Bilgi edinme!

Cartersbjk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.forzabesiktas.com
Forumu uzun süredir takip ediyorum, kafama takılan bir kaç soruya cevap bulabileceğimi düşündüm...Aracım G Kasa Astra, xenon taktırmaya gittik almişken angelda alalım dedik.Buraya kadar herşey normal ancak mercekli far ne merceksiz far ne?arabamın orjinal farı mercekli mi merceksiz mi? h7 den başladı satıcı H1'e döndü sonra 6000k vercekti 8000k'ya döndü(Mtec marka Xenonda)Bende adamın yaklaşımını beğenmeyip hiç birşey almadan çıktım.Şimdi Mtec nasıl marka 6000k ile 8000k arasında ne fark var mercekli farım olsa ne olur olmasa ne olur?Yardımlarınız bekliyorum teşekkürler.

halcon_negro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.iremsilver.com
Mercekli far ışışın dağılmadan daha iyi yansımasını sağlar(karşıdakinin gözünüde almaz).Senin arabanda mercekli far olduğunu sanmıyorum.6000k beyaza daha yakın 8000k maviye daha yakın yanar.Mtec japon malıdır ve bildiğim ,yorumları okuduğum kadarıyla gayet güzel.Arabanın farının H1 mi H7 mi olduğunuda servisden öğrenebilirsin.

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astranın bazı modellerinde mercekli far war fakat seninki büyük ihtimalle merceksizdir.

imagoodman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mercek basitce; bazı modellerde gordugun ampulun onunde bır cam top olmasıdır.mercek olursa ne olur?mercek ampulden cıkan ısınları bellı sekılde odaklanmasını yanı dagılmasını önler.buda yolda daha iii bır gorus elde etmenı bunun yanında karsıdakı surucunun gozune daha az zarar vermenıde saglar.senın farların merceksız.6000 K ıle 8000 K arasında ne fark var? ampulun Kelvın degerlerı yukseldıkce ısıgın sarının tonlarından mavının tonlarına dogru kayar hatta mor xenon sıstemler dahı vardır kı bunların Kelvın degerlerı yaklasık 33000 K değerlere ulasırlar.4500 K krıstal beyazı bı ısık verır 6000 K ıse su mavısı bırazdaha acık mavı 8000 K ıse mavı renk ısık verır.Performans olayına gelınce gun ısıgı rengınden ne kadar uzaklasırsan o kadar gorus mesafen duser.yanı K arttıkca ampulden performans beklemekten uzaklasıyorsun daha cok goruntuye kacıyor.kıt konusuna gelınce Mtec kalıtelı bı kıt opellerın elektronık yapısına uygun.bence ııı ve kalıtelı bı marka

Cartersbjk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.forzabesiktas.com
o zaman mantıken angel mercekli far almadan xenon taktırmak pek mantıklı değil

halcon_negro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.iremsilver.com
olmaz değil.Taktıranları görüyoruz okadarda kötü değil bence eğer bi 500 kağıt daha vermek istemezsen.

veco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
her angelın merceği iyi olucak gibi bişey yok mesela uzakdoğu mallarının merceklerini tavsiye etmiyolar yani mercekten merceğede fark var ama sadece ışığın verimini arttırmak amacıyla xenon isteniyorsa orjinal farlara takılınca tatmin edici oluyor

imagoodman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o zaman mantıken angel mercekli far almadan xenon taktırmak pek mantıklı değil
olaya bu acıdan bakma.orjınal merceklı farlardan performans alabılırsın cogu uzak dogu meselı angel farlar gorusu dahada bozuyor.xenon kullandıgın zaman gorus performansın halajene gore kat ve kat artacak ama orjınal veya kalıtelı bı mercek sıstemı kullanırsan muthıs olur.ancak okadar para dokmeye degermı dıe soracak olursan bence degmez.

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence mercekli olsun mercekli olmayacaksa hiç olması arada 5-10 metre refüj olan yollarda bile karşıdan merceksiz Xenonsuz bir araba gelince kör ediyo

ayrıca benimde merak ettiğim bi konu var holojen farı olmayan fazla üzerine modifiye parçası yapılmayan bi arabaya özel olarak mercekli angellı far yapıyorlar mı sipariş gibi olay varmı

Son düzenleme:

Cartersbjk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.forzabesiktas.com
Ben bugün servise sordum(Balkan) mercekli orjinel opel farı ve xenon takarız dediler 1.900 YTL sis dahil... ama istersen Philips Diamond Vision sis 30 YTL Uzun 93 YTL kısalar 90 YTL hepsini takarız dediler görüntü garantisi de veriolarmış.Benim kafam takıldı farı değiştircez bu gerçek ama neyle değiştircez? mercek aldın mı iyi mi kötümü nasıl bilcez Xenon desen piyasa da bin tane var dandik oldumu napcaksın.Normal beyaz ampuller takalım diyorlar(Servis gibi) nasıl olur ben için içinden çıkamadım.