bozulan sustalı anahtarı garantiye sokmayan opel gm zihniyeti

acun1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
değerli opel ailesi, geçenlerde aracıma binerken (opel astra j 1.4 a.s cosmo hb) sustalı anahtar açma tuşuna bastım açılmadı biraz uğraştıktan sonra anca açtım 1.5 ay kadar öyle idare ettik çakı açar gibi uğraşarak anca açılıyordu .30000 bakımında hallederim diye gitmedim. 30000 bakımı için opel canlar diyarbakır servisine gidince ustaya durumu anlattım baktı inceledi bi iki usta daha vardı onlarda baktı bunu garantiden değiştiririz dediler,anahtarın fotograflarını çekip opel genel merkeze gönderdiler.4-5 gün geçtikten sonra servisten aradılar opel garantiden değişimi kabul etmemiş.sonra ben aradım müşteri hizmetlerinden bir beyle konuştuk tekrar dosya açtı haber vereceğini söyledi.bugün aradılar yapılan inceleme sonucu anahta değişiminin mümkün olmadığını garanti dışı olduğunu söylediler.gerçekten soğumaya başladım bu servis anlayışından .ne yapmam gerek sizce arkadaşlar mahkemeyemi versem acayip kızdım inanın. opel diyarbakır canlar servis müdürünün ilgisizliğ cabası......    :(

ahmetkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Benim anahtar da  cozutuyor yavaştan. Hafif bir takılma var şimdiden şak diye açılmıyor illa elimle açacağım yani. Can sıkıcı bir durum gerçekten. Maliyet hakkında bir bilgi alabildiniz mi peki 300 400 aşağısı değildir gerçi de.

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: bozulan sustalı anahtarı garantiye sokmayan opel gm zihniyeti

Maalesef Opel'de servisten servise yada personelden personele hizmet konusunda çok büyük farklılıklar olabiliyor.  :(

Aynı sorunu bende yaşadım ve Odak Servisten Tarık abiye sıkıntımdan bahsettim. Anahtarı garantiden değiştirmedik ama 15-20 dakika uğraşıp Tarık abiyle anahtarın içini açıp tamir ettikten sonra ilk günkü haline getirdik. O günden beridir de sıkıntısızca kullanıyorum.  :)

ahmetkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Demek ki tamir olabilecek bir şey. Bunu duymak da güzel :)

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

ahmetkan link' Alıntı:
Demek ki tamir olabilecek bir şey. Bunu duymak da güzel :)

Anahtarın susta kısmındaki sıkıntının genellikle iki nedeni oluyor.

1- Sustanın yay mekanizmasındaki problem (Bu tamir edilebilir)  :)
2- Sustanın ve yay mekanizmasının anahtara oturtulduğu dişlerde aşınma ve parça kopması (Bu tamir edilemez)  :(

Sustanın yayında sıkıntı varsa yay değişimi ile anahtarınızı sıkıntısızca kullanabilirsiniz.
Dişlerde problem varsa anahtar kasasının değişmesi gerekecektir, çünkü dişler kasanın üst kısmında bulunuyor. Yeni bir kasa temin ederek orijinal anahtarınızın içerisindeki elektronik devreyi, yayı ve metal anahtar ucunu bu kasaya aktararak da bu sorunu çözebilirsiniz.

Ayrıca eski anahtar kasanızı açarken iç kısımdaki devreye zarar verebilirsiniz diye uyarmadan geçmeyeyim. Bu nedenle bu işlemin el yatkınlığı olan biri tarafından yapılmasını tavsiye ederim.  :)

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ynt: bozulan sustalı anahtarı garantiye sokmayan opel gm zihniyeti

Geçmiş olsun. Mert Bey özetlemiş.

Bu forumun yardımseverliğini çok seviyorum.