Borusandan korkmayın..

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
evet yaptırdım. tavandan su alma olayı tamamen benim hatammış. bende sunroof takıntısı var suroofu açarım sürekli oraya yaprak girmiş tıkanmış zamanla. sunroof giderinin hortumunu değiştirdiler sorun çözüldü.

Evet ya orada bir suyun çıkması için boru var. Benim de aracım tavandan su almıştık ilk bakılan yerde o kısım oldu ama sorun oradan değilmiş benim tavanın silikonları çatlamış ve çatlaklardan su alıyormuş Bende kendim yaptım önce güzelce temizledim sonra katalizatör yapıştırıcı ile yapıştırdım birde üzerine silikon çektim... :D şimdilik bir şey yok bakalım ileri de ne olacak?

KeCHi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
[IMG=http://img502.imageshack.us/img502/5800/scanpic0004f.jpg][/IMG]

Uploaded with ImageShack.us

4 buji değişimi 146 TL
[IMG=http://img9.imageshack.us/img9/8641/scanpic0003r.jpg][/IMG]

Vites körüğü değişimi 232 TL

[IMG=http://img267.imageshack.us/img267/3955/scanpic0002a.jpg][/IMG]

4 teker sadece balans 78 TL

Büyük bir ihtimal ile aracınızdaki su problemi için aracınız daha önceden orada işlem görmüştür. Bunu bildiklerinden oradaki işlemi tekrar etmişlerdir.Siz isteseniz bile randevunuz yoksa balans yapmazlar.....
Bir aracımız 10 gündür Esenboğada(daha önceden 3 kere aynı sorundan servise gidildi).....hala sorun cözülmedi...burada birçok olumsuz olay yazabilirim...
Ama ne olursa olsun borusanın servisi diğer yetkili servislerden daha iyi... bu tartışılmaz bile.....Sadece fiyat olarak size katılamayacağım... Fiyatları pahalı...

tabi bu benim görüşüm...

hee yok araç sadece arka cam motorundan dolayı işlem görmüş borusan adana çıkışlı kayıtlı araç. sadece dedikleri genelde sunroofu çok açılan bmw lerin direk gider tıkanıyomuş. hatta gider tıkanınca ayaklıkların oraya hazne bile yapmışlar yukardan dolan su orada depolansın araca zarar vermesin diye.
randevu olayına gelince zaten randevulu gittim. aracın balansına para almadılar ayrıca far ayarınada almadılar.
pahalıdır servis ona bişey demem zaten ama bmw servisi deyince herkes bi irkiliyor. en azından adama "2 bin lira ayırdım bu işe" dediğimde 2 bin liralık masraf çıkarmadı :)
örneğin arpel opelde aracın yag depo kapagı değişecek dediler sarı plastik kapağa 50 tl vermiştim. aldım takmadım hala duruyor

ömerfaruk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
BMW ve özellikle Mercedes kolay kolay parça eskitmez, eğer periyodik bakımları yapılırsa hiçbir sorun çıkarmaz, tamam orijinal parçalar çok pahalı ancak iyi bir usta ve çıkma orijinal parçalarla bu sorun çözülebiliyor. 1996 dan beri 190E araca yağ değişimleri dışında yaptığım masraf sadece 4 kartipi, 4 yazlık lastik, bunun dışında egsoz son susturucusu bile değişmedi!

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ikliminde çok farkı var...
ben türkiyede bmw görmedim çürük ama özellikle abd de felan ne arabalar var aynı hatta daha yüksek model

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
bmw 1 serisi 9000km'de bir bakıma giriyormuş ve bir bakım 300küsür euroymuş yanlış hatırlamıyorsam. bence pek ucuz olduğu söylenemez :)

KeCHi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bmw 1 serisi 9000km'de bir bakıma giriyormuş ve bir bakım 300küsür euroymuş yanlış hatırlamıyorsam. bence pek ucuz olduğu söylenemez :)

yok zaten bakımı pahalıdır ben ona bişey demiyorum ama takıldığım nokta "aracınızda şuda arızalı" diyerek para koparmaya çalışmıyorlar diğer servisler gibi

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
istanbuldaki servisimize 0 km bmw 1.16 geliyor :)
ilk bakımı dahil dışarıda yapıldı :) adam diyor banane borusandan servisten,hiçbişey olmaz diyor..borusanı zengin edemem 6 sene binerim servisede gitmem dedi :)

opc line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yok yav olurmu 9000 km de bir bakim Cagri o isi sana yanlis aktarmislar bmw lerde servis zamani yil ve km ye baglidir yani yilini doldurmus ama km si dolmamissa bile bc de servis zamaninin geldigini gösterir gitmek yada gitmemek binicinin elinde.

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
o ne vites körüğüymüş öyle :)
balans ayarı da fena değilmiş.
aracımı rot- balansa sokacaktım borusan fiyatını görünce sanayiye gitmekten vazgeçtim, korktum :D
Siz yine sanayiye gidin . Sanayide marka model fark etmiyor dört teker kırk lira istanbulu bilmiyorum ama burada böyle.;)