Boya Koruma Uygulamam(Bol Fotolu)

kxlylmz

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Vayyy uçuk fark olmuş yeni gibi olmuş elinize sağlık imrendim şu kilden bende alayım diyorum bunu ne yapıyorsunuz öyle süre süre siliyorsunuz kirli tabakayı temizliyor mu?

aracı 2 kat güzelce yıkadıktan sonra şampuanlı su veya sadece suyla kaportayı ıslatıp ileri geri veya dairesel farketmiyor boyaya sürüyoruz. ilk geçişler zor oluyor sonra yağ gibi kayıyor temizlendikçe. nette clay bar diye bolca video bulursunuz ;)

Ellerine sağlık çok güzel olmuş hocam. Ayıptır sorması, malzemeler kaç para tutuyor ? Benim araba beyaz, böyle arkadaşalardan görünce cesaret geliyor bana da :D

polisaj makinesi, tabla, ped, pasta, cila olarak çok seçenek var, bi sonax uygulama parasına toplanır ama.

Maşallah gerçekten çok çok güzel bir uygulama :) :good:

Bir kaç sorum olacak.
1-Kil markası nedir Meg. kullandım fakat Erdem boyada 100gr markasız kil 50gr. Meg. fiyatına gelecek ne yapayım ?
2- polish için nasıl bir makine kullandınız? (Bende hare ve RDS çok var.Elimde yün ped var ama marka falan yok üzerinde iş görür mü yoksa direk polish ped mi alayım ? Birde cila tavsiyesi orta üst hareler için :) )
3-Glaze uyguladığınıza değdi mi ?(marka olarak soruyorum.Meg.7 veya PB Black Hole arasında kaldım.)
4-Daha önce elinizde FK1000p olduğunu söylemiştiniz deme fırsatınız oldu ?(Collinite ve FK arasında kaldım waxta :D)

Çok soru sordum fakat mazur görün.Teşekkürler :)

1-kil markasız çin malı, markalı ingiliz sitelerinden de alıp kullandım bi farkı yok. erdem boyadaki mavi kilin aynısı sanırım. meg kullanmadım ama marka adı kadar fark yoktur aralarında.

2-crown flex polisaj makinesi kullanıyorum, yün ped ve orta seviye bir polish işinizi görecektir, hareler için de hafif bir polish ve polish ped.

3-glaze olarak meg 7 ve bh da kullandım, meg 7 daha iyi gibi geldi bana, polishing pedle güzel sonuç verir. rds lere de dolgu yapar fazladan boyayı inceltmeye gerek kalmadan parlak ve çiziksiz bir yüzey olur. gözle fark görünüyor parlaklık olarak ayrıca çizikleri kapatması çok çok iyi. 500 ml glaze 5 arabadan fazla yapar.

4-fk yı denemedim ama yaz-kış tek ürün için fk daha iyi. sentetik içerikli bir sealant fk ve 80 dereceye kadar dayandığını belirtiyor üreticisi. colli carnauba içerikli doğal bir wax ve serin havayı daha çok seviyor. üreticisi yüksek sıcağa dayanıyor demişti sorduğumda ama net bir derece belirtmemişti.

wax, sealant =cila ama içerik farkları var.

Güzel olmuş.Madenm bu kadr meraklısın girsene bu işe yahu :)

bankacı olmasam niyetim var ama işimden de memnunum şu an. ilerde ne olur bilinmez tabi :)

kxlylmz

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
erdem boyadan sipariş vereceksen virtuslara bakabilirsin, 250 ml 15 tl olması lazım 2 araç yapar komple

VİRTUS aşındırma seviyeleri

411 ex ağır 12/12
413 ex ağır 12/12
427 ağır 10/12
426 orta 8/12
433 ince 6/12
473 seramik çok ince 5/12
472 seramik çok çok ince 4/12
474 nano cut çok çok çok ince 3/12
453 çok çok çok çok ince 1 / 12

