Boyalı Ve Yüsek Km. Araç Alımı..''görüşleri..''

Boyalı veya Yüksek Km.Araç Alırmısınız?

• Kullanılan toplam oy
    11

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Mesela,ben olsam almam,sebebide şudur diye belirtirsek sevinirim..
Şahsen ben ustama gösteririm.Onay veririse alırım.Yani aracın Şasi, motor-mekanik ve beyin ile ilgili bir problemi yoksa,halk arasında yürürü iyiyse,km veya boyalı olmasına takılmam..iyi bir şekilde bakıldıysa tabi..
Sonuçta bu araçlar 100 binden sonra hurdaya ayrılmıyor..Günümüz trafiğinde kazasız çiziksiz boyasız araç bulmak zor..Özellikle İstanbul-Ankara gibi büyük şehir ve yoğun trafik olan yerlerde...Km.Olayında ise,artık heryere ulaşım kolaylaştığı için km.yapmak kolaylaştı...Yani yüksek km.araçlar olması çok normal..Birde şu var(Şahsi Fikrim) 50 bindeki bir aracın 100 bindeki bir araçtan daha az yıpranmış ve daha iyi bakılmış anlamına gelmez..

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Ben alırım, aldım da,
*fiesta 1.4 tdci 2004 110.000-190.000km arası,
*megane 2 1.5 dci 2008 150.000-180.000km arası kullandım.Fiesta hiç üzmedi beni (satarken hariç- bilmediğim hasar kaydı çıktı), megane nin kronik sıkıntıları boldu. Yani km den ziyade, aracın kronik sıkıntılarını araştırmak, bakım, motor ve darbe durumuna bakmak yeterli bence...
0-17000km astra j 1.6 atmosferik lpg kullandım, 43500-50.000km 1.6 cdti astra j kullanıyorum, şimdilik bi falsosunu görmedim çok şükür :)

Son düzenleme:

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
2005 1,5 gls Hyundai Getz i 156 binde aldım 178 bine sattım..
2006 1,3 Grande Punto 156 binde alıp 186 binde sattım..
2008 1,4 D-4D Toyota Yaris i 128 binde aldım 155 binde sattım..
2010 1,3 Punto Evo 67 binde aldım 92 binde sattım...
Allah a şükür bunların hiçbrinde zarar etmedim...

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
2005 1,5 gls Hyundai Getz i 156 binde aldım 178 bine sattım..
2006 1,3 Grande Punto 156 binde alıp 186 binde sattım..
2008 1,4 D-4D Toyota Yaris i 128 binde aldım 155 binde sattım..
2010 1,3 Punto Evo 67 binde aldım 92 binde sattım...
Allah a şükür bunların hiçbrinde zarar etmedim...
Zarar etmeden nası satıyosunuz bana da öğretin, bende satışlar hep zararına.

Son düzenleme:

husooz

Yönetici
Başkan
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Almam diyerek oyumu verdim bilhakis 2017 de bunu yaşadım.

Astramı sattıktan sonra daha düşük bütçe ile araç aramaya başladım. Bu esnada bir çok yüksek km ve boyalı araçlar gördüm.

Boyalı araç ile ilgili bir takıntım olmamasına rağmen sanırım boyacılar ile ilgili bir takıntı olsa gerek hiçbirinin de rengi tutmamıştı. o sebepten alamadım, içime sinmedi.
Yüksek km de güvenilir satıcı olmayınca şans olarak karşısına çıkıyor insanın, neticede motor bakım arıza maliyetlerine sebep olduğu için tercih edilemiyor.
işin gerçeği de Astradan sonra (kapısı değişmiş sağ taraf vernikli) baktığımız araçlar pek hoşumua gitmedi.

Sonuç olarak 30000 km de 2014 model Clio4 ST aldık. ayağımızı yerden kesiyor şimdilik. Ama bunun devamı bir Opel olacaktır.

