Bir Kere Deneyin Bakalım

hakanbey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İlk üç haneye A diyelim. Son dört haneye de B diyelim. ve işleme dökelim:
((80A+1) x 250 + 2B-250) / 2
= 20.000A + 2B / 2
=10.000A+B
yani ne yaptık sonuçta, ilk üç haneyi onbinle çarptık sonuna da son 4 haneyi ekledik. Şaşılacak bi şey yok..

fcuhadar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya bu tür konular açıldığında işte çıkıpta, onu bunla çarpıp,* ile y'ye bir iki parenda attırıp,yok abuk subuk formüller yazıp yaa neden şaşırıyosunuz arkadaşlar gibi yorumlar yapan arkadaşları anlayamıyorum ben..

Arkadaşım sen bir matematik ''deha''sı olabilirsin...Herkesten sizler gibi olmasını beklememek gerekir...Değilmi ?

hakanbey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya bu tür konular açıldığında işte çıkıpta, onu bunla çarpıp,* ile y'ye bir iki parenda attırıp,yok abuk subuk formüller yazıp yaa neden şaşırıyosunuz arkadaşlar gibi yorumlar yapan arkadaşları anlayamıyorum ben..

Arkadaşım sen bir matematik ''deha''sı olabilirsin...Herkesten sizler gibi olmasını beklememek gerekir...Değilmi ?

fatih kardeşim senden çok özür diliyorum. keşke o "şaşılacak bi şey yok" ifadesini kullanmasaydım.Biraz ukalaca olmuş.
yalnız yazdığım formule abuk sabuk dedin sen de.

34 MRJ 66

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
paylaşım için teşekürler ama çokta şaşılıcak bişey diil hem bu matematikçilerin başka işi gücü yokmu:D

fcuhadar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fatih kardeşim senden çok özür diliyorum. keşke o "şaşılacak bi şey yok" ifadesini kullanmasaydım.Biraz ukalaca olmuş.

Hakan bey daha öncede forumuzda bu tür konular açıldığı ve aynı yorumlar yapıldığı için ve özellikle sizinde sadece kendi üstünüze alınmamanız için yorumunuzdan alıntı yapmadan yazmıştım onları...Size özel bir yazı değildi anlayacağınız...

Formül için yazdıklarımın kusuruna bakmayın...

corsaDistorsiyon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hakan bey daha öncede forumuzda bu tür konular açıldığı ve aynı yorumlar yapıldığı için ve özellikle sizinde sadece kendi üstünüze alınmamanız için yorumunuzdan alıntı yapmadan yazmıştım onları...Size özel bir yazı değildi anlayacağınız...

Formül için yazdıklarımın kusuruna bakmayın...

Pek konuyla alakam olmasa da ikinizi de kutluyorum,opel kardeşliği böyle olsa gerek... :rolleyes:

onur_arslan_59

Kayıtlı Kullanıcı
17-Çanakkale
Siteyi ziyaret et
abi süper bişi de başka uğrascak sey bulamamıslar mı