Bir Motor Temizlemede Benden

GTS Elektronik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok kirli değildi yinede el atayım dedim.Her yıl temizlemede fayda var.İşlem bitince biraz suyu abarttım heralde motor titreyerek çalıştı.Herhalde bujilerden biri su aldı.Ama soğukkanlı bir şekilde bekleyip iyice kuruladıktan sonra tertemiz çalıştı.Yapacak arkadaşlar dikkatli olsunlar.Kısa süreli panik yaşatabilir:)
İlk resim önceki hali.2 ve 3. temizlenmiş hali.4.resim kullanılan malzemeler e-max motor temizleyici su ilave edilebilir belli oranda boş fısfıs şişesine koyup püskürttüm bolca.Sarı şişede durulama suyu radyatöre kadar 3 tur yaptım + eski diş fırçası

Ekli dosyalar

• P1070138 (Small).jpg
    P1070138 (Small).jpg
    52.8 KB · Görüntüleme: 225
  • P1070139 (Small).jpg
    P1070139 (Small).jpg
    51.8 KB · Görüntüleme: 190
  • P1070140 (Small).jpg
    P1070140 (Small).jpg
    53 KB · Görüntüleme: 198
  • P1070143 (Small).JPG
    P1070143 (Small).JPG
    42.9 KB · Görüntüleme: 186
Son düzenleme:

GTS Elektronik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Güzel olmuş benim motorada bir ara el atarsın artık :D

Eyvallah kardeşim :).Senin arabanın motoru esasında daha müsayit temizleyince çok belli eder kendini.Malum benim araç 2.0 birde lpg yer dar artık bu kadar gözüküyor.Birde rötuşluk yerler var onları halledip ardından pasta cila

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Güzel olmuş eline sağlık, temizlik gibisi var mı?

GTS Elektronik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Güzel olmuş eline sağlık, temizlik gibisi var mı?
Sağolun abi.Esasen en önce wd40 sıkacaktım elektrik bağlantılarının olduğu yere ama malum komşuların meraklı bakışları.Belkide tekleme sorunu olmayacaktı.İyice plan yapmak gerek bu işlere başlamadan önce.Kolay işlem ama yinede riski var.

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
maşallah elinize sağlık cam gibi cıkmıs :) wd40 la sakın temzlemeyin,çok süper toz tutuyo,balata spreyi kullanabilirsiniz bidakine :)

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
maşallah elinize sağlık cam gibi cıkmıs :) wd40 la sakın temzlemeyin,çok süper toz tutuyo,balata spreyi kullanabilirsiniz bidakine :)

balata spreyi kullanırken motorun soğuk olmasına dikkat edin yoksa motor birden alev alır :) mangal yaparsınız motorun üzerinde :D

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
balata spreyi kullanırken motorun soğuk olmasına dikkat edin yoksa motor birden alev alır :) mangal yaparsınız motorun üzerinde :D

Motor sıcak temizlik hayli zor zaten hiç denemedim ama sıcakta hiç gerek yok,aksamdan soğucak,sabah hiç çalıstırmadan başlıcan temizliğe,el kol her yere girer daha sağlıklı olur ;) sıcakken temizlemeye çalısmakta ilginç olur :D uyarı için teşekkürler :)

nightknight

Kayıtlı Kullanıcı
28-Giresun
Siteyi ziyaret et
Şahane görünüyor:)