Bitmek bilmeyen fren diski sorunu..!

SpeedCar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: Bitmek bilmeyen fren diski sorunu..!

Ben diskleri toplam 3 kez değiştirdim, sıfır takılan disklerde dahi test çıktığımızda titreme kesilmedi. Sonra poryaları da değiştirip teste çıktık titreme yine kesilmedi. Ardından salıncak burçlarından olabileceğini düşünüp onları değiştirdik ama sorun yine çözülmedi. Yakıt masrafıyla birlikte 1 hafta içinde yaklaşık 1500 liraya yakın bir para harcadım ama çözüm bulamadık. Ayrıca lastikleride değişip test ettik yine değişen bir şey olmadı. Tek ihtimal kadı o da jantlar ama rot balanscı jantların da düzgün olduğunu söyledi. GM,OPEL'in bu soruna acilen bir çözüm bulup araçları geri çağırması gerekiyor.

SpeedCar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu sorun disklerden veya kullanıcı hatası değil, yani fabrikasyon bir hata. Disklerden, lastiklerden jantlardan, poryadan ve salıncak burçlarından olmadığı kesinleşti. Çünkü bu parçaların hepsini değiştirip denedik ihtimal kalmadı. Aynı sorun bazı peugeot ve citroen modellerinde de var ama onların bazı modellerinde salıncak burçları ve salıncaklar değiştiğinde sorun ortadan kalkıyor. Ama opel için aynı şey geçerli değil, yani bu parçalar değişsede sorun devam ediyor. Titreme fren merkezlerindeki sorundan kaynaklanıyor olabilir, Opel'in acilen geri çağırma yapıp sorunlu parçayı ücretsiz olarak değiştirmesi gerekiyor.

aeozbay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende de aynı problem mevcut. 100 km ve üstü hızlarda direksiyonda titreme oluyor. Opel serviste ön balataları ve diskleri 990 liraya değiştiriyorlar. Ben de internette Gm marka balata ve disk arıyorum. Bosch car service ler de değiştirmek daha ucuza geliyor.

utenmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sorun disklerdede değil daha 3 ay oldu diskler traşlandı balatalar değişti şimdi yine aynı problem yavaştan başgöstermeye başladı. Ne sebep oluyor belli değil yok su tutmuşlar filan hikaye yazın günü 3aydır arabayı yıkamıyorum bile. Sıkıntı opel servislerde araç garantiliyken bunun için servise gittim bindiler diskler yamulmuş dediler değişim yapılacak dediler ama balatalar için siz ödersiniz dediler uçuk bi fiyat söylediler durumu opele bildireceğiz sizi ararız dediler kimse aramadı bende arkasına düşmedim. Myopelde benim o müracaatımda görünmüyor. Servisler böyle bir hata olduğunu merkeze bildirmiyor anladığım kadarıyla. Sıkıntılı parçayı bulup bizim bi çözüm bulmamız lazım.

bynemeth

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende de aynı sorun vardı. Fren yapınca direksiyonda titreme oluyordu. Ustaya yaptırdım. 200tl 70 TL de işçilik verdim. Deneyeceğim olmadı satılık.