bir bardak kola vücutta neler yapar ?

aselemetan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
870efe886002c3ae703.jpg
İç ve Kalp Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Canan Efendigil Karatay, kola’nın zararları hakkında ilginç açıklamalarda bulundu.

İç ve Kalp Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, bir bardak Cola'nın 60 dakikada vücuda verdiği zararları anlattı. İşte felakete götüren kısır döngü.

Prof. Dr. Karatay, kola içince vücudunuzda neler olduğunun farkında mısınız diyerek aşağıdaki açıklamayı yaptı:

1. İlk 10 dakikada: Kanınıza hemen 10 çay kaşığı kadar şeker girer. Bu normal günlük dozun 100 katı kadardır. Bulantınızın olmamasının nedeni içinde bulunan fosforik asiddir.

2. İlk 20 dakikada: Kan şekeriniz aşırı şekilde yükselir. Bunun sonucu pankreasınızda aşırı derecede insülin salgılanır ve kan şekerinin fazlası karaciğerde yağ olarak depolanmaya başlar.

3. 40 dakika içinde: Kafeinin tamamı dolaşıma girmiş olur. Kan basıncı yükselir, karaciğerden daha fazla şeker yapılarak kana geçer ve kan şekeri tekrar yükselir.

4. 45 dakika içinde: Beyinde dopamin yapımı artar, mutluluk hissi başlar (eroinin etkisine benzer bir etki meydana gelir.)

5. 60 dakika içinde: Ani açlık hissi oluşur.

6.Tekrar kolaya ve tatlılara saldırısınız.

7.Bu kısır döngü devam ettiği süre karaciğer ve göbek yağlanması artar, vücudun tüm hücrelerinde LEPTİN ve İNSÜLİN DİRENCİ gelişir.

8.Şişmanlık hastalığını başlatmıştır ve bütün dejeneratif hastalıkların nedenidir.
Kaynak: timeturk

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yaklaşık 6 ay önce bıraktım kolayı. Her gün mutlaka için biri iken hemde.
Şimdi ayda 1 bardak belki. O da arkadaşların ricası ile.

atomkarinca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1 seneden fazla zamandır içmiyorum yani çook çook nadir :)

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
zero içsek de aynı şey mi oluyor? :)

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
annemin midesi kolayı en son 7-8 yıl önce gördü :) o başardı ama ben yapamadım, alternatifler olsa bile yine de kola içiyorum :(

bimmer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bunlar bilinen şeyler fakat kola bu bırakılmıyor :D

Qabus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güzel paylaşım bence sıgara içenler kolaya laf söyleyemez söylemesin (BABAM) bende çoktan beri içmezdim arakdaşlar yüzünden karşımda fosur fosur yudumluyorlar dayanamıyorsun

deniz_serdar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bide geğirtiyor beni :D