Boya Koruma

burakank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yaptırdığım yer,kıştan sonra gel cilalıyalım dedi.Benim aracımın rengi beyaz.Fakat boyuma koruma yapan kişi ilk gördüğünde rengi biraz sararmış dedi.Bende sararma göremiyorum sen nasıl görüyosun diye ustaya söylüyodum.Boya koruma ve cila yapıldıktan sonra arabanın rengine inanamadım.Arabam hakikaten sararmış.Kar beyaz oldu.
zamanla biriken o kadar çok çıkmayacak kir var ki,koruma ile hepsi alınıyor ilk katında.güle güle kullanın.

SANCAR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
boya koruma 1 yıldır,sürekliliği iyi atıldığı taktirde.3kat atılır.eğer katlardan ilk atılanı ince ya da herhangi bir kat eksikse 2-3ay içinde koruma çok az kalır.boya korumanın boya üzerinde varlığını anlamak için,yıkanmış ve kurulanmış temiz bölge dokunduğunuzda kayıyorsa eliniz,koruma vardır.bu söylediklerim,boya koruma yapıldıktan sonra araç cilalı şampuan ve süngerle yıkanıyorsa geçerli.pril,sabun benzeri malzemelerle 3-4 defa yıkanma sonucu kalmaz koruma boyada..kireç izleri için pamuk ve cilalı pasta kullanılabilir gölge,serin olan bi yerde.
teşekkürler..ANcak boya korumanın olduğu bir araçta kireç lekesi olur mu.Onu anlamadım

bornovalım

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı kireç lekesi bende de oluyor. pazardan 1 ytl ye atlet aldım. XXL boyunda. su lekesinde hemen siliyorum. suyu çok güzel çekiyor. Ayrıca bir sorum var. boya koruma sonrasında yıkamada veya yağmur yağdığında su taneceiklerinin kayması gerekmez mi? benim ki boncuk boncuk oluyor neden ki?

TuorAncalime

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Boya korumayı şu ana kadar tüm arabalarıma yaptırdım arkadaşlarımada yaptırttım. Arkadaşlarım gitti orda burada yıkattı üzerine sıktıkları köpüklü fırçasız yıkama diye adlandırılan şeyler boya korumasını kaldırdı. Benimkiler bebek gibi dokunmaya kıyamıyosunuz:D Ben aracımı hep kendi yıkama makinemle boya koruma yaptırdığım yerin sahibinin önerdiği oto şampuanıyla (içinde asit olmayan) yıkarım yada boya koruma yaptırdığım yerde yıkatırım(meguiar's) hiç bi şekilde boya korumanın kalktığını görmedim. Su taneleri kayar eğer yeterli eğim varsa yada üstüne 1 litre su dökün kapıların oraya mesela su yüzeyde bi süre kalırsa boya korumaya elveda demişsiniz eğer kalmazda damla damla iz bırakıp kuru bi görünüm sağlarsa boya koruma hala o kaportada

GTC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Boya korumayı şu ana kadar tüm arabalarıma yaptırdım arkadaşlarımada yaptırttım. Arkadaşlarım gitti orda burada yıkattı üzerine sıktıkları köpüklü fırçasız yıkama diye adlandırılan şeyler boya korumasını kaldırdı. Benimkiler bebek gibi dokunmaya kıyamıyosunuz:D Ben aracımı hep kendi yıkama makinemle boya koruma yaptırdığım yerin sahibinin önerdiği oto şampuanıyla (içinde asit olmayan) yıkarım yada boya koruma yaptırdığım yerde yıkatırım(meguiar's) hiç bi şekilde boya korumanın kalktığını görmedim. Su taneleri kayar eğer yeterli eğim varsa yada üstüne 1 litre su dökün kapıların oraya mesela su yüzeyde bi süre kalırsa boya korumaya elveda demişsiniz eğer kalmazda damla damla iz bırakıp kuru bi görünüm sağlarsa boya koruma hala o kaportada

kesinlikle katılıyorum, arabanızı sadece bir kac kere yıkattıktan sonra bile boya korumadan cok sey kaybedebilirsiniz eger dogru yıkanmassa. ayrıca aracın uzerindeki boya korumanın durumunu anlayabilmek icin sigara paketinin etrafında sarılı olan şeffaf jelatini cıkarıp parmagınıza takın ve parmagınızı boya uzerinde gezdirin. normalde parmak ucunuzun hissetmedigi pürüzleri bu sekilde hissedebilirsiniz. yeni boya koruma yapılmıs bir aracta tamamen pürüzsüze yakın bir yuzey olmalıdır adam gibi yapıldıysa. bunu kontrol etmenin yolu budur.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
İzmir'in kireçli suyuna can dayanmıyor ki, arabalar ne yapsın. İzmir'de cilayı korumak gerçekten zor. 3-4 ay sonra arabada cila mila kalmıyor.

SANCAR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar.Arbamın tavanında boya çatlakları başladı sadece tavanı da değil belli yerlerinde de var.(beyaz beyaz örümcek ağı gibi) sinirlerim ayaklanıyor.Kuş pisliği yanığı desen değil her zaman arabamı kendim yıkarım kaldı ki kuş pisliğini hemen temizlerim olsa da.Boya koruma denen şeyin kalmadığına inanıyorum zira elimi arabamın üzerinde gezdirdiğimde kayganlık hissi vermiyor.Zaten boya koruması olan bir aracın bu gibi şikayetlerinin 21 ay içinde olmaması lazım diye düşünüyorum.Yarın auto kinge gidip şarlamayı düşünüyorum.Ne dersiniz.
Şimdi iç koruma için şüphelerim başladı acaba yaptılar mı yapmadılarmı.Onu nasıl
anlarım ki.