Beyler Vectra B alacağız bakar mısınız bu araba bu parayı eder mi?

erdogan_5561

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynen Nadir abi sana katılıyorum. Ben öğrenciyken şahin kullandım biryerim eksilmedi, kim ne derse desin arabanın kralıdır tofaş, bir direksiyonu 4 tekeri var sorun yok sıkıntı yok :) tabi vectraya binince uçak gibi geldi o ayrı mesele :)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Aynen Nadir abi sana katılıyorum. Ben öğrenciyken şahin kullandım biryerim eksilmedi, kim ne derse desin arabanın kralıdır tofaş, bir direksiyonu 4 tekeri var sorun yok sıkıntı yok :) tabi vectraya binince uçak gibi geldi o ayrı mesele :)

Kardeşim iyi bir meslek sahibi olduktan sonra en güzelini binersin önemli olan ayağını yerden kesecek bir araç Opel ile maceram olmadan önce yıllarca 79 model renoya bindim ve memur olmama karşın arkadaşlar durmadan araç değiştirdi ama ben inatla renoya devam ettim sonda kaç araç geldi geçti ama reno kadar hiç bir araçtan ne tat ne tuz aldım.

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
KArdeşim, bayramdan sonrayı beklersen, araç değiştirmeyi düşündüğümden şu anda ki aracımı satacağım.(kesin değil ama)
2000 model CDX
ufak tefek sıkıntıları var, onları satmadan yaptıracağım.
Ama araçta full güneş yanığı mevcut. bu yüzden komple boya istiyor.
Bu yüzden son fiyat 18.000 düşünüyorum.
üye araç resimlerinden bakabilirsin.
Bu da face deki bir resmi.
https://www.facebook.com/photo.php?...233362170.1073741825.713297169&type=3&theater

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
17 yaşındaki aracın 175.000 de olması bana pek inandırıcı gelmiyor.Benim de 98 Vectra m var şu an 250.000 (güya).alırken tramerden muayene periyotlarından km aralıklarına baktım çok anormallik yoktu.Fakat orada son iki muayenedeki km si yazıyordu.Yani daha önce ki km muamma.Bizim araçların piyasası biraz ağır gidiyor.Ufak bir kazadan dolayı değişimiş bir çamurluk olsa bile aracı çok daha zor satıyorsum.Kaldı ki taklalı araba diyorsun satarken çok zorlanırsın çok düşük fiyatlara satmak zorunda kalabilirsin.

Gökhan km orijinal olabilir. Benim sattığım 1998 model Vectra'nın da kilometresi düşüktü (sanırım 170.000 falandı), şu an bindiğim 1991 model Vectra 280.000 de (bence biraz silinmiş gibi) 1993 model Astra orijinal 265.000 de. Bu benzin fiyatları ile eskisi gibi ağız tadı ile araba kullanamıyoruz ki, araba kapıda yatıyor biz bavul elde otogarın yolunu tutuyoruz :(

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Öğrenci adama az yakan parçası ucuz sonra dağılmamış hırpalanmamış araç lazım alacağın araç bana göre temiz bir uno mis gibi bileceksin ve ekmeğini kendi kazanmaya başlayınca sıfır alır biner. Maceraya gerek yok yani.
Uno az mı yakıyormuş? :) :) :)

gökhan

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Semih abi tabiki 17 yaşındaki bir araba o kilometrelerde olabilir.Bizim bir akrabanın 2000 model Clio su 65 bin kilometrede.Arabayı bir yaşındayken 25 binde almıştı.Aslında ben kendime ve akrabalarıma araba bakarken yaşadıklarımdan dolayı böyle söyledim.Maalesef ki artık kilometre düşürmek sıradan bir olay.15 yaşında ki bir arabanın direksiyon demirleri çıkmış neredeyse debriyaj ve fren pedalı artık incelmiş kullanmaktan ama sahibi arabanın 120 binde ve orjinal kilometrede olduğunu iddia ediyor.Aslında artık araba alırken üzerinde yazan kilometreyi pek kaale almamak gerekiyor.En iyisi iyi bir ekspertiz yaptırıp motor gücünü ölçtürmek.

