Birlikte Lpg taktıralım

alp___

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Merhaba,
Astra 1.4 t aracım var uzun araştırmalar neticesinde lpg taktirmayi düşünüyorum hangi kit diye araştırdım prins brc landi renzo gibi kaliteli firmaların sistemlerinin uyumlu olduğunu tespit ettim. Ama prins diğer sistemlerden daha iyi bir sisteme sahip. Fiyat olarakta 3500 tl ile 4000 tl arasinda motor sigortasida dahil fiyatlar aldim. Landi renzoda 2000 ile 3200 arasinda motor sigortası dahil fiyatlar aldım brc ise 1750 ile 2400 tl arasinda çeşitli bayilerden fiyatlar aldım.

Eger burada taktirmak isteyen arkadaşlar varsa birlikte aynı ustaya taktirmaya ne dersiniz? Gerçekten ozaman hem pazarlık şansımız yükselir hem forum olarak astra ailesi olarak bu gücü hissettirisek ustalar aşırı hassas davranıp iyi bir işçilik gosterebilirler adata adtralarin tümü uzerinde etkisi olur onun icinde buradaki referans onun için de onem arzedecektir.

Kit ve usta onerisi olan arkadaslar istanbul ve izmit bolgesine yakın olan arkadaslarla birlikte hareket edelim lütfen bana ulaşın. Dusunen olursa 533 5257427 nolu telden bana ulaşabilirsiniz.  

Mustafa ևevik

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Birlikte Lpg taktıralım

İşiniz çok zor! Kolay gelsin. Çok mantıklı bir girişim olacaktır. Umarım tez zamanda halledersiniz!

alp___

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Teşekkür ederim:) Umarım netice alabiliriz. Sizin gibi daha evvel taktiran arkadaslarda fiyat marka usta onerilerinde bulunarak bize destek olabilirler. .
Saygılar.

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1.6 115hp aracım sizin araçlarda farklı işlem olur.(yağlama sistemi) ama marka dersek param çok olsa :) Prins derim. Orta seviyede ise landirenzo derim.

lt818

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aracınızı 5yıl gibi uzun sureler kullanmayı düsünüyorsanız ve maddi acıdan sizi zorlamayacaksa prins gercekten güzel bir kit.Yaglama sistemi de kendine ozgu.Gelgelelim en iyi yaglama sistemine de sahip olsa subap oturması durumu prinstede mevcut.Subaplarınız oturursa, celikleri ile degisimi yapıldıktan sora yaglama kitinin fazla bi anlamı kalmıyor geriye.Birde keihin enjektorleri var 045thumbsup

Bende 1.4t aracımı 3000 km dir landirenzo evo turbo+yaglama lpg kiti ile birlikte kullanıyorum.Eger amacınız tasarruf ve sorunsuz bir düzen ise tavsiye edebilirim.Uzun süre arastırmıstım ecu sunun araclarımız ile birebir uyumlu calısması,fiyatının uygun olusu ve yıllarca opel ile anlasmalı olan evveliyatı beni landirenzoya yoneltti.Son kalibrasyondan sora Allah'a cok sükür beni tatmin etti.yakıt biraz yükselir gibi oldu ancak gidisi benzine cok yakın oldugu icin memnunum.85 tl otogaz ile %50 sehirdısı-%50 sehir ici 300 km gordüm enson.uzunyolda bmw 3 kasalarla sıktıgımda oldu,90-100 ile etrafı seyrettigimde :)Rekorum ise ilk dönüsüm yapıldıgında 3.depo ile 90tl ile 420 km uzun yol 120-130 km hız ortalama.

Eger amacınız tasarruf ise brc,landirenzo da sizi yeterince tatmin edecektir.Düsündügünüz toplu lpg uygulaması gercekten güzel olur,fiyat konusunda toplu gidilirse ciddi esnemeler olabilir,lakin cogu kisi lpg konusunda cok ikilemde kaldıgı icin toplanma hususu biraz zaman alabilir :)

Usta olarakta istanbul avrupa yakasında beylikdüzü/beykent sanayi sitesindeki ayotogaz Sebahattin usta gönül rahatlıgıyla tavsiye edebilirim.Kendim Canakkale liyim ancak ozellikle islerimi ayarlayıp lpg kalibrasyonu icin istanbulda ona gittim.ForumDonanımHaberde kendisini tavsiyelerini takip edebilirsiniz.

Okudugunuz icin tesekkürler :) Bi nebzede olsa yardımcı olabilirsek ne mutlu special_Yeah

alp___

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Merhaba, öncelikle bilgilendirme için teşekkür ederim. Gerçekten faydalı bir açıklama olmuş. ֖neriniz içinde ayrıca teşekkür ederim zira bende çok araştırma yaptım, hatta landi renzo için İzmitte bulunan opel ekcan ile görüşme yaptım onlar 2600 TL ye takıyorlar yağlamalı landi renzoyu bana biraz pahalı geldi açıkçası. Olgun LPG nin merkezi olan Kayseri ile görüşmemde onlar 2050 TL aynı kit için fiyat verdiler ve 50,000 km. altında olan araçlar için Landi Renzonun 2 yıl 100 bin km lpg kaynaklı sorunlar için garantisi olduğunu bildirdiler. Bunun dışında yine landi renzo için civardan fiyat araştırmalarımda 3200 TL ye kadar fiyatlar aldım yani prins fiyatına kadar fiyatlar değişiklik gösteriyor.

Bu sadece landi renzo için değil BRC ve Prins içinde aynı durum geçerli. Ben landi renzonun ardından Prins için görüşmeler yaptım mesela Kocaelinden donanımhaberde de aktif olan Sönmez usta ile görüştüm kendisi Prins için benim araca uygulayacağı dönüşüme 4000 TL sigorta dahil fiyat çıkardı ki aldığım fiyatlar arasındaki en yüksek olanıydı. Ankaradan Memduh usta ve Kayra otogaz daha uygun fiyat verdiler. İstanbuldan ևetinsay otogazda 3500 TL gibi bir fiyat verdi Prins için. Baktım prins çok uçuyor amacımız tasarruf olduğuna göre daha uygun alternatiflere yönelme eğilimine girdim ve kalitesine güvendiğim BRCyi araştırmaya başladım. Ben aracımı ilk aldığımda ustalıklarına çok güvendiğim ve bir çok arkadaşımın memnun kaldığı Mocan otogaz ile görüşmüştüm o zamanlar bana kesinlikle bu araca dönüşüm yapmıyoruz demişlerdi (Astra 1,4 Turbolara ve 1,6 Opel Turbolara) ancak geçenlerde nette Mocanda Astra Turbosuna dönüşüm yaptıran birini görünce hemen telefona sarıldım ve usta ile görüştüm Mocandaki usta bana; evet daha evvel dönüşüm yapmıyorduk ancak bu motorlar yani 1,4 T ler beklenenden daha mukavemetli çıktığını belirtti yani okadarda hassas değilmiş ve kendisi bana BRC taktırmam durumunda 3 yıl 100 Bin km. 170 TL gibi bir rakama motorumu ve subaplarını yataklarını lpg bulaşın her aksamı sigortalatabileceğimi bunun haricindeki kit fiyatının ise 1750 TL olduğunu bir gün montaj süresinin olduğunu belirtti. Bende ardından ևorumda bulunan işçiliklerine ve yine ustakılaklarına güvendiğim özençler BRC servisini aradım onlarda ; evet bu araçlara dönüşüm yapıyoruz VSR sistemini aktif edip subapları belirli devir aralıklarınad %20 benzin ile çalışacak şekilde ayarlıyor ve subapları bu vesile ile soğutuyoruz dedi bu sistem aslında çok hoşuma gitti, fiyat sorduğumda sigorta dahil ; 2400 TL olacağını belirtti ki BRC de aldığım en yüksek fiyat buydu. Akabince yine donanımhaberde çok aktif olan LPG konusunda bilgili ve ustalığı tartışılmayan Faruk Sevilgili ile görüştüm hatta düzelteyim Faruk Sevgili ile daha bunlardan evvel görüşmüştüm sırasını karıştırdım :)) Her neyse Faruk Sevgili'de yine bu araçlara dönüşüm yaptıklarını suana kadar sorun yaşamadıklarını VSR özelliğini devreye sokacaklarını sigorda hariç fiyatın 1950 TL olacağını sigortanın 2 yıl 100 bin km. geçerli olacağını 170 TL fiyatının olduğunu, dönüşümün 5-6 saat gibi süreceğini pipolu BRC sistemini uygulayacaklarını beyan ettiler. Kendisine çok güvenirim zira donanımhaberde bir çok kişiye faydalı olmuş sorunlarını bizzat çözmüşlüğünü görmüşümdür. Donanımhaberde 2005 ten buyana üyeliğim vardır ve kendisini uzun yıllardır orada takip etmişimdir. Hiçbir yamuk işini görmedim şikayet edeni görmedim doğrusu.

