Biber gazı hakkında görüşleriniz

busenedeburdayim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
silah oyuncak ta olsa onu bulundurmak bence gerçeğini taşımakla aynı risk,,karşındaki bunu anlayamaz ve tehdit olarak algılarsa ve ondada gerçeği varsa sonuç kötü olabilir,ve ne yazıkki yasalar karşısında bunu hafifletici neden olarak kullanabilir,,

turank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
biber gazı çok fena yaa :) polis kullanmıştı bi süre suratıma yemiştim :D öğrenciyken :D

etkili yani adam sersemliyor. karşıdakinde limon yoksa kendine gelmeden bi postada dayak atabilirsin :)

oktay38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
limon olunca ne oluyor ki :)
ortaya acılı eşkili bir salata cıkıyormus :):)

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
sonunu düşünen kahraman olamaz.(kurtlar vadisi )

oktay38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Uçurtmalar rüzgar sayesinde uçmazlar. Rüzgara karşı durdukları için uçarlar...

osmanlı cumhuriyeti :)

efeeryurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende uzun süre aracımda taşıdım, hatta trafikte kullandım.. Genel Kurmay'ın karşısında, Deniz Kuvvetleri'nin önündeki kırmızı ışıkta..

Ancak şunu söyleyim.. Geçen sene Temmuz ayında bir kavgaya karıştım, orada karşımdaki eli bıçaklı kişiye biber gazı sıktım.. Neyse, kavga çok farklı bir boyuttaydı, dava açıldı filan.. Adam benim aleyhimde 'yüzüme biber gazı sıktı' diye rapor tutturmuş, avukatımla görüştüm ve (tam hatırlamıyorum ama 86/1 yada 82/1 maddesi gereğince) bana 4 aydan 2 yıla kadar hapis cezası var dedi.. Direk biber gazı olduğunu sanmıyorum ancak o da bu kapsama giriyormuş..

Hıı derseniz, bir biber gazı yüzünden 4 aydan 2 yıla kadar hapis mi olur? Birincisi, hakimin takdirine bağlı, ikincisi sicil temizse ya para cezasına çevrilirmiş (ancak bu sicile yazılıyormuş) veya size bir ceza verilir ancak bu ceza işleme koyulmaz fakat 2 veya 5 yıl içerisinde herhangi bir kavgaya-olaya karıştığınızda hakkınızda dava açılırsa, bu işleme konulmayan ceza otomatik olarak karşınıza çıkar ve hüküm giyersiniz..

Uzun oldu ancak hepsi doğrudur, 1,5 ay önce avukatım bahsetmişti...

oktay38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
en iyisi bence haydar abi gürgen olsun boyu 55 cm olsun sol tarafda asgıda olsun gelene indir :):)

Yasmut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hiç birşey taşımamak en iyisi, TAşıdığınız herşey daha fazla size cesaret verir olay büyür. En güzeli arabada kalmak tüymek. Teke tek denk gelirse girersin kavgaya artık kim döverse. Gerçe benim bagajda tenis raketlerim var bir servis vuruşuna bakar karşımdaki ama ağır hasar alırsa hapisten yırtmak zor. Bel üstü darbeler öldürmeye tam teşebbüse girer.

1 Sene önce vatandaş üstüme çıktı. korna çalınca pardon hareketi yapıp gitti sonra bir jiple beni takibe alıp sıkıştırıp durdurdular. 6 yarma inde beni dövmeye. Bende sıkıştırdıkları jipin kapılarını alıp gazladım YArdım kapı mapı kalmadı 2 tanesinide heriflerin eziyordum. En iyisi hasarlıda olsa uzaklaşmak.

Haydar abide işe yaramayabilir geçenlerde bir arkaşın elinden kapmışler kendi sopasıyla dayak yemiş :).

Son düzenleme:

oktay38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hiç birşey taşımamak en iyisi, TAşıdığınız herşey daha fazla size cesaret verir olay büyür. En güzeli arabada kalmak tüymek. Teke tek denk gelirse girersin kavgaya artık kim döverse.

Haydar abide işe yaramayabilir geçenlerde bir arkaşın elinden kapmışler kendi sopasıyla dayak yemiş :).
ava giden avlanır hesabı olmus abi :)