Boya koruma gerekli mi?arkadaşlar

Kadahorlu61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cuma günü bende pasta cila attıracam. kendim yapmayı denedim ön kaput ve arka bagajı zor bitirdim. pekte beceremedim. kapalı garaj şart.

tuna67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende polisaj makinası almayı düşünüyorumç Komple pasta cila wax atıcam

phdserkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim sorum şu olacak. Aracımda ön kaputta taş yüzünden nokta nokta boya kalkan yerler, bazı noktalarda çizikler var. Diğer noktalarda boya fena değil ama.

Sadece boya koruma mı, pasta cila mı, rötuş mu veya hepsinden kombine mi yaptırmam gerekir? Bu iş aşağı yukarı kaça malolur dışarıda yaptırsam?

Ayrıca sizin gibi bu işlerde usta olmadığımdan cebimi de düşünerek tek sefere mahsus her yıl hangi mevsimde yaptırmam gerekir?

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
Benim sorum şu olacak. Aracımda ön kaputta taş yüzünden nokta nokta boya kalkan yerler, bazı noktalarda çizikler var. Diğer noktalarda boya fena değil ama.

Sadece boya koruma mı, pasta cila mı, rötuş mu veya hepsinden kombine mi yaptırmam gerekir? Bu iş aşağı yukarı kaça malolur dışarıda yaptırsam?

Ayrıca sizin gibi bu işlerde usta olmadığımdan cebimi de düşünerek tek sefere mahsus her yıl hangi mevsimde yaptırmam gerekir?

d) hepsi:D
rötuşlar dahil tahminim 400 civarı isterler ama güvenilir bir yere yaptırın, rötuşu herkes yapamaz, yapsa da gizleyemez, 10 metreden göze çarpar

phdserkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:D

Peki hangi mevsimde yaptırmak gerekir? Havanın güneşli veya yağmurlu olması sonucu etkiler mi? Malum kapalı garajım yok:(

phdserkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ankara'da da havalar bir türlü ısınmak bilmedi:S

Teşekkürler...

blucerchiati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
burada harbiden faydalı bilgiler geziyor ya :D forumun en çok bu özelliğini seviyorum neyi arıyorsam buluyorum :D okurken şunu farkettim *ben tek başıma yapamam bu işi* :D