boşa atamıyorum:(

babaihsan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam benim araç vectra B ecotec motor 2.0 16v hem benzinde hemde tüpte farketmiyor, boşa atınca istop ediyor birden durmam gerektiginde bile iki pedal yapıp hem frene hemde gaza basıyorum diger ayagım debriyajdayken (başkası olsa istop ettirecek) kendime göre çözüm yolu böle buldum:)
boğazı temizlettim-rölanti motorunu temizlettim ama sorun devam ediyor. motor sıcakken bile aynı sorun çıldıracam. bide tehlikesi var yani yüksek hızdan düserken debriyaj fren yapıyorum istop edince direksiyon kazık gibi oluyor normal olarak..!:eek:
yazılım felan mı yükletsem bir fark olur mu? yardımlarınız bekliyorum:confused: tesekkürler

prince

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yazılım işi değil o , ama ne işi ??? sürekli stop değilmi ?

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rolantı ayarlayıcı temızletmıssın olmamıs. degısmen lazım

kenangocmen88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizde bi ara 2000 model lpg li toros vardı aynısı ondada oluyodu...

motorla lpg nin birleşdiği parçaya bi boru bağlamışlardı(sadece bunu hatırlıyorum)ama boruyu nerden bağladılar bilmiyorum???

jackal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben defalarca rölanti ayarlayıcımı Balata sprey iile temizlettim Hiç bi sorun çıkmadı , Neyse asıl sorun aracın hava oranını ayarlayamaması yani gereğinden fazla hava alıyor araç, bunuda hava filtresininin girişine koli bantıyla yapıştırma uygulayarak giren hava miltarını azaltarak hallediyorlar. siz en iyisi iyi bir lpg servisine gidin sorununuz çözülecektir. Geçmiş olsun

babaihsan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
verdiginiz bilgiler icin tesekkürler yani yazılım yüklemeyle alakası yok diyorsunuz??

alpasch

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de ayni sorun vardi. rölanti ayarlayicisi temizlendi,1-2 ay sonra tekrar ayni sorun basladi. yenisini siparis ettim. burda 60€. Türkiye fiyati nedir? olmazsa burdan alabilirsin. degistir,kurtul. kronik bir hastalik sanirim vectra b 2L olanlarda...