bir sanayi macerası

corsa_72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar dün sanayide başıma gelen olayı anlatayım arabamın çamurluğunda bir minik hasar vardı bende iki gün önce boyacıya bıraktım tamir ve boya için dün almaya gittim adamcağızı arabanın üstünde kurcalarkene buldum yaa abi dedi bu araba arıza yaptı anlamadım nasıl oldu araba çalışıyor ama vitese geçmiyor f harfi yanıp sönüyor neyse bir usta çağırdık baktı beyin gitmiş yapılacak dedi ee günahı ne olur 400 lira deyince vışşş dedim neyse ben kendi tamircimde yaptırmaya karar verdim kaskodan çekici ile aldık götürdük servise bilgisayara bağladı birde ne görelim akü iyice zayıflamış ve ondan dolayı yakmış o ışığı taktik aküyü iş bitti tabe diğer sanayideki tamirci arkadaşı saygıyla andım

meftunn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2006 model aracın aküsünü hiç değiltirmediğinizi sölemeyin bana ? :)

benimkide değişeli çok olmuyo, max 6 ay falan oldu ama bir kaç kere çalışmayınca , yani takviyeyle çalıştırdık falan ama artık kendini belli etmişti ve bizde aküyü yeniledik

corsa_72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2006 model aracın aküsünü hiç değiltirmediğinizi sölemeyin bana ? :)

benimkide değişeli çok olmuyo, max 6 ay falan oldu ama bir kaç kere çalışmayınca , yani takviyeyle çalıştırdık falan ama artık kendini belli etmişti ve bizde aküyü yeniledik

hiç değiştirmedik :D hatta servisteki arkadaş az bilem gitmiş dedi senin akü yeni bir corsanın aküsünü değiştirdik ve 2004 model dedi hatta daha bir abartısını anlatayım abimde 10 yaşında bir toyota var 1 ay önce orjinal aküsü rahmetli oldu :D

nightboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hiç değiştirmedik :D hatta servisteki arkadaş az bilem gitmiş dedi senin akü yeni bir corsanın aküsünü değiştirdik ve 2004 model dedi hatta daha bir abartısını anlatayım abimde 10 yaşında bir toyota var 1 ay önce orjinal aküsü rahmetli oldu :D

ne aküymüş ya :D

tyanali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şirket araçlarımızın bir kısmı aralık 07 çıkışlı albea, dördününde aküsü bu yaz 40-50 gün içerisinde bitti
Geçmiş olsun.

serkan-g

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ülkemizde "iyi usta söktüğü arabadan parça artırır" diye bir özdeyiş varken çok görmemek lazım :D

ogretmen0761

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben de anlatayım;sene geçen sene,arabama LPG taktırıyorum.Takan usta "abi araba çalışırken egsozdan pırıltı geliyor,yan tarafta egsozcu var,gelsin de bir baksın dedi"
İyi dedik,geldi eleman,araba da liftte tabi,altına girdi "şu değişecek"dedi.Ne kadara değiştirirsin dedim,hallederiz abi dedi.Kalsın dedim.
Şu değişecek dediği şey sapasağlam olan canım katalitik konvertörüm.Halbuki az buçuk biliyorum son susturucuda küçük bir delik olduğunu.
Allah böyle adamları nasıl taktir buyuruyorsa öyle yapsın

tyanali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben de anlatayım;sene geçen sene,arabama LPG taktırıyorum.Takan usta "abi araba çalışırken egsozdan pırıltı geliyor,yan tarafta egsozcu var,gelsin de bir baksın dedi"
İyi dedik,geldi eleman,araba da liftte tabi,altına girdi "şu değişecek"dedi.Ne kadara değiştirirsin dedim,hallederiz abi dedi.Kalsın dedim.
Şu değişecek dediği şey sapasağlam olan canım katalitik konvertörüm.Halbuki az buçuk biliyorum son susturucuda küçük bir delik olduğunu.
Allah böyle adamları nasıl taktir buyuruyorsa öyle yapsın
Hangi servis ve egzostcu? Böyle "iyi" ustaları bilmek lazım :)