Bridgestone Turanza ER300 Alıyorum

burock2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bugün yada olmazsa yarın lastik alacağım. Ölçülerim 195 x 60 x 15. 100 kmh ile giderken gece gimat yolunda orta şeritte önüme çıkan hayvani bir çukur çıktı, kaçamadım derindi de o hızla sağ ön lastik girdi vurdu. Sanırım o sırada oldu şu anki balon. İç yanak bezi koptu heralde ki ordan zayıflayıp basınç o bölgeyi şişirmiş.

Genelde Michelin Energy öneriliyor, işyerinde arkadaşlar da aldı güzel diyorlar. Tamam sesi de azmış ama sonuçta biraz yumuşak lastik konfor için. Bana konfordan çok sağlamlık lazım. Yollar çok bozuk. Turanza daha dayanıklı sanırım. Heralde mevcut continental eco bilmemne eskimiş lastiklerden daha yüksek ses çıkmaz yol gürültüsü olarak değil mi J

cagri18s

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben turanza er 300 aldım yaklaşık 2 ay önce. gimat kavşağından ostime giderken sağda bir bayiden. çok güzel kullanışlı bir lastik. daha önce michelin energy kullanıyordum ama uzun yolda hızlı giderken çok yaylanıyordu araba. bunda öyle bişey yok. ses de fazla rahatsız edici değil öncekinden biraz fazla ama çok az bi fark var. dayanıklılık konusunda fazla bişey diyemeyeceğim çünkü yeni aldım sayılır. son yağmurlarda deneme fırsatı buldum ıslak zeminde performansı harika. sonuç olarak tavsiye ederim bence al

burock2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sağol tavsiyen için. dediğim gibi sesi çok takmıyorum ama bozuk yollarda da yanaklar hemen gitsin istemiyorum. michelinden de yol tutuşunun daha iyi olduğunu düşünüyorum.

VeCCtrA

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1 aylık Bridgestone Potenza GIII (195/65/15 H)lastiklerimin halini görseydin . Çok fazla taş yarası vardı ve bir o kadar da saplanmış taş,cam vs bilimum cisimlerle doluydu. Bende Ankaralıyım ve evden işe işten eve kullanıyorum. Nasıl o hale gelmiş anlamadım. Yeni aracıma Lassa Impetus Sport (215/55/16 W)aldım, 1 ay falan oldu sanırım yine. Arada bir kontrol ediyorum inan bir tane dahi saplanmış taş görmedim. Ses falanda duymuyorum zaten, sağlamlık konusunda Lassa düşünülebilir gibi, ayrıca fiyatlarıda göz önünde bulundurmanı tavsiye ederim, tercih senin... Turanza ER300 ile ilgili sessiz bir lastik olduğunu duymuştum lastikleri araştırıken. Ama performans ve dayanıklılık konusunda çok iddialı bir lastik değil sanırım...

Son düzenleme:

muratezcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok güzel lastiktir , özellikle yağışlı havalarda çok iyidir. Michelin kadar yumaşak değildir fakat performans açısından Michelinden daha iyidir. Sattığım astraya ocak ayında 4 adet er300 takmıştım. Şimdi yeni aldığım Vectrada durumu iyi olan 4 Michelin var . Fakat yeniden lastik alacak olsam tekrar ER300 alırım. Adrenalinlerde çok iyi diyorlar ama daha pahalı.

burock2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar yorum için teşekkürler.

bir süpriz olarak ne alaka diceksiniz :) tanıdık biyere gittim iskitlerde. Fulda aldım. Fulda carat Progresso. üretim de almanya. 2008 10.hafta üretim lastik. 4 tanesi 500 lira 5 taksite aldım. fazla sert dedi bridgestone için, çabuk yıpranıyo dişleri dedi, michelinler ise rusya malı piyasada genelde dedi bir de ispanya. fulda da çok güzel progressolar dedi. ıslak kuru yol tutuşu çok iyi dedi. kullanınca belli edecek göreceksin dedi.

çıkan lastikler continental ecocontact mı neydi rezalet :)

Son düzenleme:

eyup01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lassa kullan türküye yollarına uymlu diğerleri çabuk çatlama yapıyor yada fındıklıyor.

anıl_ilhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dunlop aldım daha 4 gün önce ,sert-dayanıklı tam senin istediğin gibi bir lastik ancak sert lastikte ses yapıyor :(

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
er300 war bendede süper lastik.