boya koruma yaptırdım yağmur yağdı !!!

35cemy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arabayı alırken boya koruma hediye ettiler 12 sinde yapsalar bu gün 14 ü ve korkunç yağmur yağdı. yan ışıkla bakınca kuru toprak gibi çatlak çatlak su izleri var parmağımla bi sildim direk parladı ama anlıyamadım o çalak gürüntüsünü acaba boya korumayı mı kaldırdı ? biliyorum boya korumanın olayı dayanıklılığı ama daha çok yeni acaba birşey olmuşmudur ? :confused:

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
iyi yedirilmemiş olabilir..

hoca_45

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et
Yağmurlar dindikten sonra temizce yıka ve güneş ya da aydınlık bir ortamda detaylı bir şekilde kontrol et belli olur ...

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yapılan koruma tam kurumadan suyla akıp inmiş. Aracı yıkatmanız gerek ve yapılan cila, korumaya elveda diyeceksiniz maalesef.

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
boya koruma, yağmurdan zarar görmez. sadece yapıldığı gün basınçlı makine iş
le yıkanmasın yeter.
boya koruma doğru yapıldıysa boyaya kendini bağlar ve ince bir tabaka oluşturur, yağmurla suyla akacak bir şey değildir.
o izler suyun, üzerindeki tozun izleridir, cilalı şampuan ile aracı yıkayıp kurulayın pırıl pırıl çıkar.
boya koruma; aracı yıkadığınız veya yağmur yağdığı zaman su üzerinde boncuk boncuk toplanmıyorsa özelliğini yitirmiş demektir.

35cemy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
boya koruma, yağmurdan zarar görmez. sadece yapıldığı gün basınçlı makine iş
le yıkanmasın yeter.
boya koruma doğru yapıldıysa boyaya kendini bağlar ve ince bir tabaka oluşturur, yağmurla suyla akacak bir şey değildir.
o izler suyun, üzerindeki tozun izleridir, cilalı şampuan ile aracı yıkayıp kurulayın pırıl pırıl çıkar.
boya koruma; aracı yıkadığınız veya yağmur yağdığı zaman su üzerinde boncuk boncuk toplanmıyorsa özelliğini yitirmiş demektir.
yağmurdan sonra boncuk boncuktu tüm üstü :D :D demekki boya koruma zarar görmemiş. Cevaplarınız için teşekkürler.

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynen yağpmurdan sonra boncuklanma varsa hiç bir şey olmaz o öyle kolay gitmez boya korumanın tam etkisi için ortalama 4 saat beklenmesi yeterlidir. Yağmur gidince güzelce yıkayın kurulayın hiç bir şey olmaz eğer rahat yıkama yeriniz var nano washcoat tavsite ederim.