Bora 8V - 16V ?

Alican66

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracımı satıp Bora almayı düşünüyorum. Bir kaç tanıdık gözümü korkuttu 8V sakın alma ,az kaçar çok yakar ,satarken sıkıntı çekersin gibi şeyler söylediler. Bir kaç arkadaşım ise 8V almamı önerdiler. Bora 2002 yılından önce 8V ,2002 yılından sonra ise 16V motor üretmiş. 16V olanlar yüksek model olduğu için biraz tuzlu geliyor açıkcası bana. 22-23 bin liradan aşağı temizini bulamıyorum. 8V ve 16V Bora hakkındaki görüşlerinizi almak istiyorum. Artıları ve eksileri nelerdir? Hangisini tavsiye edersiniz? Herkese teşekkürler...

Jettaco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
boranın temizini bulmak zor.cok keyifli arabadır bende 16 valf pasific vardı.o zamanda 8 v gitmiyor diye söylentiler vardı. ha şimdiki jettamda 1,6 motor 8 valfe ama cok seri cok memnun kaldım bunca zaman. boradaki 8 v motorla jettadaki 8 v motor aynımı bilmiyorum.

Alican66

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
boranın temizini bulmak zor.cok keyifli arabadır bende 16 valf pasific vardı.o zamanda 8 v gitmiyor diye söylentiler vardı. ha şimdiki jettamda 1,6 motor 8 valfe ama cok seri cok memnun kaldım bunca zaman. boradaki 8 v motorla jettadaki 8 v motor aynımı bilmiyorum.

Bende zaten 8V in gitmediğinden bahsediyorum yanlış anlattım sanırım. :)

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
8v alt devirleri canlıdır kalkışlarda şehir içi trafiklerinde 8 valf daha makuldur bence

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Vectra almaya gittiğimde Bora yeni çıkmıştı, 8v olmasından ve arkanın çok dar olmasından vazgeçmiştim. 2.el de sorun yaşayabilirsiniz, o yüzden fiyatları 16v ya göre uygun.

haloon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vectra almaya gittiğimde Bora yeni çıkmıştı, 8v olmasından ve arkanın çok dar olmasından vazgeçmiştim. 2.el de sorun yaşayabilirsiniz, o yüzden fiyatları 16v ya göre uygun.

Emre yanılmıyorsam Bora 98'de çıktı o yıllarda kaç yaşındaydın, Vectra almaya gitmek için biraz erken bi yaş değilmi :dil:

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kayınbabamda 99 comfort vardı 3 yıl bindi ve sattı. Bu arada 1-2 defa bende direksiyonuna geçtim. Araç iyi hoş fakat arka koltuk biraz dar ama aslı sorun virajlarda, araçla biraz hızlı viraja girin mümkün değil tutamazsınız arkadan hemen bırakıyor. Ben yol tutuşunu pek beğenmemiştim.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Emre yanılmıyorsam Bora 98'de çıktı o yıllarda kaç yaşındaydın, Vectra almaya gitmek için biraz erken bi yaş değilmi :dil:

99 sonunda aldık, makyajlı kasa çıktığında 500tl indirim ve sunroof hediye idi. 84-99 16 yaşındaymışım demek. Doğru mu söylemek bilmiyorum ama gayet de güzel araç kullanırdım. Alınacak aracı da ben seçmiştim. 2. aracımız olacaktı. Reno9 u 1.5 sene sonra falan sattık da konu ile ilgisini çözemedim.

apsimati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
8v 1.6 102 beygir motor vw grubu araçlarda ( audi .seat vw gibi ) halen bile kullanılan bi motor yani kendini kanıtlamış bi motor ...
sağlamlık açısından hiç bir sıkıntısı olmaz. düşük bakım maliyetli ile de 16 v den ayrılır .
ama performans bekleme .kalkışta ağır kalır ve yüksek hızlarda da gürültülü çalışır bağırır ama gitmem demez 186 km ,ile emniyet kayıtlarına geçmişliğim var :) yakıt olarakta diğer 1.6 lardan çok farkı yok yani 8 litre civarıdır .
bora şekil bi araçtır konfor ,emniyet sürüş keyfi tatmin eder .şasi ve kasa sağlam tank gibi bi araç modifiye ve makyaj seven arkadaşlarada değişik seçenekler sunar lakin bence orjinal hali de yeterince şekil.
ama yol tutuşta tabi ki opelle yarışamaz bence hiçbir vw bu konuda opelden iyi değil .?
arka koltuk ve bagaj da öyle dedikleri kadar dar değil altı biraz diğer donanım seçeneklerine göre alçak olsada donanım açısından ( digital klima gibi ) alınacaksa comfortline alınmalı ...
bence değer olarak biraz fazla isteniyor piyasada yaşına göre. ama 16v yada 8v farketmez düşük km temizinden bakımlı bitane bulunursa 1 lira fazla verilip anılabilir pişman etmez :)

Son düzenleme: