Bir tüvtürk mizanseni

commagene02

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar. Bu gün Tüvtürk muayanesinde başımdan geçenleri anlatmak ve bir konuda akıl danışmak istiyorum.

Yer Kahramanmaraş- Pazarcık. Sabah saat 6'da muayene için sıraya girdim. Sıra no: 9. Muayeneciler saat 10.00'da geldiler. 11.05'te muayeneye başladılar. Önce geçen hafta muayene edilemeyenler sıraya alındı, 6-7 araç. Daha sonra polis nezaretinde 3-4 araç geldi, bunlarda bağlı araçlarmış. Sıra bizim listeye geldi 1. sıradaki araç alındı ve öğle tatili. Bu arada saat 13.00. 7 sattin sonunda aracım muayene edilemediği için ben fitil olmuş durumdayım. Durumu şikayet bazında ifade ettiğimde ise bana hikaye anlattılar. La havle... Saat 16.05'te işim bitti ve ben aracın muayenesini bitirdim. Bir araç muayene raporu elime tutuşturuldu. Araç hafif kusurlu. Kusurlar şunlar;
1. Far ayarı yüksek (belki)
2. Motor no bulunamıyor (yorum yok)
3. Ön cam çizik (külliyen yalan)
4. Ekzoz emisyon raporu yok yada süresi geçmiş (var hemde 10.07.2009 tarihinde bitiyor)

Neden böyle bir sonuç çıkardınız dedim kem küm dediler. Anladım dedim, muhatabım demekki üst merciler. Aracım muayeneden çıktı ama ben bunların yaptığı terbiyesizliğin ve ukalalığın hesabını sormak istiyorum. Bunları fotoları ve belgelerimi ekleyerek Tüvtürk'e, Maliye Bakanlığı'na ve Başbakanlığa şikayet etmek istiyorum. Şikayet mercilerim doğru mudur, sizde destek vermek ister misiniz? Yardımlarınızı ve yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkürler...

burakatis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.kalendersigorta.net
çok geçmiş olsun herkesin allah yardımcısı olsun bide bu muayne edilmeyen her güne 1 tl ceza yazılıyomuş bu doğrumu ?

commagene02

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Muayene tarihini geçirirsen eğer 6.5 tl. ceza veriliyor. O ceza bulunduğun bir ay için geçerli diye biliyorum. Yani bir ay içinde herhangi bir gün muayeneye gidebilirsin. Arkadaşım ben parasından değilim, bu adamlar bir muayene bahanesiyle 10 saatimi çaldılar. Ben bu duruma kızıyorum. Zaman daha değerli diye düşünüyorum...

rockSEWER

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ulaştırma bakanlıgına baglı tuvturk istasyonları direk mercisi ulaştırma bakanlıgı şikayetinizi oraya iletirseniz daha hızlı bir cevap olur gibime geliyor

commagene02

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rockSEVER kardeşim ilgine teşekkürler. ulaştırma bakanlığı daha mantıklı geliyor. haklısın. teşekkürler...

ilkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Umarım sonuç alırsın. Bizim memlekette bu işler böyle keyfiyet. Şikayetini destekliyorum. İnsanlara şu gün, şu saate gel deselerde insanlarda o gün, o satte gitse.

bimmer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimda tabiri yerindeyse "kabbak" gibi görüken motor no'ma motor no yok dediler ya hala hayretler içerisindeyim. fren testi için çıkardıkları dyno benzeri zamazingodan aracımı çıkaramadılar. sonunda istasyonun içine bizzat "ben" gittim asr yi kapattım ve çıkardım. bi de kalkmışlar yok biz elemanlarımıza teknik bilgi vs veriyoruz diyorlar!!