Osman07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Beyler Alakanıza teşekkür ederim 97 Gls aldım 290 binde . Kaportasında sol on çamurluk boyalı gerisi orjinal . Orjınal boyası var ustunde . 18.500 istiyordu hemşerimizdi yalvar yakar 15.500 e aldık . Şimdilik 2-3 saat gezdim bi sıkıntı yok gibi hadi hayırlısı . 12 yasımdan beri araba kullanıyorum . Babamda e46 var 3.16i 2005 150 bg son 4 yılım bu arabayla geçti yani opelde sıkıntı yaşamam . Tek canımı sıkan rolantide biraz sinirli çalışıyor araba

Son düzenleme:

sad-x

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ekstra bir vectra daha alacak paran olmadığı sürece vectra alma. hele ki öğrenciysen. neden mi? yaptım bunu, bir öğrenciyken. bedelini ağır ödedim.

edit : hayırlı olsun, almışsın. kazasız belasız sürüşler dilerim. aracına herhangi bir bakım ve onarım yaptırdığında, bu bakım onarımı yapan kişilerin işi bildiğinden ve namuslu olduklarından emin ol, onun dışında tekrar hayırlı olsun.

Son düzenleme:

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle Vectra'nın öğrenci arabası olmadığını ben de destekleyerek lafa giriyorum. Forumda Vectra sorunlarıyla benim kadar karşılaşan biri daha yoktur çünkü yaklaşık 4000 kişiden oluşan ve zerre araba bilmeyen vectracı grubumuz var facebookta, aynı sorunu günde 10 kez dinlediğimi söylersem anlayışla karşılarsınız sanırım...

Neyse...Vectra B 2.0 almakta ısrarcı isen ve bu arabaya uzun yıllar boyu binmek istiyorum diyorsan 2000 TL cebinde olmalı. Bu 2000 liranın 800 lirası ısı yalıtımlı(yanmaz) elektrik tesisatı için gidecek. Geriye kalan 1200 lirasını ise Ahtapot hortumu, radyatör, hava filtre tertibatının onarımı ve hata verme potansiyeli olan sensörler için harcayacaksın. 2000 lirayı bayıldığın taktirde elektrik sorunu yaşamadan bir 10 yıl bineceksin arabana.
Ardından Torsiyon burçları, direksiyon pompası, amortisörler, diskler, poryalar ve silindir kapağı temizlenmesi için 2000 liran gidecek. Etti mi sana 4bin? Piyasadan vasat bir vectrayı 16 liraya alıp 4bin lira harcayıp adam etmek dahil 20bin lira cebinden çıkacak. Ve az yakmayan, yol tutmayan, konforsuz, freni zayıf bir araba sahibi olacaksın.
Belli başlı kriterler koyup öyle al arabayı

1) Düşük kmli alma. Mümkünse çok temiz ise 200bin civarı, vasat ise 300bine dayanmış olsun.
2) Boyasına takılma, yukarıda kapısı değişmiş tavan hariç boyalı araba için leş muamelesi yapan birini gördüm. [MENTION=16203]savas[/MENTION] abi'nin arabasını alan mehmet abi, tavanı falan boyattı mis gibi biniyor arabaya, pırıl pırıl ve kazasız bir araba, geçmişini hepimiz biliriz.
3) Sıfır motor ibaresini gördüğünde kaç, silindir kapağı taşlanıp piyasaya sürülen ölü vectra sayısı çok. Gerekirse ucuzunu al 3bin liraya ömürlük motor yapmak mümkün(krank ve kollar sağlamsa)
4) Arabayı aldığında sakın ola yazılım, performans, roll, kadran devirme gibi şeylere ilişme. Yol tutmaz, freni tutmaz, viraj almaz, kafadan kopar...Adam etmek için kafadan 25bin tl gözden çıkarılır. (Alfa romeo 156 şasi ayarı, direksiyon sistemi, frenler, motor, şanzıman...)

Say say bitmez eksiği vardır B kasa vectra'nın, ama çok da severim öyle bir arabadır.

Öğrenci için biçilmiş kaftan olan araba C20XE motorlu Astra GSI veya Corsa GSI dır. LPG ile inanılmaz az yakar, pek fazla özelliği de yoktur. 15bin liraya çok güzelini alırsın.

Son düzenleme: