brake pad :)

psidia

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Break pad yazsından sonra fazla vakit kaybetmeden ön disk ve balataları değiştirdim.2 gün oldu.Diskler çizikti tornayla falan uğraşmak istemedim ama hala fren anında canı istedimi o gıcık eden sesi duyuyorum ve de preak pad hatası hala ekranda bir türlü silinmedi ustam zamanla ekrandan yok olacağını söylüyor bekliyoruz bakalım :( balatalar GM , diskler İtalyan pilenga marka .Özellikle bu markayı kullanan varmı?memnunmu acaba?Bu balatalar takıldıktan sonra sanki biri arkadan arabayı tutuyomuş gibi geliyor normalmıidir?Zamanla aşınıp düzelirmi

oktay38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
brake pad bendede yazıyor yalnız bende balataları degiştrimiştim yalnız yazının ne oldugunu bilmiyordum şimdi o yazı ne anlama geliyor :)

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
brake pad balata bitmiş uyarısı. zamanlada geçeçegini sanmıyorum. :) sizin usta sensörleri takmayı unutmuş olmasın :kop:

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kabloları kontrol etttirin.

my_fat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benımde balatalarda dısklerde sorun yokken bu fren balata uyarısı gelıyordu...
ustaya gıttıgımde sensorlerın baglı oldugu yerden cıktıgını soyledı ve yapıstırıcı ıle yapıstırdı sorunum halloldu...

Timur Undes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende yaşamıştım aynısını zamanında şu anda hala yaşıyorum =)
malesef bana 48 lira verip yeni sensör almam söylendi öyle yaptım anca öyle düzeldi.
belki beni yediler belki gerçekten gerek vardı ama malesef başka türlü geçiremedim sıkıntıyı söylemeye çalıştığım biraz da şey gibi geliyor belki mantıklı gelir o sensör hatayı verdimi işlevini kaybediyor yada ne hikmetse bir daha o sensör o hatayı verdimi silemiyorsun bir şekilde o hatayı hala müzdaripim aynı sıkıntıdan.aracı her çalıştırıp frene bastığımda balatan bitik git değiştir diyor arabayı ama gereksiz balata değişimi yapmak da istemiyorum.komiktir ufak bir mesafede bugün bir jaguar xf'e çarptım balatalarım gerçekten bitmiş olabilir.opellerin sıkıntısı bu işte elektroniğinde her zaman bir sorun yaşıyorsun arabanın çalışsada o sorunu silmek için bayaa bir uğraşıyorsun.eminim sensörleri kontrol etmişsindir.benim gibi takıntılıysan bir de yeni sensör almanı tavsiye ederim.

psidia

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende yaşamıştım aynısını zamanında şu anda hala yaşıyorum =)
malesef bana 48 lira verip yeni sensör almam söylendi öyle yaptım anca öyle düzeldi.
belki beni yediler belki gerçekten gerek vardı ama malesef başka türlü geçiremedim sıkıntıyı söylemeye çalıştığım biraz da şey gibi geliyor belki mantıklı gelir o sensör hatayı verdimi işlevini kaybediyor yada ne hikmetse bir daha o sensör o hatayı verdimi silemiyorsun bir şekilde o hatayı hala müzdaripim aynı sıkıntıdan.aracı her çalıştırıp frene bastığımda balatan bitik git değiştir diyor arabayı ama gereksiz balata değişimi yapmak da istemiyorum.komiktir ufak bir mesafede bugün bir jaguar xf'e çarptım balatalarım gerçekten bitmiş olabilir.opellerin sıkıntısı bu işte elektroniğinde her zaman bir sorun yaşıyorsun arabanın çalışsada o sorunu silmek için bayaa bir uğraşıyorsun.eminim sensörleri kontrol etmişsindir.benim gibi takıntılıysan bir de yeni sensör almanı tavsiye ederim.

sensörlerin ikiside değişti ve de son derece dikkatli bir şekilde taktı başındaydım.Acaba arka tekerleklerden kaynaklanan bir sorun olabilirmi?Arka balataları değiştireli 1-1,5 yıl oldu.Açıkçası o yazı orada yazarken çok canımı sıkıyo yarın bir daha gideyim bakalım ne olur?:(

Timur Undes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kesinlikle baktırmalısınız benim sorunun aynısı şimdiki balataların gerçekten kalitesi olduğuna inanıyorum.o balatalardan sorun olabilir ben bu işlemin yetkili bir opel servisinde yaptırılmasını tavsiye ederim aracın beynini ve verdiği arıza kodlarına bakabildikleri bir alet var onunla olmadımı o arızayı kendin sildirebilirsin.ama dediğim gibi opelin çok büyük bir sorunu bu biz sonuçta bilinçsiz şöforler değiliz balataların bittiğini anlayabiliyoruz ama araç ufak bir elektrik kaçağından ya da bir kısa devreden bizi devamlı uyarıyor.
son çare olarak araç elektronik yazılımından çok iyi anlayan biri olarak 2 arka balatanı da yenileyerek o tarihi bir yere not ederek brake pad arızasını komple sildirebilirsin. sonra tarihine göre periyodik olarak fren balata değişimlerini sen hatırlayıp yaparsın.aslında çözümler basit şeyler ama uygulayabilecek servis bulmak zor.umarım sorunun en kısa zamanda hallolur benim başım kadranlarımla dertte bu ara.
Allah kolaylık versin sana.çok gıcık bişey olduğunu biliyorum ama inan belli bir yerden sonra direksiyonun sağındaki koldaki o orta düğmeye basıp hata yazısını silmek arabaya bindiğinde ister istemez refleks olarak yaptığın bişey oluyor o kadar canını sıkmaya değmez.benim de canımı sıkıyor ama alışıyorsun.alışmalısın çünkü sen bir opel kullanıcısısın =)