Boya koruma hakkında yardımlarınız gerekiyor.

aventador

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar sizden bir husus hakkında bilgi almak istiyorum.
Aracımı kapalı garajımdan çıkarttım yalnız kapının önünde oynayan çocuklar kumlu topla aracın önünde top aynamışlar.Malum araca top değmiş ve değdiği yerler çizilmiş.Sivas'ta imkanlar kısıtlı.Sonax var ama kaliteli iş yapmıyporlar buradakiler.Serviste boya koruma yapılmıyor henüz başlamadık dediler. VW servisini aradım tamam 10-12 güne gelin dediler. Aracımı 2011 mayısta teslim aldım.Boya koruma aracın boyasını pasta gibi inceltir mi? Bir de bu çizikler boya koruma ile yokedilebilir mi? İlginiz için teşekkürler şimdiden...

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Boya koruma aracın boyasını inceltmez tersine boya üstünde koruyucu tabaka oluşturur.. Eğer kullanılan koruma ürünü kaliteli bir ürünce NXT2.0 gibi ince çizikleri giderebiliyor..

bence siz servise vereceğinie internette bir meguiars nxt2.0 yada ultimate wax alın birde supreme shine bez kendiniz yapın wax uygulamak kolaydır dairesel hareketlerle sürer 10-15 dk içinde kuruyunca düzgünce silersiniz biter..

çizikler tahminimce çok çok incedir gider ama gitmezse hare giderici pastalar vardır meguiars swirlx gibi onunla çizikleri alabilirsniz bu pastanın aşındırıcılığı çok düşüktür boya kalınlığında hiç fark yaratmaz ki tahminimce gerek kalmayacaktır

Son düzenleme:

23022010a

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence hazır girişmişken baştan aşağı elden geçirin. Eğer hiç boya koruma görmediyse araç kesinlikle kil, pasta, glaze ve son adım wax ya da sealant tavsiye ediyorum. Eğer kil uygulanmayıp boyaya saplanan maddeler temizlenmezse, o maddeler polish sırasında daha da çok hare oluşturacaktır...

Makina bütçeyi aşar ya da ben yapamam derseniz o zaman kil alın. bir sonraki adım larak meg scratchx veya swirlx derim.. Elle uygulama için uygundur, son adım olarak da fk1000p, colli, dodo, ya da Mehmet beyin dediğin gibi meg nxt wax.

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
NXT o fiyatı hak edecek kadar iyi değil.Almışken Collinite915 veya FK1000p gibi katı wax almanız hem uygulama sayısı olarak hemde koruma süresi olarak daha iyi olacaktır :)

aventador

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar ben bu uygulamaları hiç yapmadığım için bana yazdıklarınız matematikten anlamayan birisine determinat anlatmak gibi bir şey geliyor. Hem de bunu yapacak zamanım hiç yok.İş-okul-dershane üçgeni beni baya yoruyor araca zaman ayıramıyorum.Bu arada aracın rengi Teknik gri(füme) .Maliyeti de ortalama dışarda yaptırsam kaç lira vermeliyim? Çok teşekkürler cevaplarınız için.

kxlylmz

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

fikri55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
linklerin hepsine baktım sonra benim araba gözümün onune geldi ya ne güzel çalışmalar yapmış arkadaşın gerçi kullanılan malzemelerinde kalitesi ortada ama bilgi ve deneyimle süper işler çıkmış ortaya plakalara bakıp samsundadır zannettim umutlandım mesajında sivasta olduğunu öğrenince sivaslılar adına sevindim.Çok güzel çalışmalar olmuş selam söyleyin arkadaşınıza

aventador

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Mükemmel işlemler yapmış.Ben bir irtibata geçeyim inşallah; bakalım ne diyecek usta. =)

Teşekkürler yardımınız için. =)

23022010a

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Köksal abi bana şu cam çizik gidericiyi anlatır mısın? Ben de acaip kılcal çizikler var, gece karşıdan gelen arabanın farı vurunca feleğim şaşıyor :D