Bir corsa d eksildi aramizdan..

UCUR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar herkese selamlar.geçen sene sıfır aldığım corsa d mi 6 ay önce 7.500 km. de pert ettim :sorry:.aranızdan bir opel eksildi duyrulur :cry:.fotoları ekledim.hepinize kazasız sürüşler dilerim.

Ekli dosyalar

• Photo-0068.jpg
    Photo-0068.jpg
    89 KB · Görüntüleme: 125
  • Photo-0069.jpg
    Photo-0069.jpg
    90.7 KB · Görüntüleme: 118

mayday

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok geçmiş olsun.Canınıza birşey gelmediyse herşey hallolur.

bahadir_01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aslında fazla hasar yok gibi geldi bana.sigorta şirketi pert e mi ayırdı aracınızı?

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun

turkerrr

Kayıtlı Kullanıcı
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun bencede pert olucak kadar hasarlı görünmüyor araba

G

Gökhan_55

Bilgi Girilmemiş
geçmiş olsun...

UCUR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar herkese çok teşekkür ederim.aslında haklısınız fotolara baktıgınızda perte cıkacak bı durumu yok aracın fakat insan yaşayınca görüyor ve öğreniyor inşallah sizler yaşamazsınız.sigorta şirketleri araç hasar aldıgında hasar oranı aracın %50 sini geçerse perte çıkartıyor size o zamanki raiç bedelini ödüyor.benimkide öyle oldu kaporta hasarına baktığınzda ve ozman serviste işçilik dahil hesapladıgımızda 5-6 bin lira olarak hesaplamıstık ama şimdi söyleyeceğime dikkat airbaglerin ikisininde açılmasından dolayı aracın torpidosu yani ön göğüs dreksiyon dahil komple değişmesi gerekiyomuş birde bunun airbag beyni varmış zaten hepsi komple set olarak takılıyormuş ve bu setin fiyatı işçilik hariç 8 bin liraymıs.hepsını topladıgınızda 6bin+8bin+işçilik aracın yarı fıyatını gecıyor zaten,bu arada kosko bedeli 29,500 liraydı aracın.doğal olarak sıgorta perte çıkarttı aracı .birde şunu söyliyim bilenler bilir ben ozman öğrenmiştim perte çıkmak aracın birdaha kullnılmayacağı anlamına gelmez arkadaşlar.sigorta dilinde pert ve hurda dıye iki kelıme var.arac tamir edilebilir ve yuruyebılır bir durumdaysa perte ayrılır trafıkten cekılır tamır edılır tekrar trafıge cıkıs belgesı alarak baska bır plakayla 2. el olarak yollarda gorebılırız.hurdaya atrılmıssa hurda belgesı alır parcalanarak sagam parcaları satılır hurda kısımlarıda gerı donusum ıcın yollanırmış.fazla uzattım ama ben bılmıyordum belkı bılmeyenler vardır onlara bılgı olsun dıye soylıyım dedım,herkese tekrar tesekkurler,kazasız surusler dılerım.bu arada bu tur durumlarla ılgılı sormak ıstedıgınız konular olursa tecrubem dahılınde yardımcı olmaya calısırım arkadaslar.cunku gercekten kımsenın yasamasını ıstemem ama kaskom war dıye hersey halolmuyo arkadaslar buna emın olun o her ay tıkır tıkır zmanında odedıgınız kasko ucretlerı iş sigortanın gerıye odemesıne geldıgınde sürüm sürüm süründürüyolar cok kosuyosunuz peslerınden .

Son düzenleme:

_eRAy_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun canına gelmemiş ya önemli olan o