Bir sorun ve çözümü

adige_emrah

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar arabanın bir sorununu uzun uğraşlardan sonra çözdük. aynı sıkınıtıyı çelenler varsa yardımcı olmak için bu başlığı açtım.
arabamda silkeleme hoplama sorunu vardı. rolantideyken aşırı titreme vardı. servise gittim tabi klasik olarak bobin ve buji eğişti egr boğaz kelebeği temizlendi. tüpe ayar yapıldı. bi ton masraf ettik ama hala düzelmedi.

bi arkadaş tüpün enjektörlerine baktır dedi meğersem sorun çok basit bişeymiş tüpün enjektörleri tıkanmış. tüpçüye götürdüm söktü içine sprey falan sıktı iyice temizledi ve sorun düzeldi ve 20 lira para vererek bu sorunu çözdüm. anlıcanız buna benzer sorun yaşayan varsa enjektörleri aklına getirsin. uzun süre tüp te kullananlarda bu sıkınıtı olabiliyormuş.

yaşadığım problemi dile getirmek istedim çünkü bir sürü gereksiz yere masraf ettim.

berkay1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İşte benim istediğim ve yaptığım paylaşım bu. Aynı şekilde bir sorun için konu açmıştım ve sorunu çözdüm, çözümüde nasıl yaptığımı anlattım ama hala şundan olabilir bundan olabilir fikirleri gelmeye devam etti. Hiç birimiz usta değiliz, sadece yaşadığımız tecrübe fazla olabilir. Bunların paylaşımıda sorunun çözümünü kolaylaştırır. Yani istiyorumki form üyeleri sorunları için konu açsın ve çözümden önce fikrimizi değilde tecrübelerimizi paylaşalım, konuyu açan kişi çözümünü bulduğunda ise yazsınki tecrübelerimizi artıralım...

GkhncnK

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar tamam haklısınız ama sizin burada paylaştığınız durumun tam olarak geçerliliği yok. Elbette ki başka arkadaşlar başka fikirler üretecektir. Çünkü sizin çözüm yolunuz dediğiniz gibi LPG de fazla kullanılmış araçlar için geçerli. Lpg montajı yeni yapılmış araçlarda bile bu yönde sorunlar çıkıyor. Kendimden örnek vereyim. Ben aracı aldığımda 98.000 deydi ve 99.000 de LPG taktırdım. Şu an araç 102.000 de. Yani toplam 3000 km yol yaptım lpg ile ama hem rölantimde dalgalanma var hemde ilk geçişte tekleme var. Bahsettiğiniz yol en azından beni kapsamıyor. Ve bende farklı arayışlar, farklı çözüm yolları peşindeyim.
Bu benim daha önce başka markada da başıma gelmişti. Vw araçta aynı sorun vardı. Ordaki forumdan bi arkadaş hiç akla gelmeyen bir fikir üretip, hararet müşürünü değiştir belki ondandır demişti. Bende tüm yolları deneyip sonuç alamadığım için dediğini yapmıştım. Hatta ustam benle dalga geçmişti bunla ne alakası var diye. Ama sonuç süperdi ve sorunum tamamen ortadan kalkmıştı.
Bu olaydan sonra hiçkimsenin fikrini yabana atmıyorum. Bırakın herkes düşüncesini paylaşsın. Bakarsınız işe yarayan bir fikir çıkar. Hem burdaki herkes fikrini kimseye silah zoruyla uygulatmıyor. Hepimiz bilinçli tüketiciler olarak neyin yapılabilir olduğuna kendimiz karar verebiliyoruz zaten. Bu yüzden saçmalamama sınırları dahilinde yapılan yorumların bir sorun oluşturmayacağını düşünüyorum.
Saygılar...

ÇAVDAROĞLU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar arabanın bir sorununu uzun uğraşlardan sonra çözdük. Aynı sıkınıtıyı çelenler varsa yardımcı olmak için bu başlığı açtım.
Arabamda silkeleme hoplama sorunu vardı. Rolantideyken aşırı titreme vardı. Servise gittim tabi klasik olarak bobin ve buji eğişti egr boğaz kelebeği temizlendi. Tüpe ayar yapıldı. Bi ton masraf ettik ama hala düzelmedi.

bi arkadaş tüpün enjektörlerine baktır dedi meğersem sorun çok basit bişeymiş tüpün enjektörleri tıkanmış. Tüpçüye götürdüm söktü içine sprey falan sıktı iyice temizledi ve sorun düzeldi ve 20 lira para vererek bu sorunu çözdüm. Anlıcanız buna benzer sorun yaşayan varsa enjektörleri aklına getirsin. Uzun süre tüp te kullananlarda bu sıkınıtı olabiliyormuş.

yaşadığım problemi dile getirmek istedim çünkü bir sürü gereksiz yere masraf ettim.

bendeki araçta lpg yok ama yine arada bir hoplama- ileriye doğru istemsiz atlama yapiyor. Rölantide çalişirken aşiri titreme oluyor.acaba benzin enjektörleride mi sorun var?

tyson__0645

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi bence ustanı değiştir tüplü arabada egr valf temizliğine ne gerek var bobin niye değişiyo bobin bozulsa araç hiç çalışmaz artı bunu ustanın sana sölemesi gerekiyor neticede araç tüpteyken sallantı yapıyor...

tolga_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bendeki araçta lpg yok ama yine arada bir hoplama- ileriye doğru istemsiz atlama yapiyor. Rölantide çalişirken aşiri titreme oluyor.acaba benzin enjektörleride mi sorun var?

ileri doğru istemsiz atlama derken silkeleme gibi mi eğer öyleyse anllatığına benzer şeyler oldu bendeki corsab de olmuştu bujilerle alakalıydı bujiler ıslanmış ondan tabi aynı sorun olmayabilir

06onur006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar arabanın bir sorununu uzun uğraşlardan sonra çözdük. aynı sıkınıtıyı çelenler varsa yardımcı olmak için bu başlığı açtım.
arabamda silkeleme hoplama sorunu vardı. rolantideyken aşırı titreme vardı. servise gittim tabi klasik olarak bobin ve buji eğişti egr boğaz kelebeği temizlendi. tüpe ayar yapıldı. bi ton masraf ettik ama hala düzelmedi.

bi arkadaş tüpün enjektörlerine baktır dedi meğersem sorun çok basit bişeymiş tüpün enjektörleri tıkanmış. tüpçüye götürdüm söktü içine sprey falan sıktı iyice temizledi ve sorun düzeldi ve 20 lira para vererek bu sorunu çözdüm. anlıcanız buna benzer sorun yaşayan varsa enjektörleri aklına getirsin. uzun süre tüp te kullananlarda bu sıkınıtı olabiliyormuş.

paylaşim için tşkrler senden sonrakilere örnek olacaği kesin..