Bidonla mı gezeceğiz? Su eksiltiyor!..

myalcin85

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
belki yanlış bir yöntem olabilir ama sanki öyle hatırlıyorum, 1lt kadar antifiriz konsa kaçağın nerden olduğu daha çabuk anlaşılmaz mı?

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yaa motor bile isyan etmiş bence.. Sizinki benzin fiyatlarini duyunca (3,66tl) su yakmaya başlamiş olmasin...

myalcin85

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
evet benim sorun oradan çıktı sanırım 1 haftadır su eksiltme yapmadı

wishoctober

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.muratekim.com
merhaba,
2001 astra g arabam da su eksiltiyordu sürekli. kalaorifer borularındaki contalar erimiş olduğu farkedildi.
tümüyle değişti contalar 100 tl kadar bir masraf ile.
şu anda hiçbir sorun yok.
kronik bir arızaymış.
saygılar

knightrider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet arkadaşlar, bir müddet aradan sonra bakabildim mesjlarra, yazan herkese teşekkürler. Dediğiniz seçeneklerin hepsi araştırıldı ve tespit:

Antifiriz konunca kireçleri söküp açtığı için;

1. Radyatörün sol tarafından kaçırma
2. Kaloriferden sızıntı

Radyatör bir nebze yaptırılabilir, ama kalorifer için usta ön göğüsün KOMPLE sökülmesi gerektiğini söyledi, acaba doğru mu? Öyleyse uzun sürecek gibi tamiri...

Teşekkürler.

Düznleme: Arkadaşlar, ustarın biraz yüksek fiyat vermesi ve masraf edemeyeceğim için radyatör katkılarından alıp döktüm suya. İnşallah herhangi bir sorun çıkmaz.

Son düzenleme:

bciplak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
e iyisini yapmışsın. bende oniu diyecektim zaten. küçük su eksiltmeleri için iyidir. ve uzun süre idare ettiriyor.

S

sozberk

Bilgi Girilmemiş
bence mantıklı. bagaja şöyle sağa sola hareket etmeyecek şekilde 5 litrelik su koymaktan hiç zarar gelmez. hem motora dökeriz hem de içeriz.

scuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Su eksiltme nasıl oluyor arkadaşlar , ben bu işlerde yeniyimde araç su mu yakıyor anlamadım ? Arabayı alalı 2 ay oldu ama o günden bu güne hiç suyuna dikkat etmedim , antrifiz suyu hizasına bakın orta çizginin biraz üstünde olsun yeter dediler sadece ona bakıyorum hiç inmedi , doğru yeremi bakıyorum acaba ?