Bir depoyla gidilen yol

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: bir depoyla gidilen yol....

Gökhan_55 link' Alıntı:
[quote author=astraowner link=topic=413.msg17767#msg17767 date=1300615413]
120 km/h ortalama 750 km daha ne olsun
ama araba bomboş ve güya kitapçıkta ortalam 4,7 idi.. hadi 6 olsun dedim o bile olmadı yine:) helal 1.4 sana:)
[/quote]
dizellerin şehirdışı 3.7 onlarında tutturabildğini sanmıyorum bu değeri

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

Gökhan_55 link' Alıntı:
:) 90 la şehirler arası giden var mıdır acaba? ve yol otobansa?

Var :) 676km 80-100 arasında gidince 5,76lt yakıyor ve 1000km yol yapıyorsunuz :) 1.4T konuşmuştuk bunları :)

bahadirusta

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

benzin ucuzlayınca benim arabada daha az yakıyor gibime geliyor ya çok mutlu oluyorum.. :)

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kandırın kendinizi benzinciler sizi :)  bende  benzinli megane II kullanırken sizin gibiydim :)  çok şükür şimdi tuzum kuru :)

drokaner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

son depomla ankara çoğu kısa mesafe ve araç ısınma
dan kullandım....530 km yaklaşık 52 ltre benzinle...10 ltrenin altına düştü çok şükür...araç 2000 kmde....bundan sonraki depoda 50 ltreyle 560 gitse yeter....

badovano

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Bir Depoyla Gidilen Yol....

Son depomla ş.içi (580+60 km) yol gittim...Bazen sakin cc ile bazı zamanlar 1. 2. ve 3. viteslerde deviri sona dayadım...Bence araçlarımız benzinli diğer araçlara göre iyi yakıyo...Her ay araç daha bir az yakma eyleminde...Şuan araç 4000 de 9.0 ortalamada uzun yol görmedi henüz...Düşceğini ümit etmiyorum daha da düşecek diyorum.Benzin Dizel polemiği çok saçma kişiden kişiye değişir...İkisinin de farklı zevkleri var.(Aracım 1.4 140 hp astra j)

E

esadsari

Bilgi Girilmemiş

bende geçen ay bir depo nekadar gitti sıkı sıkı takip etmedim ama bin lira koydum araca toplamda, bu ay da ilk yarıda 350 koydum araç 1.5 ayda 3000 km de istanbul izmit arası 3 kez gittim geldim(200km yol) min hız 140 la gittim aracm normal yakıyor oto vites benzin ve turbo bunları alırken bir depoyla 1000 km gitmek için almamıştım zaten ve gayet memnunum

he az yaksa iyi olurmuydu mükemmel olurdu ama "hem önden olsun hem cam kenarı olsun hemde ucuz olsun" dizel benden 2 kat yol gidiyor ama eminim aracımdaki serilikte dizel motorda yoktur, bu araçtan sonraki hedefim 2.0 motor dizel insignia inşallah, geçen bir tanesini takip ettim canavar gibi gidiyor ve 2.0 motor bir araç istiyorum.

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

valla ben kasmıyorum aracı, bir depoyla şehir içi 500 km anca gidiyor.şu an yakıt tüketimi şehir içi 11.4 görünüyo.

E

esadsari

Bilgi Girilmemiş

ya bir de bizi böyle hesaba kitaba iten şey yakıtın pahalı oluşu yoksa araçlar normal yakıyorlar litre bazlı konuşursak maalesef ülkemizin büyük bir kusuru pahalı akaryakıt fiyatları yoksa amerikalılar 3bin 5bin motordan aşasına binmiyorlar burda kocaelide benzinli oto vites connectler gönderiliyormuş amerikaya ne olcakki benzin ucuz

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aynen... ama şunu da unutmamak gerekir ki,  yaşadığımız koşullara göre hareket etmekle mükellefiz, yada en azından o şekilde hareket etmek lehimize olur.  aslında  bir araç için 10 litre yakıt tüketmesi normal  kabul edilebilir, fakat benzin 4,3 dizelde 3,6 olunca  mümkün mertebe  yakıtı koklayan araç kullanmak zorunda kalıyor insan. Nitekim  ekonomik durumumuz Hamd olsun  yeterli ama  sokağa  saçacak parada yok...