boya lekesi

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bizim yandaki apartmanı boyarken rüzgarında etkisiyle arabanın üstüne dış cephe boyası sıçramış. camlarda ve kabortada benek benek dış cephe boyası var. zift lekesini gaz yağı ile çıkartıyoruzda, bu boyayı nasıl çıkartırım. gaz yağı çıkartırmı. Allahtan arabada, boyada beyaz

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
gaz yağı belki çıkarabilir ama ,pasta cila uygulaması yaparsan boyanın üstündeki bütün fazlalıklar çıkar...

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
DYO nun belco marka bir ürünü var, hem pasta (yogun kıvamlı kahverengi renkli, hemde polish (mavi renkli sıvı) bu ikisini uygularsan , boya üzerindeki lekelerden kurtulabilirsin.Özellikle pastik tamponların boyaya sürtmesiyle oluşan siyahlıklar ve küçük çiziklerde etkili oluyor.tavsiye ederim.Kullanımını sorarsan; önce pastadan küçük miktar alarak uygulanacak yere sürüyorsun.temiz bir bez ile dairesel hareketler yaparak lekeyi temizliyorsun.Kullanacagın pasta miktarına göre, uygulama bölgesinde bir miktar mat katman oluşacaktır.polish kullanarak da o matlıgı yok edebilir hatta arabanı ilk günkü gibi parlak hale getirebilirsin.polish i pamuk ile uygularsan, başarılı sonuçlar elde edebilirsin.

C4TL4Xx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pasta cılaya gerek yok aynısı benım arabayada olmustu nemlı bezle ıslat sonra kolanyalı mendılle bıle cıkıyor.

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pastaya filan ihtiyac yok abicim boşuna boyanı inceltme....
alkolle cıkacak şeyler onlar...
hadi en olmadı tinerle siliver hepsi cıkar...

Yeni Astra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun aynısı benim arabama da olmuştu. Üstelik araba lacivert, boya beyazdı dalmaçyalı gibi görünüyordu bizim badem gözlü. Bir hafta sonumu (cumartesi ve pazar) arabayı nemli bezle silerek geçirmiştim. Temizlenmişti ama benim de canım çıkmıştı.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Aynısı bana da olmuştu. Buna ilave olarak uzun yolda çizgi çalışmasından dolayı ( önlem almadan şerit çizgisi çekiyorlarmış ) ön cam, tampon, kaput ve çamurluklarda boya lekeleri olmuştu. Oto king de hallettiler. Hem temizlendi, hem de boya koruması yapılmış oldu.