Böyle Türk olmaz olsun.

mhakkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aslında bu bahsettiğiniz insanlar gerçek Türk ler değiller. İçlerinde sıkışıp kalmış olan ezik kültürleri ile doğudan güneydoğudan kalkıp büyük şehire yada yurtdışına çıkan, parası olsada bulunduğu çevrede virüs etkisi yaratacak kadar köylü hayatını yaşamaya devam eden, kendi fikir ve çıkarlarından başkalarına saygı duymayan, hatta bunları empoze etmeye çalışan, kendi gibi olanlarla grup oluşturup diğer insanları sindirmeye çalışan yada onlara yiyecekmiş gibi bakan, hatta onları hor görüp beğenmeyen, ayakkabılarını binanın içine çıkaran, balkona çivi çakıp çamaşırlarını dışarı sarkıtan, asansörlerde sigara içen v.s v.s (sanırım tiplemeler gözünüzün önüne gelmiştir yoksa lşste uzayıp gidecek) mahlukatlardır.

Hani bir laf vardırya eşşeğe altın semer vurmuşlar eşşek yine eşşek diye....

Yani bu tipleri yurtdışında aramana gerek yok burnumuzun dibinde, sağında, solunda, altında ve üstünde zaten var. ve ben bu insanları gördükce gerçekten bu ülkeden her geçen gün sıtkım sıyrılıyor. Allah sonumuzu hayır etsin.

aynen:mad:

UMUT

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
çifte vatandaşlık olarak düşünmemek lazım konuyu...bir şekilde çalışmak için yurtdışına gidip orada çok kötü koşullarda yaşayıp biraz para kazanıp türkiyeye dönünce kendilerini ülkenin sahibi zanneden parasıyla herşeyi yapabileceğini düşünen, kendisi sanki doğma büyüme avrupalarda yaşamış gibi ülkesinin hiçbirşeyini beğenmeyen insanlara sözümüz...

dağbaşında tuvaletini ağaç dibine yaparken yurtdışında alafranga tuvalet görüp alaturka tuvalete burun kıvıranlara yani...

yoksa ülkede kızılacak çok şey var...amam bunun da adabı var...eminim siz de kızarken "ama rusyada böyle değil" diye kızmıyorsunuzdur...

her fırsatta yaşadıkları ülkeyle kıyaslayıp orası böyle orası şöyle diyenlere lafımız...

budur...

senol1979

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok şey yazacaktım ama vazgeçtim.
Her nekadar söyletirmemek için ellerinden geleni yapsalarda " Ne Mutlu Türküm Diyene"
Lütfen Şu Kelimeyi Doğru Anlayalım " Atam İzindeyiz " 60 yıldır yanlış anlaşıldı artık doğru anlaşılsın.

appi28

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yaklasik olarak 5 senedir almanyada yasayan birisi olarak size örnekler,birincisi almanyada pasaport kontrolündesin ve alman polis sana diyorki tek sira halinde ve tek tek herkes gelsin, olmasi gerken bu ve hersey buraya kadar normal ama tr,ye inince herkes birbirinin sirtinda ve polis uyariyor arkadaslar tek tek ve ordan biri bagiriyor, sizde isinizi yapin falan filan bagirmalar cagirmalar devam eee bu adam aynisini niye almanyada yapamiyo cünkü g..ü yemiyo,ikincisi cevirmedeyiz radara yakalanmisiz öndeki arac alman plaka polis cezayi yazmis adam arabaya binmis giderken makbuzu yirtip camdan atiyor ve lastik cevirme devam niye almanyada yapamiyor dedigimiz gibi sikar biraz,dünya üzerinde hic bisey görmemis insanlar ceplerine 3-5 euro koyup egolarini tatmin ediyolar

