Bor yakıt tasarruf sistemi kullanan var mı?

sssguler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar İzmir'de bir firma bu konuyla ilgili çalışmalar yapıyormuş. Bu sistemi kullanan arkadaşlar var mı? Taktırmayı düşünüyoruz bu sistemi. Hatta eniştem taktıracak o denesin birşey olmazsa biz de taktırırz:) Firma ile görüştüm. Gaziemir'de Mercan otomotiv. Sistem 150+kdv. Her 2500 km de bir 30 liralık katkı katıyorsunuz. Ve şehiriçi %20 şehirdışı %30 gibi rakamlardan bahsediyorlar.

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
takan firmanın adını biliyor musun?
netten araştırabiliriz...
ama hiç duymadım bunu..

edit : varmış adı. araştırayım bakalım.

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
a.gif
YAKIT KULLANIMI HAKKINDA BİLGİ...
tx2.gif
5 lt. pet suyundan 2lt. suyu boşaltın, kalan 3lt. suya ‘1’ no’lu katkının tamamını ilave edin. Pet şişeyi çalkalayın, 15 dakika beklettikten sonra ‘2’ no’lu katkının tamamını ekleyin. Hazırlamış olduğunuz karışım kullanıma hazırdır. [ Pet su kullanınız; şebeke suyu, saf su,
ütü suyu, kaynamış su kullanmayın. (MERCAN® OTOMOTİV –Nestle, Erikli, Pınar Şaşal sularını öneriyor.)

Hazırlamış olduğunuz karışımla; 2200–2600 Km arası yol katedebilirsiniz. Sıvı kabından eksildikçe ilave ediniz.
VANA AYARI
Ayar Vanasının kontrasını gövde ile birlikte gevşetmeden sıkıca tutup tornavida ile milimetrik çevirerek, sıvı akışı ayarlanmalıdır. (Sağa açılır, sola kapanır.) Normal sarfiyat:50 km.de iki çizgi arası eksilecek şekilde sıvı akışı ayarlanmalıdır.

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
a.gif
ÜRÜN HAKKINDA BİLGİ...
tx2.gif
TURBO YAKIT SİSTEMİ NEDİR, NASIL ÇALIŞIR?
Turbo yakıt sistemi içten yanmalı motorlarda genleştirme esaslı çalışan komplike bir kit> tir. Günümüz teknolojisiyle üretilen motorlar, yakıt deposundan besleme sistemine gelen yakıtın %55–60 oranını yakarak faydalı işe çevirir, geri kalan %40–45 oranındaki yanmamış atıklar katalitik konvektörler,egzoz susturucuları tarafından bir bölümü absorbe edilerek doğaya bırakılır.
Turbo Yakıt Sistemi ile desteklenen motorlarda;
EMME ZAMANI: Yakıt deposundan besleme sistemine gelen yakıt ve hava karışımı emme subabının açılmasıyla , silindirin (yakıt+hava+solüsyon), bu sırada piston aşağıya doğru inmektedir.
SIKIŞTIRMA ZAMANI: Emme ve egzoz subabları kapalı konumdadır ve piston yukarı doğru çıkar. Bu zamanda "yakıt+hava+solusyon " sıkıştırılır ve hacmi küçülür, hacmin küçülmesi karışımın ısınmasına yol açar. Isınan, hacmi küçülen karışım homojen bir konuma gelir, tam yanmaya hazırdır.
YANMA ZAMANI: Bujinin ateşlemesiyle patlama gerçekleşir. Patlama ile genleşen karışım pistonu aşağıya doğru iter, motorun maksimum güç üretme zamanı burasıdır.“ Solusyonun içeriğindeki katkılar sayesinde deterjan, yıkama, aşırı basınç, bor hidrür gibi yanma odasında açığa çıkan hidrojen sayesinde tam yanma sağlar. ” Patlama ile aşağı hareket eden piston, yukarıya doğru hareket etmeye başlar.Egzoz subobu açılır ve gazlar dışarı atılır. Tam yanma sağladığı ve egzoz emisyonunu düşürdüğü için doğaya zarar vermez, çevre dostudur.
TURBO YAKIT SİSTEMİNİN FAYDALARI NELERDİR?Motorunuzun performansı artar
Motorunuzun hararetini düşürür
Siboplarda kurum başlamayı önler
Yağ değişim periyodunu uzatır
Motorun vuruntusunu önler
Çiğ yakıt sorununu engeller, tam yanma sağlar
Çevre dostudur. Egzoz emisyonunu %30 düşürür
Bujilerin ömrünü uzatır
Bakım ve tamirat gerektirmez
Düşük devirde yüksek viteste kullanım
Kit' in parçaları 2 yıl garantilidir

denemeden karar vermek zor...

6868

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bide Bu Çıktı Yakında LPG Gibi Parlar

PLG Uygunluğu Varmı Acaba

guugil

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motor'a çok düşük miktarda su/bor karısımı veriyorlar. 50ml 100km de falan.
Motor performansı artıyor yakıt sarfıyatı dusuyor denıyor.

taktıranların faydasını gördüğüne bende sahit oldum.

Daha önceden ben araştırdım.

Motor performansı arttırma işiyle uğraşan yarışçılar araçlarına çok düşük miktarda su püskürtme düzeneği yaparlarmış bu sayede yanma sırasında verilen su performans artsına sebep olurmus. Uzun kullanımda su zarar tabi ki zarar veriyor. Daha ayrıntısı var ama kısaca bu aslında.

Sanırım bu tamirci farkında olmadan aslında bu işi yapmış oluyor. Orada kullanılan bor'un bir faydası olduğunu sanmıyorum. Çünkü bor yanıcı değil.

Bu yüzden taktırmaktan vazgeçtim. Belki taktırabilirim kullanıcısı artarsa.

ayrıca fiyata zam yapmışlar

sadece 150 tl ye takıyorlar sanırım 5lt'de borlu su veriyorlardı.

sonra 20 tl ye satıyorlardı ek borlu su satıyorlardı.

taktıracaksan fiyatı zorla bence

Son düzenleme:

sssguler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fiyat 250 liradan 150 ye düşmüş. Aradım konuştum adamla. Fiyatın düştüğü doğru. Çünkü eniştem Muşta taktırmak istiyor. Kayseri bayisi 250 tl fiyat vermiş. Benim merak ettiğim konu motora verilen su korozyona sebep olmaz mı? Arayıp onu da soracağım. Bunu nasıl engelleyecekler? Benim merak ettiğim opelim.nette bu üründen kullanan var mı ve tasarruf sağlıyor mu?

cafergoze

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben ilk çıktıgı zaman lada marka otomobilime taktım 150 tl balıkesirde çok az bir çekişin haricinde yakıtta tasaruf görmedim 40 50 bin km yaptım öyle tasaruf felan yaptıgını görmedim.

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
valla benim kız arkadaşım kimyager Ege üniversitesinde çeşme sularındaki bor üzerine çalışıyor :) Boşuna para vermeyin Bornovadan Balcovaya kadar tü çeşme sularında gereğinden fazla bor var :)