bıktım bu kuş pisliklerinden

pmimarfurkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sabah arabayı yıkayım dedim gittim ne göriyim kuşlar gece örgütlenmişlerr arabanın tavan cam bide nerden tutturduysa kapı aralarını becermişler.sapanla bekliycem arabanın başında. yıkadımm ama yakmış boyayı ince pasta yapıyım dedim yok çıkmıyoo napıcam ben buna yaa acaip sinir oldum :mad: :mad:

anıl_ilhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tavana atmaca resmi yapıştır :) kesin çözüm ;)

aksemseddin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı dertten bende muzdaribim.Aracı haftada bir dışarı çıkarabiliyorum.Kalan 6 günde bahçedeki çam ağaçlarında ikamet eden kuş arkadaşlar adeta B-2 bombardıman uçakları gibi arabanın heryerine taarruz ediyorlar.Bende bu bombardıman bittikten sonra haftada bir kez aracı güzelce yıkıyorum.Kullandığım oto şampuanı iyi bir şampuana benziyor.Ne pislik kalıyor ne başka bir şey.Bunu da aldığım alışveriş merkezinde bir arkadaş tavsiye etmişti.Branda olayına karşıyım.En güzeli gölgede bırakmak.Ancak benimki gibi bol ağaçlı bir yerde ise arabanızı sık sık etkili bir şampuanla yıkamak da fayda var.

Son düzenleme:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Otoparkınız müsaitse, Metro'da veya benzeri yerlerde 20-25 YTL ye satılan seyyar çardaklar var. Alın bir tane kuşlar da rahat etsin siz de.

iceboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya benim arabada kuşların sevgilisi..pislemeye bayılıyolar..hergün mutlaka havadan bombardıman yapıyolar..bi kez arka camda saydım 12 tane vardı...insaf..ne yiyolarda çıkıyo bu kadar şey anlamadım valla...

Capt.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam beyler kapalı garajım yok arabayı haftada bir gün kullanıyorum her hafta sonu oto yıkamada aracın üstündeki kuş pisliklerini çıkarmaya çalışıyorum bunun bir çaresi varmıdır boya koruma yaptırsam araba daha yeni branda alsam boyanın anası aglar kapalı garaj gibi bir şansımda yok ne yapmalıyım kafayı yiyecem en sonunda sizlerden tavsiyelerini bekliyorum mümkünse bi el atalım bu işe benim gibi belki başkalarıda vardır şimdiden hepinize teşekkür ederim not = kuş pisligi derken bu sarı noktalar falan belki kuş pisligi degildir her neyse iştee

Arabanın yeni olması fark etmez aksine şimdi yaptırman daha iyidir. Birkaç yeri gez en iyi işçilikle en iyi fiyatı veren yere yaptır. İç koruma ve motor korumaya gerek yok ama sen bilirsin. Normalde sonax bayilerinde dış boya koruma 180 ytl ben bursa sonaxta kampanyada 100 ytl ye yaptırdım.Başka çaren yok gibi...