yakuzz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yaklasik olarak 5 senedir almanyada yasayan birisi olarak size örnekler,birincisi almanyada pasaport kontrolündesin ve alman polis sana diyorki tek sira halinde ve tek tek herkes gelsin, olmasi gerken bu ve hersey buraya kadar normal ama tr,ye inince herkes birbirinin sirtinda ve polis uyariyor arkadaslar tek tek ve ordan biri bagiriyor, sizde isinizi yapin falan filan bagirmalar cagirmalar devam eee bu adam aynisini niye almanyada yapamiyo cünkü g..ü yemiyo,ikincisi cevirmedeyiz radara yakalanmisiz öndeki arac alman plaka polis cezayi yazmis adam arabaya binmis giderken makbuzu yirtip camdan atiyor ve lastik cevirme devam niye almanyada yapamiyor dedigimiz gibi sikar biraz,dünya üzerinde hic bisey görmemis insanlar ceplerine 3-5 euro koyup egolarini tatmin ediyolar

+yakuzz

toprakozz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yurtdışında yaşayanlar için işin birde psikolojik boyutu var.
yurtdışında yaşadığı ülkede hor görülme dışlanma = ait olamama
kendi ülkesine gelince uzaklaştığı kültüre yaşarken zorlanma = yine ait olamama duygusu
her iki yerede ait değiller aslında

bilgisayarcii

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aslına bakarsanız durumu özetleyen arkadaşlar burda çok. Ama benim yurtdışında yaşayan veya ordan tekrar buraya gelmiş tanıdığım ve akrabam çok.
Arkadaşlarında dediği gibi bu hareketlere yol açan kişiler aslında halk tabiri ile görmemişler diyeyim. Ama ailesinden gelen bir örfü ve adeti olan insanlarımızda bu durum söz konusu değil. Ev sahibim Almanyadan emekli olmuş bir insan. Eskiden gidenlerden diyeyim. Adamla otur sohbet et. Hiç orda şöleydi böleydi demez.

Kısacası eğitim diyorum arkadaşlar. Ama aileden gelen eğitim.

appi28

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yurtdışında yaşayanlar için işin birde psikolojik boyutu var.
yurtdışında yaşadığı ülkede hor görülme dışlanma = ait olamama
kendi ülkesine gelince uzaklaştığı kültüre yaşarken zorlanma = yine ait olamama duygusu
her iki yerede ait değiller aslında

Valla burda kimse kimseyi dislamiyor yada ben yaniliyorum

opc line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende bir gurbetci memleket sevdalisi olarak bir kac kelime yazmak istiyorum..

Vatanimi .milletimi.memleketimin insanini .dogusuyla. batisiyla, kuzeyiyle,güneyiyle tozuyla topragiyla.dogrusu yanlisiyla. seviyorum VATAN imi..ne mutlu TÜRKÜM,,TÜRKIYE liyim diyene.yazilanlara yorum yapmiyorum.üstümede alinmiyorum..

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bu sene 3. sanayi alman plakalı araçların otoparkı gibi. Çok sayıda alman plakalı araç görüyorum. Kimseyi aşağı ve hakir görmek haddim olamaz ama orada birkaç yüz euroya, memleketinde hava atma amacıyla aldıkları arabalar Türkiye'ye anca gelebilmiş gibi. Arabada umulmadık mekanik bir arıza olabilir ama klima gazı bastırmaya bile gelen bir sürü araba var. Dönüşte bu araçların bir çoğu ya çöpe ya da diğer gariban işçilere satılıyor galiba. Önceden Almancı gelecek de araçtan bir iki orjinal parça alacağız diye yaz aylarını iple çekerdik, şimdilerde neredeyse onlar bizlerden parça isteyecekler. Oraya işçi olarak çalışmaya gidenlerin çoğunun ortak profili nedir? Ülkesinde iş bulamayan, genel anlamda vasıfsız olup bedenen çalışan, belli bir mesleği ve diploması olmayan, askerlik haricinde uzun zaman memleketinin dışına çıkmayan, ondan bundan duydukları ile yurt dışında kolay para kazanıldığını sanan, bir yıl sonra izine mutlaka arabayla geleceğine inanan, kadınlarla kızlarla ilişkilerinin kolay olduğunu sananlar değilmidir?