Bu araca ne dersiniz?

metinmb407

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kazasız belasız bin aga :)

REC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
100 km sonra LPG aldım; tamamı şehir içi olmak üzere 22 krş civarı yaktı. Ama dik rampalarda biraz zorladım kontrol amaçlı.

Çok sağlıklı bir ölçüm değil, uzun vadede daha net anlaşılır elbette ama ortalama bu şekilde. Hava ve LPG filtresini değiştireceğim belki biraz daha düşer.

Ne yakmalı LPG'de? Normal mi bu değer? Mesela 50 TL'ye kaç km yol yapıyor LPG kullanan arkadaşlar?

metinmb407

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
100 km sonra LPG aldım; tamamı şehir içi olmak üzere 22 krş civarı yaktı. Ama dik rampalarda biraz zorladım kontrol amaçlı.

Çok sağlıklı bir ölçüm değil, uzun vadede daha net anlaşılır elbette ama ortalama bu şekilde. Hava ve LPG filtresini değiştireceğim belki biraz daha düşer.

Ne yakmalı LPG'de? Normal mi bu değer? Mesela 50 TL'ye kaç km yol yapıyor LPG kullanan arkadaşlar?

Benim arabayla kıyaslama ama 28 litre lpg şehir içi 250-300 km arası, uzun yol 370 e kadar çıktı. Brc kit.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Kardeşim sanırım bu araç üzerinde olan lpg tek nokta için olan sistemlerde olsa gerek yanılıyor muyum?

REC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardeşim sanırım bu araç üzerinde olan lpg tek nokta için olan sistemlerde olsa gerek yanılıyor muyum?

Abi atiker sıralı sistem var aracın üzerinde. Genel manada çok sorunsuz.

Ama bir ayara ihtiyacı var sanırım. Rolanti biraz titrek, (ancak devir saatinde zerre kadar dalgalanma yok) bir de boşta beklerken benzine geçince bazen stop ediyor.