Bir kaç soru ???

hsnmsn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mrb arkdaşlar herkese ii forumlar...

Gereksiz yere fazla konu açmak istemedim, soruları bıryerde sormak ıstedım.. Cvplarınızı beklıyorum..

aracımın rutin bakımlarını 2 gün önce yaptrdım.. motor yağ, filtreler ve bujiler..
Ecoflex yazılım guncelemede yapıldı..

Aracım astra H 1,6 63bın km'de.. Lpg yok..

1) Bugün fark ettim egzozdan beyaz duman cıkıyo, daha once hıc rastlamamıstım böle bseye aracımda.. Ve ufak ufak su damlaları atıyo egzoz dışarı.. Acaba sıkıntı varmı ? Varsa nedir ?

2) motor arıza lambası aracı calstırınca sönmuyo.. Ama 3-5 dk mesafe gıdıp stop edıp tekrar calstırınca sönuyo.. servisde 2 gun once baktılar motorda bır sıkıntı yok dedıler.. ???

3) Aracımda bakımdan sonra hafıf tıtreme hıssedıyorumözellıkle 2. vıtesde. Bakıma sokmadan once bole degıldı.. Bujıler yenı ondan olabılırmı caba ??

Son düzenleme:

exclusive

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
su damlalarının motorun sağlıklı olduğunu gösterdiği söylenir.. diğer sorular beni aşıyor

isine_gelirse

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motora kac numara yag koyuldu?

isine_gelirse

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
5 - 30 ise eger aracin yagyakma ihtimali yüksektir hergün yag seviyesini kontrol edin arac biranda yagsiz kalabilir bu sorun aracla alakali degil yagin numarasiyla alakali

hsnmsn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
5 - 30 ise eger aracin yagyakma ihtimali yüksektir hergün yag seviyesini kontrol edin arac biranda yagsiz kalabilir bu sorun aracla alakali degil yagin numarasiyla alakali

anladım kardes saolasın..

hsnmsn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Başka bır fıkrı olan arkadaşımız ustamız yokmu??

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bakıma sokmadan gene bir konu açmışdınız size ordada demişdim opelin yağı kalitesiz 30 tl lik bir yağ.. resmi servis bu yağı koyuyor ve bence bizim araçlar için sadece aracı çalıştırıp götüren bir yağ ama kaliteli değil.. size bilhassa mobil 0 40 kullanmanızı tavsiye etmişdim..

egzosdan su damlaması motorun sağlıklı olduğunu gösterir beyaz duman motor soğukken bu soğuk havalarda normal ama motor ısındıkdan devam ediyorsa o zaman sıkıntı olabilir..

motor ısındıkdan sonra boşda devirli bir şekilde gaz verin duman hayla çıkmaya devam ediyorsa ya motorda yağ azdır ya yanma odasına su giriyordur yada segmanlar yağ kaçırıp yağ yakıyordur yada contada bir sıkıntı vardır..

ama aracınız tertemiz yeni arabaydı yanlış hatırlamıyorsam soğukdandır diye düşünüyorum motor ısındıkdan sonra aynı sıkıntı devam ediyorsa dediklerim olabilir..

hsnmsn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bakıma sokmadan gene bir konu açmışdınız size ordada demişdim opelin yağı kalitesiz 30 tl lik bir yağ.. resmi servis bu yağı koyuyor ve bence bizim araçlar için sadece aracı çalıştırıp götüren bir yağ ama kaliteli değil.. size bilhassa mobil 0 40 kullanmanızı tavsiye etmişdim..

egzosdan su damlaması motorun sağlıklı olduğunu gösterir beyaz duman motor soğukken bu soğuk havalarda normal ama motor ısındıkdan devam ediyorsa o zaman sıkıntı olabilir..

motor ısındıkdan sonra boşda devirli bir şekilde gaz verin duman hayla çıkmaya devam ediyorsa ya motorda yağ azdır ya yanma odasına su giriyordur yada segmanlar yağ kaçırıp yağ yakıyordur yada contada bir sıkıntı vardır..

ama aracınız tertemiz yeni arabaydı yanlış hatırlamıyorsam soğukdandır diye düşünüyorum motor ısındıkdan sonra aynı sıkıntı devam ediyorsa dediklerim olabilir..

evet forumdakılerın coguda mobıl tavsıye etmıstı. Ama peder bey servısınde yaptıralım dıyınce bende işi pek kurcalamak istemedım.. Birde mobıl yağ alıp goturuncede 99 tl lık bakımdan yararlanamıyodum..

Yağı 2 gun once degıstrdım motorda az yağ olma ıhıtımalı olmaması lazım..

Ama diğer dedıklerınız olabılır.

saolun bılgıler ıcın..