bir türlü bulunamayan arıza lütfen düşüncelerinizi eksik etmeyin.

alperen6325

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle Selâmün aleyküm opel astra g kasa aracım var 1.6 twinport aracın hararet göstergesi 95 derece civarında hareket halindeyken güç kaybediyor tekliyor bilgisayara bağladığımız zaman ateşleme sorunu var dediler buji,buji kablosu,bobin hepsini yeniledim arıza devam etti bu seferde beyinden dolayı dediler 250 lira tamir parası aldılar yine aynı devam etti sorun egzoz oksijen sensöründen dediler ama bakınca ona da çalıştığını söylediler halen ısındığında arıza lambası yanıp sönüyor soğukken sıkıntı olmuyor sizce neden olur şimdiden teşekkür ederim.:tesk:

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
tam olarak hata kodunu öğrenip verin.lpg var mı? varsa tesisatı bobin yerine direk aküden çektirin

alperen6325

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araçta lpg yok ayrıca bobin 3 kere aldım denedim en son delphi diye bi marka önerdiler onu aldım yine aynı.

vvvkkk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Beyin bozuk diyerek tamir ediyor sözde 250 tl de paranı alıyor. Bu adamlar çoluğuna çocuğuna o parayı yedirirken bir gram utanıyorlar mı merak ediyorum. Bir de havalar görsen sanki arabayı kendisi icat etti. Egr valfinden bahsedenler de var buna benzer sorunlarla ilgili belki bir temizlik yapılabilir valfe bozulmadıysa. Devre dışı da bırakılabilir. Tekleme de varsa ateşleme sistemi değilse krank devir sensörüdür sorunlu parça. Beyne ne zaman ateşleme yapması gerektiğini krank devir sensörü söylüyor benimki de araç ısınınca komple gitti 2 haftadır sanayide yatıyor. Yeni sensör takıyorlar yine aynı hata.

alperen6325

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Beyin bozuk diyerek tamir ediyor sözde 250 tl de paranı alıyor. Bu adamlar çoluğuna çocuğuna o parayı yedirirken bir gram utanıyorlar mı merak ediyorum. Bir de havalar görsen sanki arabayı kendisi icat etti. Egr valfinden bahsedenler de var buna benzer sorunlarla ilgili belki bir temizlik yapılabilir valfe bozulmadıysa. Devre dışı da bırakılabilir. Tekleme de varsa ateşleme sistemi değilse krank devir sensörüdür sorunlu parça. Beyne ne zaman ateşleme yapması gerektiğini krank devir sensörü söylüyor benimki de araç ısınınca komple gitti 2 haftadır sanayide yatıyor. Yeni sensör takıyorlar yine aynı hata.
Krank sensöründe cıktı sorun hiçbir usta akıl edemedi şimdilik sorun yok yardımlarınız için teşekkürler[emoji1]

E5603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Anlaşılan o ki, etrafta "usta" dan çok birşey yok....

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Hep şunu diyoruz, bizim araçlarımız kalitesiz yan sanayi yedek parçaları ve kendisini tanımayan merdiven altı tabir edilen çakma ustaları sevmez, o nedenle araçlarımızı mümkünse ya yetkili ya da özel Opel servislerine götürelim. Elbette bazı imkansızlıklar neticesi zaman zaman araçlarımızı tanımayan ustalara teslim etmek zorunda kalıyoruz, bunun neticesinde parayı onlar kazanırken bizler de hem dert sahibi oluyoruz hem de paramızdan.
Bir aydır aracımda çekiş problemi yaşıyordum, bir iki günlük araştırmadan sonra arıza bulundu. 26 senelik parça artık benden bu kadar diyerek su koymuş. Parçanın kalitelisi (200 TL civarındaymış) ellerinde olmadığı için sipariş verildi, parça gelene kadar mağdur olmayayım diye yerine yeni ucuz (60 TL) bir ürün taktık. Sonuç olarak aracın çekişi %20 kadar düzeldi, yakıt tüketimi düştü. Gittiğim yer aracımı ve beni tanımasa eminim kredi kartı limitim büyük ihtimalle dolardı. ;)