiş "Mal da yalan mülk de yalan, al biraz da sen oyalan." biz de oyalanıp duruyoruz.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Benim kahve veya benzeri alışkanlıklarım yoktur. Özellikle bekarken ben de arabayla çok uğraşırdım, öyleki 1-2 ayda bir tekerlekleri söker çamurluk içlerini sabunlu sularla yıkar, her sene kışa girerkende mutlaka yağlı boya ile boyardım. İzmir'e gelene kadar da arabalarımızı hep kendim yıkar, kendim cilalardım.
Nişanlın arabalarla fazla haşır neşir olmandan memnun değilse (hatta arabana gösterdiğin ilgiyi kıskanıyorsa) aman ha dikkat et, dengeyi sağlamak için en azından nişanlınla beraberken araba konusunu hiç açma.

23022010a

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Savaş abi tutamıyorum kendimi :D sürekli bir girişim içerisindeyim yahu. Kıskanmıyor, aksine git uğraş kafanı dağıt diyor hatta bazen yardım ediyor, arabalar hakkında konuşuyor. Genel olarak sevmese de benim için yapıyor bir şeyler :D

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
O zaman kafan rahat olsun, ama sen de onun yapmaktan büyük zevk aldığı hobilerine ilgi göster ki denge sağlanmış olsun :).

exilegs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bakış açısına bakar....Hobi olarak düşünürseniz problem yok :D Lakin b.kunu çıkartmamak lazım :D

23022010a

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Haklısın Savaş abi denge için şart ;)

Hobi, kafa dağıtma, stres atma vs ama sanırım b.kunu çıkartarak kafa dağıtıyorum :D

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence nişanlın arabayla ilgilenmese benimle didişir en iyisi o arabayla ilgilensin bende dizilerimi rahat izlim diye sesini çıkarmıyor :D Tabi bu işin esprisi :)

23022010a

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence nişanlın arabayla ilgilenmese benimle didişir en iyisi o arabayla ilgilensin bende dizilerimi rahat izlim diye sesini çıkarmıyor :D Tabi bu işin esprisi :)

Dizi de izlemiyor abi hehe şimdi amacım ona araba kullanmayı öğretmek ama korkuyorum arabaya zarar verecek diye. Gerçi istemiyor ama ben öğrenmesinden yanayım. Tek sürücü gerçekten zor oluyor. İki gün dedim bugün gidiyoruz öğreneceksin diye, yok istemem dedi, bizimkilerin arabasıyla dedim (otomatik) bak o olur dedi :D 1 keresinde kullanmıştı ama ne ecel terleri dökmüştüm :)