@lt818  değerli arkadaşım; Sizin tavsiye ettiğiniz Ay Otogazıda Recep ustadan ötürü bilirim, zira Recep Ustada donanımhaberde aktif bir insandır ustalığı tartışılmaz yıllarca yurt dışında bu işin eğitimini almış ve prins konusunda çok bilgili bir ustadır. Ancak Sebahattin ustayı bilmiyorum kendisiyle yarın bir telefon görüşmesi yapacağım eğer anlaşabilirsem prinste sizinde refaransınız ile kendisine taktırabilirim. ևünkü prins bu sistemler arasında gerçekten farklı bir konumda diye düşünüyorum yanılıyorda olabilirim. Herkes en iyisini ister bende o yüzden prins diyebilirim ama dediğim gibi evvela usta ile anlaşmamız lazım. Bu başlığı açmamdaki en büyük nedende toplu pazarlık yapabilme şansına sahip olmaktı ama şuanakadar ilgi gösteren olmadı. Beş kişinin pazarlığı ile bir kişinin pazarlığı bir olmaz elbette ciddi indirimler elde edebilirdik oysa.

Ayrıca bu referans ustalarında çok işine geleceği için ciddi bir işçilik örneği gösterebilirlerdi neyse gelen olursa ben telefon numaramı ilk mesajda verdim, yarınki telefon görüşmemde Ay otogaz ile anlaşırsam gider taktırırım, anlaşamazsam biraz daha beklemede kalırım.

@lt818  sizin Ay otogaz ile bizim adımıza görüşebilirseniz belki müşterisi olmanız hasebiyle sizi kırmazlar referans olduğunuz içinde memnun olurlar bilakis, isminizi bilmiyorum şayet belirtirseniz sizin selamınızla görüşme yapabilirim.

Okuduğunuz için bende teşekkür ederim saygılar sunarım...

alp___

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
LANDİ RENZO LPG EVO TURBO

Arkadaşlar konu başlığını değiştirdim. (Birlikte LPG taktıralım eski başlık) Çünkü LPG dönüşümünü yaptırdım. İki gün önce, birlikte taktıralım diye başlık açmıştım indirim kazanmak için ama pek ilgilenen olmadı bende daha fazla beklememek için zaten kararımı vermiştim gittim taktırdım.

Landi Renzu Evo Turbo kitini taktırdım. Bu lpg konusunu neredeyse iki yıldır gündemimde tutuyordum. Sürkel taktırayım mı taktırmayayım mı yok arabama kıyamam, yok sübaplar sorun olursa, yok lpg aracıma sorun çıkarırsa vs. diye diye epey bir zaman geçti gitti aracım 44 bin km. oldu :))) Bu aralar izinde olduğum için vaktimde çoktu iyice araştırıp soruşturma yaptım. Bir çok bayi ve insan ile görüştüm. Sabah elime telfonu bilgisayarı alıyordum tek tek bayileri, taktıranları arıyordum. Bayilerden insignia ve astra 1,4 dönüşümü yapan arkadaşları sordum forumlardan öğrendim hatta buradan da Murat beyle görüştüm. Bunun dışında dönüşüm yapan forumlardan tanıdığım bizzat tanıştığım ustalarla konuştum, yurt dışından araştırdım vs.vs. bunların hepsini bir yere koyduğumda taktırmak gerektiği kanaatine vardım. LPG dönüşümü yapan servislere ziyarete gittim, İzmitte İstanbulda ve Ankarada (hepsi ayrı ayrı zamanlarda) gittiğim yerlerin hepside işinin ehli kaliteli işçilik üreten yerlerdi ve gittiğim yerlerde Mercedes, BMW, Vw, Volvo gibi turbolu araçlarında dönüşüm yaptırdıklarını bizzat gördüm. Hatta birinde adam yeni aldığım mercedesi getirmişti 120 bin TL verip Mercedes almış ve LPG kiti taktırmaya getirmiş. Bunun dışında TSİ motor passata adam gelmiş LPG taktırıyor kaldıki TSİ motorun tasarruf oranı benzin ile birlikte çalıştığından bizim araçlardan daha düşük ve lpg montajı daha zor ve riskli olmasına rağmen. Direk enjeksiyonlu araçlar bile artık LPG taktırmak için adeta sıraya giriyorlar. Biz ise sübap vs. diye düşünüp duruyoruz. Tabiki bunda yaşanmışların ve çok yazılıp çizilenlerin büyük rolü var. İnsan tereddüt ediyor elbette. Neyse ben tüm bunları hepsini bir kefeye toplayıp değerlendirdiğimde taktırmanın daha mantıklı olduğuna karar verdim ve taktırdım.

