BEYİN

FredericKapuska

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra J modelinde aracın beyninin nerde olduğunu bilen varmı bagajda bi bölme var ordaki cihazmı acaba?

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: BEYİN

Beyin olarak neyin beyni? Motor şanzıman hava yastığı vs vs diye bir dünya beyin var araçta yani kısaca sistem diyelim hangisine ulaşmak istiyorsunuz ?

FredericKapuska

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Valla hepsi diyelim olsun bitsin :) Aslında sorun şu daha önce bir arkadaşımda fiesta vardı aracını sanayide bir yere bakıma vermişti orda aracın beynini çıkma bir beyinle değiştirmişler.Böyle bir durumla karşılaşmamak iin ne yapmalı onu araştırıyorum.

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Önce bagajda olan bölme yanılmıyorsam akü olması lazım.Eski partner aracımızda öyleydi değişceğini pek sanmıyorum emin değilim.

Beyin elektronik araçların sorunu olabiliyor.Tabi kaçınmak için mesela en basiti çakmak girişi dönüştürücüleri vs var 12w çıkışı veren bir yere dönüştürücüyle yüksek volt vermek araca zarar verir sistemine.
En basit bilinen örnek akü sarj edildikten sonra başka araçtan aracınızda c.c çalışmaz bazı sistemler çalışmaz.Bu sistemleri beyinde saklandığı için gidiyor.Korunmak için elektrik tesisatına mümkün olduğunca dokunmamak çok bilindik şeyler hariç dokunmayın.Kendi başınıza pek iş yapmayın tesisat ile ilgili.Aküyü başka araçtan sarj etmeyin tabi acil bir durum değilse.Şimdlik aklıma bunlar geldi.

Ama unutmayın tek beyin algısı yanlış hepsinin ayrı beyni var mesela yazılımlarda onlara göre geliyor.Duymuşunuzdur yazılım atırdı şanzuman düzeldi işte motor daha iyi çekiyor turbo daha aktif gibi:) Bunların hepsi aracın beynine verilen yeni komutlarla oluşur.

Cosmo1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

takılan beyin aracınıza tanıtılmak zorunda. güvenlik kodunuz ellerinde yoksa birşey yapamazlar

FredericKapuska

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim demek istediğim o değil albertxx bilindiği gibi beyinler araçların en önemli ve en pahalı parçalarından ve günümüzde bunların hırsızlığına dahi başladılar.Ben bu durum için nasıl bir önlem alabiliriz onu öğrenmeye çalışıyorum.Yoksa benim kalkıp beyni kurcalamaya niyetim yok. Hırsızlığa belki çözüm bulunamayabilir ama aracımızı bazen bilmediğimiz özel servislere bırakıyoruz ve başında durmadığımız sürece ne gibi işlemler yapılıyor çoğumuz bilmiyoruz.

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Önlem olarak servisde başında durmak şart.Ve tabiki yetkili servis kullanmanız gerekir aracın beyniyle yapılcak işlemler hırsızlıkla ilgili pek olmaz.Yani o konuda içiniz rahat olsun zaten yeni arabalarda jammer kullanımı var sadece o şekilde deniyorlar arabalarımız düz kontak ilede çalışmıyor malum o yüzden içiniz rahat olsun.

Ama uyduruk servisleri tercih etmeyin

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

albertxx link' Alıntı:
Önlem olarak servisde başında durmak şart.Ve tabiki yetkili servis kullanmanız gerekir aracın beyniyle yapılcak işlemler hırsızlıkla ilgili pek olmaz.Yani o konuda içiniz rahat olsun zaten yeni arabalarda jammer kullanımı var sadece o şekilde deniyorlar arabalarımız düz kontak ilede çalışmıyor malum o yüzden içiniz rahat olsun.

Ama uyduruk servisleri tercih etmeyin

Arkadaş, arabamın sağlam beynini bozuk, çürük, yansanayi beyinle değiştirmelerine nasıl engel olurum diyor sanırım. Hırsızlık dediği de arabanın beyninin değiştirilmesi.

onderak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
jb.iphoneturkey.net

yan duran siyah büyük ve soketli dikdörtgen kutu...
açar açmaz direkt gözünüzün içine bakıyor..
yer tarif etmeyi beceremem....
ama dediğim gibi yan duran koca dikdörtgen kutu...

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

kaputu açınca akünün motora bakan tarafında iki tane soketin ğirdiği alt tablası aliminyum olan yer beyin.