Meguiar's

M105 > M85 > M84 > M83 > M80 > M205 > M82

Aşındırıcılık Oranları

M105 > 12/12
M85 > 10/10
M84 > 9/10
M83 > 6/10
M80 > 4/10
M205 > 4/12
M82 > 3/10

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi ben aracın fotoğraflarını çeksem bana yardımcı olur musun? Ben polishten hiç anlamıyorum :D
Siparişi erdem boyadan vericem ama izmirde Meg. bayisi de var 2 ürüne de ulaşabilirim.Senin tavsiyen hangi marka ? :)

Ozgurruh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
erdem boyadan sipariş vereceksen virtuslara bakabilirsin, 250 ml 15 tl olması lazım 2 araç yapar komple

VİRTUS aşındırma seviyeleri

411 ex ağır 12/12
413 ex ağır 12/12
427 ağır 10/12
426 orta 8/12
433 ince 6/12
473 seramik çok ince 5/12
472 seramik çok çok ince 4/12
474 nano cut çok çok çok ince 3/12
453 çok çok çok çok ince 1 / 12

Meguiar's

M105 > M85 > M84 > M83 > M80 > M205 > M82

Aşındırıcılık Oranları

M105 > 12/12
M85 > 10/10
M84 > 9/10
M83 > 6/10
M80 > 4/10
M205 > 4/12
M82 > 3/10

Bu belirttiğiniz VIRTUS ve Meguiar's 'lar pasta değil mi ? Yani arabanın yüzeyindeki çizikleri (seviyesine göre) gidermek için kullanılıyor ?

kxlylmz

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Oğuzhan foto eklersen yardımcı olmaya çalışırım elbet ;)

Bu belirttiğiniz VIRTUS ve Meguiar's 'lar pasta değil mi ? Yani arabanın yüzeyindeki çizikleri (seviyesine göre) gidermek için kullanılıyor ?

Evet aynen öyle :good:

aesimsek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aga çok beğendim, ne güzel sistematik çalışmış bir de fotoğraflamışsın.
Dün ben 3 saat çalıştım, yıkama+kil+g tecniq g1 cam solüsyonu uygulayabildim anca..
Elimde Turtle Wax sıvı cila var ama en güzel nasıl uygulanır bilmiyorum. Bir tanecik arabamız var detayına girmek güzel oluyor. Yarın yine boşum. Sizce ne yapmalı?
Bir de Turtle'ın torpido temizleyicisi aracın dışındaki plastikleri kendine getirir mi? Yoksa ona başka bir şey mi alacağız?

kxlylmz

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Aga çok beğendim, ne güzel sistematik çalışmış bir de fotoğraflamışsın.
Dün ben 3 saat çalıştım, yıkama+kil+g tecniq g1 cam solüsyonu uygulayabildim anca..
Elimde Turtle Wax sıvı cila var ama en güzel nasıl uygulanır bilmiyorum. Bir tanecik arabamız var detayına girmek güzel oluyor. Yarın yine boşum. Sizce ne yapmalı?
Bir de Turtle'ın torpido temizleyicisi aracın dışındaki plastikleri kendine getirir mi? Yoksa ona başka bir şey mi alacağız?

g techniq e geçmiş biri olarak turtle wax tan ziyade yine nano uygulayın derim. hem uzun ömürlü olur. eldekini bitirmek için turtle elbet kullanılabilir. uzun süreli olmasa da koruma sağlar. dış plastiklere ben auto gylm 39b plastic conditioner kullanıyorum çok da memnunum siyahlık ve kalıcılık açısından. eldeki ürünü kullanın bitene kadar yenilik kazandırır ama kalıcılığı çok olmaz.

köksal eline saglık harika olmuş. burayıda şenlendirmişsin.

teşekkürler sevgili dostum, çok oldu görüşmeyeli. umarım 6 mayıs atas buluşmasında görüşürüz. selamlar.

Ozgurruh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arabanın iç aksamını(torpido vs...) korumak için uyguladığınız bir ürün var mı?