Böylelerini napmak lazım :)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Dün İzmir'in en gözde caddelerinin birinde çok bilmiş birisi aracını engelliler için ayrılmış (kaldırımda kocaman uyarı levhası mevcut) özel yere park etti. Orada bulunan birisi adamı efendice uyardı, ama çok bilmiş araç sürücüsü pişkin pişkin dalga geçercesine "biz de engelliyiz" dedi, uyaran kişi de "o zaman neden aracının plakasında veya herhangi bir yerinde engelli olduğunu belirten bir işaret yok" dedi. Adama saçma sapan bir şeyler dedi ve aracını orada bırakarak karısının elini tutarak çekip gitti. Ben yolun karşısında trafik ışıklarda bekliyordum. Yanımda fotoğraf makinesi olsaydı sırf adamın alaycı tutumu nedeniyle aracın resmini çekip trafiğe şikayet edecektim. Eeee, takdir-i ilahi denen bir şey var, bir bakmışsınız günün birinde o zat gerçekten engelli biri olmuş :(

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Dün İzmir'in en gözde caddelerinin birinde çok bilmiş birisi aracını engelliler için ayrılmış (kaldırımda kocaman uyarı levhası mevcut) özel yere park etti. Orada bulunan birisi adamı efendice uyardı, ama çok bilmiş araç sürücüsü pişkin pişkin dalga geçercesine "biz de engelliyiz" dedi, uyaran kişi de "o zaman neden aracının plakasında veya herhangi bir yerinde engelli olduğunu belirten bir işaret yok" dedi. Adama saçma sapan bir şeyler dedi ve aracını orada bırakarak karısının elini tutarak çekip gitti. Ben yolun karşısında trafik ışıklarda bekliyordum. Yanımda fotoğraf makinesi olsaydı sırf adamın alaycı tutumu nedeniyle aracın resmini çekip trafiğe şikayet edecektim. Eeee, takdir-i ilahi denen bir şey var, bir bakmışsınız günün birinde o zat gerçekten engelli biri olmuş :(

Abi keşke polisi arasa idin ya.

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok güzel bi video vardı bulabilsem paylaşacaktım önünde demir olan bi g63 hatalı park yapanların aracını çarparak ittiriyordu böylelerine öyle yapmak lazım :)

uploader

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şimdi apartmanın otoparkında sağolsun komşu diye tabir ettiğimiz insanlar 3 araçlık yer kaplayarak parkettiği için aracımı parkedemedim. otoparktan çıktım mahallede de yer yok. İşin kötüsü apartmanın altına da başka biri parketmiş. Bende önlerine çektim telefonumu yazdım. 5 araba daha sığar ama 1 araç bile sokamıyoruz.

gokhn89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Apartman otoparkları tümden sıkıntı ya açık otoparka zaten sanki işi gücü olana misafir gelene ayırmışlar gibi bi düşünce var insanlarda koyup gidiyolar kapalı otopark var bizim binada onun girişine çekiyolar koca mahallede bul bulabilirsen adamı acil işin olsa arabanı çıkaramazsın hayatta. Bide geldiklerinde sanki hepsi anlaşmış gibi "abi kullanılmıyo garaj zannediyodum" diyo. Bre gerizekalı 1) kapalı otopark niye kullanılmasın 2) sen nerden anladın oranın kullanılmadığını. Kaç kere mağdur oldum bu yüzden. Bi tanesinin aracını bi kaç saat bekledikten sonra polisi arayıp çektirttim zaten.

Sent from my iPhone using Tapatalk

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Daha bu neki. Bir ara tam çizgiyi ortalayıp 2 arabalık yeri işgal edeni gördüm.

Bir arada birisinden duymuştum; bir vatandaş yeni arabasının hep kapı izi ile dolduğundan dolayı sinirlenmiş ve artık park yerlerinde böyle ortalayıp ara mesafeyi bilerek uzak tutuyormuş. Özellikle eski model araçlar sahiplerinin(tofaş gurubu) daha dikkatsiz ve umursamaz olduğunu söylemiş.

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim en sinir olduğum mevzu tampon değdirme mevzusu. İki kere bu nedenle plakalığı mı kırdılar. Adam tampon değdirmeyi park sensörü gibi kullanıyor. Ön tamponda bir sürü çizik var sırf bu tampon değdirme yüzünden.

Kaputun ön tarafında hafif yamulma bile var ama gel gör gözünle değdireni görmedikten bir şey de diyemiyorsun.