Şimdi gelelim hangi lpg kitine; yukarıdada yazdım bir çok bayi ile görüştüm fiyatlar aldım vs. LPG konusunda biliyoruz ki marka çok önemli ama bundan daha önemli bir konu ise Usta seçimi. Birde Ustayı seçerken daha önce aynı araca montaj yapmış mı? Yani sizin otomobilinizi adeta denek gibi kullanacak mı? Buda çok önemli, daha evvel sizin aracınızın aynısına veya aynı motoru taşıyan (astra, insignia, zafira, meriva vs.) diğer modellerine dönüşüm yapmış mı?

LPG firmasının yaygın servis ağı var mı? Ürününün arkasında duruyor mu? Garanti kapsamı nedir neleri kapsar mali olarak kaç TL ye kadar garanti sunar, takılacak dönüşüm kiti sizin aracınızla uyumlu mu? Kit Fiyatı ne kadar?

Tüm bunları değerlendirdim; LPG markası olarak Landi Renzo markasını seçtim, Evo Turbo +Elektronik yağlamalı sistem, usta olarakda daha Ay Otogaz Sebahattin ve Bahri ustayı seçtim, gerçekten işlerini düzgün yapan insanlar, İstanbula gittim taktırdım sızdırmazlık ve araç muayenesinde yardımcı oldular. 3 yıl 100 Bin km. garanti yaptırdım. Tüm aksamı karşılıyor lpg kaynaklı olarak 10 Bin TL ye kadar mali destek sunuyor. Olgun lpg nin garanti konusunda çok iyi olduğunu tespit ettim (umarım yanılmamışımdır)

LPG dönüşümünü yaptırdıktan sonra depoyu doldurdum henüz bitmedi, şuanda 350 km. ben landi renzonun çok sesli çalıştığına kendimi hazırlamıştım ama beklediğimden çok daha sessiz çalışıyor gaz benzin geçişlerini hiç hissetmiyorum gerçekten, lpg göstergesi direksiyonun sol tarafından bulunan kapalı bozuk para gözünün içine monte edildi çokta güzel oldu, lpg dolum ağzı benzin dolum ağzının altına monte edildi çok güzel oldu orijinal gibi, simit tank kullandık 42 lt. bagajım biraz daraldı bagajdaki üç kademeli aparatın ikinci kademesini kullanıyorum ama o halde de birazcık kambur oluşturuyor altınada ufak defek eşyaları koyuyorum. Simit deponun etrafını köpük ile beslediler üzerine keçesini kapattık. Enjektörler manifoldun üzerine monte edildi. Yol ayarları yapılırken ben aracın yanında değildim ama bir sıkıntı yok tespit ettiğim kadarıyla herhangi bir arıza lambası yanmadı. Aracımda benzin basınç sensörü bulunduğundan onun için 150 TL civarında bir aparat (roleydi sanırım)takmak zorunda kaldılar. Ek garanti 177 TL, 500 TL Elektronik yağlama kiti, 2000 TL Evo turbo kit+ benzin basınç sensöründen dolayı role, ile beraber 2677 TL 10 taksitli fiyatı. Manuel yağlama ve Ek garantiyi uygulamasaydım 500 TL daha uygun olacaktı bunuda belirteyim. Ben manuel yağlama yerine elektronik yağlamayı seçtim, iki yıl landi renzonun garantisi yerine uzatılmış ve genişletilmiş üç yıl ek garantiyi 177 TL karşılığında seçtim. Tüm bunlar haliyle masrafı artıran etkenlerdir. Prins çok düşündüm 4000 TL yi bulan maliyeti ve landi renzonun üzerine ilaveten çok bir şey katmadığını düşündüğümden vazgeçtim. Enjektörleri kesinlikle daha iyidir bir şey diyemem ama landi renzoda gerçekten takıldıktan sonra tereddütlerimi ortadan kaldırdı diyebilirim. Umarım pişman olmayız ben şuana kadar memnunum ilk depo bittiğinde ne kadar tüketim olduğunu yazarım. Merak eden arkadaşlar varsa sorularını alabilirim. Düşünen arkadaşlara tavsiye ederim. Olumsuz bir durum olursa yine buradan yazarım. Saygılar.

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Güzel günlerde kullanın  bravoo

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Çok detaylı anlatmışsınız, elinize sağlık. İyi günlerde sıkıntısızca kullanmanızı dilerim.

onurcura

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Mustafa bey taktıracak herkesin sorunlarına çözüm olacak bir yazı yazmışsınız teşekkür ederiz. :)