Bridgestone Turanza ve Kış Şartları ???

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Ynt: Bridgestone Turanza ve Kış Şartları ???

.BURAK. link' Alıntı:
Geçen hafta bu yolun trafiğe kapandığını biliyorsun değil mi Mücom? :)

Gidiş ve dönüşte kafanın rahat olması için kış lastiği şart bence. Uzun sürebileceği söylenen bir kış yaşanacakmış bu sene, dolayısıyla seyahatlerinizi sürekli yerlerin kuru olduğu dönemlere denk getirmek zor olabilir.

Aslında doğru söylüyorsunuz, yerlerin ıslak olması ve mevsimin kış olması, ve artık araçta kendinden başka düşünmen gerekenler olduğu zaman işler biraz değişiyor. Sanırım Petlas bana en uygun lastik.

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Ynt:

inimicus link' Alıntı:
Yok değişimden değişime. Yani yıllık 40 oluyor.

GT-I9100 cihazımdan gönderildi

Bu 4 lastik için değil mi? Peki tüm petlas bayileri bu imkanı sağlıyor mu acaba? Bilginiz var mı?

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

.BURAK. link' Alıntı:
Geçen hafta bu yolun trafiğe kapandığını biliyorsun değil mi Mücom? :)

Gidiş ve dönüşte kafanın rahat olması için kış lastiği şart bence. Uzun sürebileceği söylenen bir kış yaşanacakmış bu sene, dolayısıyla seyahatlerinizi sürekli yerlerin kuru olduğu dönemlere denk getirmek zor olabilir.
Bana söylemediler :D

se-r-da-r

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

selamlar.hocam ben de maddi durumlardan dolayı sizin gibi ikileme düşmüştüm.ama sonunda risk-zarar ikilisini hesap ettiğimde gözümü karartıp kış lastiği aldım.şimdi en azından içim rahat.ayrıca hakikaten kış lastiği çok büyük bir nimetmiş, 1 hafta öncesine kadar kar ve buzdan dolayı ürkek ürkek giderken şimdi korkmadan gidiyorum.ben de hem hesaplı hem de genel memnuniyeti yüksek olduğu için starmaxx'ı tercih ettim.

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

se-r-da-r link' Alıntı:
selamlar.hocam ben de maddi durumlardan dolayı sizin gibi ikileme düşmüştüm.ama sonunda risk-zarar ikilisini hesap ettiğimde gözümü karartıp kış lastiği aldım.şimdi en azından içim rahat.ayrıca hakikaten kış lastiği çok büyük bir nimetmiş, 1 hafta öncesine kadar kar ve buzdan dolayı ürkek ürkek giderken şimdi korkmadan gidiyorum.ben de hem hesaplı hem de genel memnuniyeti yüksek olduğu için starmaxx'ı tercih ettim.

215 50 r17 kış lastiği aldınız değil mi hocam? Ne kadara aldınız acaba?

se-r-da-r

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kaanrevan link' Alıntı:
215 50 r17 kış lastiği aldınız değil mi hocam? Ne kadara aldınız acaba?
860 tl'ye anlaştım hocam.şansıma 2 hafta önce üretilmiş lastik geldi.tanıdık diye fiyatı da diğer yerlere göre biraz uygun oldu.malum kar bastırınca millet fırsatçılığa döküyor işi bir kaç yerden 1000 tl'ye fiyat almıştım.

balkes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hemşerim öncelikle bebeklerin hayırlı olsun Allah ikizlerinizin sağlıklı şekilde doğmalarını ve büyüdüklerini görmenizi nasip etsin. Tabiki lastik yeni masraf demek ve bizim araçların lastik ebatları nedeniyle fiyatları daha yüksek ancak araç içinde ilk hedefiniz güvenlik olmalı sonrasında diğer şeyler gelmeli. Ben 2010 senesinden beri bridgestone blizzak kullanıyorum (yanılmıyorsam turanza yazlık model) bir kere bile neden aldım diye pişman olmadım. Malum balıkesirde 2-3 senede bir biraz kar yağar, 4-5 senede bir de bu sene ki gibi ağır şartlar olur ancak sizin bulunduğunuz coğrafya (trakya geneli için tabi) ağır hava şartlarının olağan olduğu yerler yani balıkesir merkez yada körfez gibi değil. İkiz bebeğiniz olacağına göre ve araba içinde en az 4 ve daha fazla kişi olacağınız analımına geliyor.
Bilmem duydunuz mu ama şöyle bir laf var ''Silah tek atım için taşınır'' . İş kış lastiğine gelince bu tek atımla kalmıyor çoğu zaman da taramalıya bağlıyorsunuz çünkü alınan mesafeler çok uzun ve hava şartları da ağır olabiliyor. Neyse kafanızı şişirdim kusura bakmayın. bridgestone iyi bir marka ve kış lastiği kesinlikle alınması gereken birşey. Taksit yaptırın ama gene de alın hem canlarınız hem canınız hem de aracınız için. Saygılar. Bu arada para yalan söylemez iyi marka iyi markadır, 1 kere alırsınız 5 sene kullanırsınız maliyet hesabında toplam fiyattan öte tahmini kullanacagınız toplam yıl sayısındaki her yıl için maliyeti hesaplarsanız rakamların çok farklı omayacağını göreceksiniz. Tekrar saygılar.

se-r-da-r

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu arada ölçüler 215 50 r17 kış lastiği

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yaz lastiklerinde marka model farketmez hicbi zaman kis lastiginin en dandiginin bile  yerini tutmaz.
Bence riske girmeye deymez.

metinmb407

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

SA. Rize deyim ve gerçekten bu sene kış lastiği ihtiyacı hissettim. Geçen seneki aracımda kışlık lastik var dı ve karın donduğu Ayder e 4 kişi zincir takmadan ve neredeyse patinaj bile çekmeden çıkmıştım. Lastikler Nokian idi. Aracı yeni aldığım için bu sene kışlık almayayım dedim nasıl bir kar yağdı ki eşimi işe bırakmam gerek zincir takmak zorunda kaldım ve iki kere zincir kopardım.

Çıkma alın, önlere alın ama uzun yola gidiyorsanız muhakkak alın. Petlas n11.com da 210 liraya satılıyor şu an araştırma yapmıştım.