Branda kullanımı

dejaay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşda da araba var. O nedenle işe bir hafta onun arabayla gidiyoruz, bir hafta benim arabayla.. Yani benim arabayı bir hafta kullanacam, bir hafta kullanmıyacağım.

Bu kullanmayacağım bir haftalık sürede araba evin önünde duracak ama durduğu yerden sürekli arabalar ve insanlar geçiyor. Bulunduğum yerde de öyle bir güneş var ki kavruluyoruz. Ben de düşündüm ki arabaya branda çekeyim. Elimde dışı parlak plastik bir araba brandası var.

Sizce bu korunma yöntemi uygun mudur? En çok çizilmesinden ve küçük darbelerden korkuyorum. Bu arada bulunduğum yerde nem yok ve araba sadece bir hafta boyunca çadırda kalacak, sonra bir hafta binilecek sonra bir hafta çadırda kalacak..

Ne düşünüyorsunuz..:confused:

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kumaş olan bişe kullan plastik zarar verir... çadır brandası iyi olmaz yani.

yılmaz85

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kumaş araba çadırı tavsiye ederim plastik yüzeyli olanı kullanma arabanın boyasında renk solmasına neden oluyo yakınım sürekli kullanıyodu bu çadırdan en sonunda arabayı boyatmak zorunda kaldı ve şimdi kumaş kullanıyo senin söylediğine göre güneş altında kalacak araba tavsiyem kumaş olur

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
git bi kapalı otoparkla anlaş kapalı park a park et aracını. en güzeli

Experience

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Uzun süre kullandım branda, abim de kendi arabasında kullandı.İçi pamuklu branda olduğu sürece problem olmaz.Diğer muşamba şeklinde olan brandalar ise boyana ciddi zararlar verir.Eğer brandan bu şekilde ise 30-40 ytl'ye yeni bir branda ile yenilemeni öneririm

dejaay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Uzun süre kullandım branda, abim de kendi arabasında kullandı.İçi pamuklu branda olduğu sürece problem olmaz.Diğer muşamba şeklinde olan brandalar ise boyana ciddi zararlar verir.Eğer brandan bu şekilde ise 30-40 ytl'ye yeni bir branda ile yenilemeni öneririm

Evet brandam muşamba şeklinde olan, korsan, bi branda.. Öyle gözüküyor ki,mevcut brandamı kullanamayacağım.Şöyle bir net'e bakdım da genelde tavsiye olunan bu ürün var:

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=26018&productid=otm081106x

Sizlerin bana önereceğiniz bir ürün var mı? Bir de bu hazır çadırların arabama uygun olup olmadığını(boyut yönünden), numarasını falan nasıl belirliyeceğim.?

asTRa

Misafir
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Naylon branda kullanmamanı şiddetle tavsiye ederim.Biraz rüzgar görünce,boyanın verniğini kesinlikle zımparalıyor.

Volkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.raksotek.com
Evet brandam muşamba şeklinde olan, korsan, bi branda.. Öyle gözüküyor ki,mevcut brandamı kullanamayacağım.Şöyle bir net'e bakdım da genelde tavsiye olunan bu ürün var:

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=26018&productid=otm081106x

Sizlerin bana önereceğiniz bir ürün var mı? Bir de bu hazır çadırların arabama uygun olup olmadığını(boyut yönünden), numarasını falan nasıl belirliyeceğim.?
Verdiğin linkte sayfanın altına doğru gruplar var...

OPEL Vectra 2004 üzeri GRUP 9
OPEL Vectra GRUP 7

diyor...

Listenin hemen başında da her grubun karşısında ölçüler var...

dejaay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Verdiğin linkte sayfanın altına doğru gruplar var...

OPEL Vectra 2004 üzeri GRUP 9
OPEL Vectra GRUP 7

diyor...

Listenin hemen başında da her grubun karşısında ölçüler var...

Modacar müşteri hizmetlerine danışmıştım, onlar da cevaben, "grup 7 uygundur." demişler..

Aynı ürünü burada daha ucuza buldum. (ereyondan daha önce de alışveriş yapmıştım)

ModaCar Guard Otomobil Brandası 081106 *Hediyeli* http://www.ereyon.com.tr/store/ProductDetails.aspx?productId=60832

Galiba bu ürünü alacağım. Konuya yorumda bulunan ve görüş bildiren arkadaşalara teşekkür ederim..;)

Experience

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Bu arada anlayamadığım bir nokta var.Senin aracın vectra b, benimkisi ise vectra c.Nasıl oluyor da aynı brandayı öneriyorlar.Ben bir tane yeni aldım 'grup 7' arabayı sık kullanmamdan dolayı henüz brandayı kullanamadım ama 2004 üzeri vectra c ile 2004 altı vectra c arasında milimetreler dışında bir fark olacagını sanmıyorum.Vectra b ileyse ciddi bir fark var.Nasıl oluyor da ikimize aynı brandayı öneriyorlar.Belki de brandamı açınca dar gelcek, bilemiyorum şimdiden bu soru kafamı kurcalamaya başladı