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Zarar etmeden nası satıyosunuz bana da öğretin, bende satışlar hep zararına.
Şöyle söyliyim,değerinde alırsanız değerinde satıyorsunuz...Kesinlikle kar etmek gibi bir amacım olmadı..Sadece araç fiyatlarına bakıyorum ve durumlarına göre ne ediyorlar ona göre fiyat veriyorum...Hatta son aracım baya farklı satıldı..Zaten 2015 ile 2018 yılları arasında fiyat olrak uçurum oluştu...Ben en son aracımı 2013 te 2010 model almıştım 2017 nin Ekim ayında .8000-8500 lira gibi bir fark oluşmuştu...Birde en önemlisi aldığım araçlara iyi bakarım..Sattıklarımın çoğu ilede görüşmüşlüğüm vardır. :)

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: omeroz

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Bu konuda ben şöyle düşünüyorum boya var boyaaa var :) Örneğin kendi aracımdan anlatarak detaylandırayım. Arabamı 2014 yılında 40 bin kilometredeyken satın aldım. Aldığımda kaput değişmiş başka bir hasarı yok ve hasar kaydı yoktu. Satın aldığım kişi aracın üzerine kar düştüğünü siteye bu fotoğrafı yüklemesine rağmen satamadığını söylemişti. Şimdi o dönemde 2011 model Astra Cosmo Otomatik araçların temiz olanların fiyatının 55-60 bandında gezdiğini düşündüğümüzde ve benim aracı 48 bin TL para vererek aldığımı düşünürsek bence ben kardayım :) Anketteki soruya gelince boyalı araba alırım çünkü ben biniciyim ancak baştada yazdığım gibi boya var boyaaa var :) Adam arabayı komple boyatmış başına gelmeyen kalmamış (hasar kaydı dolu) kilometre 150 bin üzerine çıkmış ancak yaşı daha 4-5 olan arabayıda kusura bakmasın ama almam.

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Mesela, babamın aracının ön kaput ve tavanına boya sökücü dökmüştü adinin biri :) boyandı. araçta kaza darbe söz konusu değil. Piyasası 28-29bin ve sırf bu sebepten 4-5bin değer kaybedeceğini düşünüyorum. Fotoğraf falan yok ama arka stop ve ön panjurda, erime izlerinden belki anlatılabilir satarken. Ama zor satılır:)

Son düzenleme:

Tuna1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben almam diye oy kullandım, zira günümüzde sorsan satılık araçlar hep çizikten dolayı boyanmış olduğu için pek güvenemiyorum bu bahaneye, yüksek km ise; metalden yapılmış olan motor ve yürüyen aksamın belirli bir aşınma ve deforme olma özelliği vardır, zamanla metal de yaşlanır ve ilk günkü permansına kıyasla ciddi kayıplar yaşar, nihayetinde arıza olarak karşımıza çıkar, bu durumun erken yada geç meydana gelmesi ise sürücü faktörüne bağlıdır

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Benim sorumun açılımı şu şekilde?Yani araç gayet güzel boyanmış veya onarılmış ve ciddi bir hasarı yok..Pert veya bakımsız olan araçlardan bahsetmiyorum..Piyasada çamurluk boyanmış hatta tampon boyasına bile aaa uuu eden insanlar var..Bir ara Toyota Yaris aracımı satarken fiyat kırmak için çamurluktaki bir çizik yüzünde(fotosunu paylaşmama ve belirtmeme rağmen bahane üretmişti..Bende direk bu araç size gelmez siz başka araç bakın dedim ve arkadaşı göndermeye çalışmıştım..Gerçi yine aynı kişi aldı o ayrı konu :)..Şöyle birşeyde var...Mesela araçta çizikler ve ezikler var,boyatmamış ve tamir ettirmemiş boyasız ve değişimsiz diye satıyor..Her araca baktığınızda onlar gözünüze gözünüze batıyor..Diğeride bu yerleri güzelce yaptırmış ama boyalı veya değişenli görünüyor..Şimdi siz hangisini tercih ederdiniz..Çizikli ezikli adı boyasız ve değişensiz olanımı?Diğerinimi?Neyse bunlar tabi tercih meselesi ...Saygı duyuyorum..:)