Boya ve Değişen Parçayı Kim Kontrol Edebilir?

opelastra0044

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamun aleyküm.

Aracımda boya var mı kontrol ettirmek istiyorum. Bunu herhangi bir oto boyacısı anlar mı yoksa opel servisine mi gitmem gerekiyor?

Aynı şekilde aracın değişen parçası (dış tarafta) , kazası var mı diye kime göstermemi tavsiye edersiniz?

Aracı satarken beklenmedik bir süprizle mahcup olmak istemiyorum. İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

emrecorekci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eğer araç kaskoluyken kaza yapmış ve kaza yaptıktan sonra onarım kasko şirketi tarafından karşılanmışsa kazalı olup olmadığına TRAMER kayıtlarına bakabilirsiniz.. TRAMER kayıtlarına bakmak için PLAKANIZI yazın bir boşluk bırakın 5664'e mesaj gönderin.. Eğer kasko tarafından karşılanmamış ise iyi bir kaporta ustasına götürüp gösterebilirsiniz..

serkan-g

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
boya kalınlığını ölçen cihaz var.o cihaz elinde olan herhangi bir usta 10 dk. içerisinde en ufak boyasına kadar bulur. değişeni zaten usta adam baktığında da anlar , yani iyi bir usta bulmak lazım.

opelastra0044

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yetkili opel servisi böyle bir kontrolü ancak ekspertiz raporu ile yapabileceğini ve bedelinin de 160 TL olduğunu söyledi. Bu paranın üzerine biraz daha koysam boya ölçüm cihazı alırım. Özel opel servisi yaparızla-yapamayız arasında yarım ağız bir cevap verdi. Sonra da böyle bir kontrol için müsait olmadığını söylediler. Sanki çok zaman alıyor. :)

İyi bir boyacıya götürdüm. Boya ölçüm cihazı yoktu ama nerelerinde boya olduğunu, değişen parçası olup olmadığını söyledi. Yaptığı kontrolden tatmin oldum. Tanıdık vasıtasıyla gittiğim için ücret ödemedim.

kxlylmz

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
10 tl ye boya ölçüm cihazı olan bir ustaya gösterebilirsiniz. ustalık ucu çok açık bişey olduğundan her usta tam olarak anlayamayabiliyor(başıma geldi).

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Boya ölçüm cihazı hikaye arkadaşlar.Rötuş boyası bile olmayan arabalarda boya varmış gibi gösteriyor.Hatta sıfır arabada boyayı normalden ince çıkarıyor.Hatta sizler bile satarken bir bakmışsınız orjinal dediğiniz araç rutubetten kafayı yemiş bir boya ölçüm cihazı yüzünden üstünde boya yok veyahut 3 cm boya varmış gibi görünebilir :)

kxlylmz

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
hmmm bu da önemli, o zaman ölçüm öncesi tekrar kalibre ettirmek lazım cihazı sahibine, sonra ölçüm yapılmalı. bi de pahalı alet olunca pek ellettirmiyor kaportacılar :D