bir arızam varki lpg den soğudum...

warsem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aracım astra f 1.6 si. brc sıralı sistem takılı. geçen uzun yola çıktığımda bir anda araç çekişten düştü ve lpg ciye gittik 1 no lu enjektöre gaz gitmiyor öyle oluncada araç 3 silindire düşüyor.benzinde hiçbir problem yok araba uçuyor. lpg beyni yanmış dediler. tamam ama bu aynı olay yine uzun yollarda neden bilmiyorum başıma tekrar gelmişti ve aynı olay yiner oldu. o zamanda beyinden diyip değiştirmişlerdi ve düzelmişti ama şimdi yine oldu.. bu lpg beyni bu kadar kolay bozulcak birşey midir.ben şimdi tekrar değiştirsem bu yine bozulcak. bu lpg beynini bozan şey nedir?? yada sorun cidden lpg beyninden midir?

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konuyu lpg bölümüne açsaydınız keşke,
daha faydalı olurdu..

Bu arada konu ile alakalı yardımcı olamadım...

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence bu siteyede değil brcnin kendi forumu var oraya yazın orada cevap verenelerde brc çalışanı

warsem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya bide servise götürdük astra f 1.6 Si arabaya sıralı sorun çıkartıyo falan diyip kurtulmaya çalışıyorlar. ozaman ben nasıl 2 senedir uzunn aralıkalrla sorunsuz bindim bu arabaya lpg ile

warsem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok baktırmadık ama benzinde normal olmazdı diye düşünüyorum ondan olsa

warsem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egr temiz. gaz kelebeğide 6 ay önce falan komple temizlenmişti. bugün ustaya gittik beyni değiştirdi çıkma bi beyinmiş.bu sefer araba çok iyi gidiyo fakat benzin ve gaza sürekli geçiş yapıyodu

warsem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
işin garibi geçen gün lpg servisine gittik başka beyin taktılar busefer düzeldi fakat kendiliğinden gaza benzine geçiodu.. sonra tekrar bizim beyni taktık şuan düzeldi...bu nası olur?

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
işin garibi geçen gün lpg servisine gittik başka beyin taktılar busefer düzeldi fakat kendiliğinden gaza benzine geçiodu.. sonra tekrar bizim beyni taktık şuan düzeldi...bu nası olur?

Beynin montaj yeri ısınan bir yer ise, lehim atıyor, yollar kalkıyor olabilir, ona dikkat edin. Beyni sök tak düzeldi ise, soketinde temassızlık vardır tahmini ağır basar.