Bir İleri Sürüş Tekniği: Dikiz Aynası Kullanımı

yigitekimdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tamindir.com
Merhabalar arkadaşlar,

2 aydır faal olarak araç kullanıyorum ve şimdiden dikiz aynasının bir ileri sürüş tekniği olduğuna inanmaya başladım. :D Trafikteki araçların en az dörtte biri bu aynanın varlığından haberdar değil gibi görünüyor.

Daha az önce karanlık ve ıslak yolda altına BMW verilmiş afedersiniz hanzonun birisi, tam ben arkasındayken sola sinyal yakar yakmaz frene basıp önce genişten almak için sağa gitti sonra lönk diye sola kırdı direksiyonu U dönüşü yapmak için. Arkasından 40 ile değil 60 ile gitsem belki lönk diye girecektim sol kapısından. Neyse ki biraz kayıp istop ettirmekle kaldık öyle.

İşin özü, bu konuda sizin yorumlarınız neler? İnsanlar dikiz aynasına neden bakmıyorlar? Ciddi ciddi aynanın ne işe yaradığını bilmeyenler var gibi geliyor bazen şehir içi trafikte giderken. Çok sinir bozucu :D

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Güzel konuya temas etmişsiniz Yiğit Abi cama sabitlenen ve standart özellikteki dizik aynalarına sahip araçların aynalarını bile söküyorlar :rolleyes: o kadar gereksiz görenler var..

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ankara'da çoktur ayna ve sinyal kullanmayan sürücü.Kırsallara gittikçe daha da çoğalıyor.Ehliyet almak bu kadar kolay olmamalı.

ÖMK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bayandır kesin o:) genelde pek arkadan gelenlere bakma amaçlı kullanmıolar o aynayı ben ne bakcam arkadan gelen baksın diyeni bile duydum :maden:

sansibl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sahi, sedan kasa alalı ben de unuttum dikiz aynasını. hoş baksam da bişe görünmüo ki. ama;sol aynam çok şugar ölü noktayı sıfıra indirio. bakarım devamlı. haaa yukardaki ayı mı? allah ıslah etsin.

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar arkadaşlar,

2 aydır faal olarak araç kullanıyorum ve şimdiden dikiz aynasının bir ileri sürüş tekniği olduğuna inanmaya başladım. :D Trafikteki araçların en az dörtte biri bu aynanın varlığından haberdar değil gibi görünüyor.

Daha az önce karanlık ve ıslak yolda altına BMW verilmiş afedersiniz hanzonun birisi, tam ben arkasındayken sola sinyal yakar yakmaz frene basıp önce genişten almak için sağa gitti sonra lönk diye sola kırdı direksiyonu U dönüşü yapmak için. Arkasından 40 ile değil 60 ile gitsem belki lönk diye girecektim sol kapısından. Neyse ki biraz kayıp istop ettirmekle kaldık öyle.

İşin özü, bu konuda sizin yorumlarınız neler? İnsanlar dikiz aynasına neden bakmıyorlar? Ciddi ciddi aynanın ne işe yaradığını bilmeyenler var gibi geliyor bazen şehir içi trafikte giderken. Çok sinir bozucu :D

Hanzoyu geçtim hanım hanımcık çıtı pıtı hatunlara veriyorlar öyle cillop gibi bmwleri porsche panameraları, bam güm sürüyorlar bizim içimiz acıyor. Ne dikiz ayna bilirler ne sinyal bilirler, yolların kralı, tabi kamyonculardan sonra :D
Öte yandan ben bir ara ehliyetimi kaybettim(koyduğum yeri unutmak :D ), o sıralar ara sokaklarda bile sinyal vermeye alışmışım hep veriyorum, nasıl bir polis çevirme endişesiyse artık :rakir:

naci üzer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dikiz aynası deyip geçmeyelim arkadaşlar, yeri geldiği zaman seni korur hiç es geçme, evet sabır iyi bir silahtır..

Epsilon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2001 yilinda ehliyet alirken kurstaki direksiyon hocam (olduyse Allah gani gani rahmet eylesin, sag ise kulaklari cinlasin) bir kere onune bakiyorsan uc kere aynaya bakacaksin derdi. O gun bugundur 3 ayna da cok onemlidir benim icin, hatta kurumus su damlaciklarina bile tahammul edemem yan aynalardaki, mutlaka temizler oyle otururum direksiyona.